آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزش راديو و اساس كار راديو و تعميرات

نرگس70

کاربر
2013-06-12
37
170
31
پاسخ : اصول و آشنایی با طبقات رادیو FM

باسلام
خسته نباشی استاد ممنون از توضیحات ومدار های که گذاشتی تااینجا که توضیحی دادای خیلی عالی هست به خدا چقدر باحاله که به جواب سوال هات میرسی منتظر قسمت ها دیگه هستم چندتا سوال دارم صبر میکنم تا چند قسمت دیگه تموم بشه بعد می پرسم

http://www.irantk.ir بهترین بهترین انجمن اموزش در کل ایران
باتشکر

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران

سلام

قسمت سوم : میکسر وظیفه این قسمت دریافت سیگنال حامل از قسمت ار اف و از طریق بیس ترانزیستور و سیگنال تولید شده در قسمت اوسیلاتور
از طریق امیتر ترانزیستور میکسر وارد شده و در داخل ترانزیستور (سیگنال وارده شده از طرف اوسیلاتور با اختلاف فاز 180 درجه ) بصورت تفاضلی
(سیگنال تولید شده اوسیلاتور 10.7 مگاهرتز بیشتر از ار اف است).
[hide]و این دو قسمت که سیگنال یکی بصورت مثبت و دیگری منفی و دارای اختلاف فاز هستند کسر شده و سیگنال حامل یا صوتی که توسط قسمت ار اف رسیده را بر روی حاصل تفاضل که 10.7 مگاهرتز می شود سوار میکند . و بهد از این سیگنال حامل ما 10.7 مگاهرتز است . وبطرف تقویت کننده ای اف می رود.

[/hide]
mix   j.jpg

آخرین ویرایش:

نرگس70

کاربر
2013-06-12
37
170
31

سلام استادخسته نباشی ممنون از توضیحاتت #$V686این قسمت های که توضیح دادای دارم مدارها رو به طور جداگانه میبندم استادعزیزم این قسمت میکسر ببخش هواسم نبود
سوال پرسیدم قرار شد بعد تمام قسمت ها که تموم شد سوال بپرسم

باتشکر

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران

سلام استادخسته نباشی ممنون از توضیحاتت #$V686این قسمت های که توضیح دادای دارم مدارها رو به طور جداگانه میبندم استادعزیزم این قسمت میکسر ببخش هواسم نبود
سوال پرسیدم قرار شد بعد تمام قسمت ها که تموم شد سوال بپرسم

باتشکر

سلام دوست عزیز
تشکر از لطف شما .اگه می خوای مدار رو ببندی از این فایل که کیفیتش بیشتره استفاده کن.

[hide]مشاهده فایل‌پیوست mix j.rar[/hide]

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران

سلام
استاد این فایلی که گفتی دانلودش کردم ولی باز نمیشه با چه فرمتی باز میشه باتشکر

سلام
این فایل با winrar باز میشه داخلش عکس با فرمت jpg وجود داره.

نرگس70

کاربر
2013-06-12
37
170
31

سلام
استاد این سه قسمت رو که لطف کردی توضیح دادی خیلی عالی بود ممنون تا حدودی یادگرفتم منتظر قسمت بعدی هستم

باتشکر

آخرین ویرایش:

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران

سلام
قسمت چهارم تقویت کننده فرکانس میانی ای اف( IF) حاص تفاضل سیگنال خارج شده از قسمت میکسر که 10.7 مگاهرتز است به حامل صوت هم تبدیل شده . یعنی صوتی که بر فرکانس 96 مگاهرتز سوار بود اینک با کمک قسمت میکسر بر روی سیگنال 10.7 مگاهرتز سوار شده است. این سیگنال بقدر کافی قوی نیست که به قسمت آشکار ساز برود به همین خاطر به قسمت IF وارد میشود تا دامنه اش تقویت گردد و معمولا این طبقه از 3 قسمت تشکیل میشود. تا هر قسمت به مقدار خاصی دامنه را تقویت کنند.

مدار این قسمت بعلت آماده نبودن بعدا ارائه میشود.

موفق باشید.

نرگس70

کاربر
2013-06-12
37
170
31

سلام
باتشکر وخسته نباشید خدمت استاد عزیز این مدار مربوط به قسمت ای اف و آشکار ساز صوت و AFC دانلودش کردم معلوم نبود بعضی از مقاوتها وخازنها

باتشکر

بالا