آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش راديو و اساس كار راديو و تعميرات

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران

اگه بقیه ی موج ها رو خوب می گیره با این لوازم برقی
اطراف خودمون مثل لامپ کم مصرف در کارکرد رادیو تاثیر
می گذارد در مورد گرفتن موج sw نیز آنتن رادیو را برای
گرفتن موج تا آخر بلند کنید و زیاد حساس نشوید.​

محمدرضا57

کاربر
2020-02-13
7
4
در موج متوسط مشکلی نیست فقط در کوتاه اس دبلیو 2 و3. مجدد عرض کنم خدمتتون فرضا در موج کوتاه 2در 49 متر رادیو چین برنامه دارد بدون دست زدن به قربیلک رادیو سلکتور موج را به کوتاه سه عوض میکنم در همان نقط همان رادیو با صدای ضعیف تری شنیده میشود البته ایستگاه های خیلی قوی این طوری است.در سه روی 21 متر میشود. گاهی اوقات برعکس این موضوع هم وجود دارد صدای اصلی و موج پخش اصلی 21 متر است ولی ان برنامه 41 متر پخش نمیشود اما رادیو من در همان نقطه ان را میگیرد با رادیوی دیگری امتحان کردم این مشکل وجود ندارد. ممنون میشم راهنمایی فرمایید

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران
در موج متوسط مشکلی نیست فقط در کوتاه اس دبلیو 2 و3. مجدد عرض کنم خدمتتون فرضا در موج کوتاه 2در 49 متر رادیو چین برنامه دارد بدون دست زدن به قربیلک رادیو سلکتور موج را به کوتاه سه عوض میکنم در همان نقط همان رادیو با صدای ضعیف تری شنیده میشود البته ایستگاه های خیلی قوی این طوری است.در سه روی 21 متر میشود. گاهی اوقات برعکس این موضوع هم وجود دارد صدای اصلی و موج پخش اصلی 21 متر است ولی ان برنامه 41 متر پخش نمیشود اما رادیو من در همان نقطه ان را میگیرد با رادیوی دیگری امتحان کردم این مشکل وجود ندارد. ممنون میشم راهنمایی فرمایید

سلام دوست عزیز 
بنده مدتی است حال مساعدی ندارم و درگیر مشکلاتی
هستم رادیو قدیمی تعمیر نمی کنم 
و تجربیات زیادی در این زمینه ندارم با دیدن سوال اول
شما مشکل ظاهری بود این عیب نادری هست و بنده تا به حال
به آن برخورد نکردم توصیه می کنم اگه تخصص کافی در این
زمینه ندارید به یک تعمیرکار خبره نشان دهید چون تعمیر 
کردن رادیو قدیمی کار هر کسی نیست باید با نقشه رادیو
و تخصص و مهارت کافی در این زمینه داشته باشید
قطعاتش هم یا گیر نمیاد یا باید به صد نفر رو بیندازی
و گرنه رادیو رو به دست خودت خراب می کنی
با یک سوال و جواب نمی توان عیب رو دقیق تشخیص داد
و نیازمند بررسی و تست دقیق از نزدیک توسط تعمیرکار
با تجربه است ببخشید که اینقدر روک گفتم موفق باشید.​
.

ALIREZA AA

کاربر vip
کاربر
2014-04-01
55
60
سلام دوست عزیز به هیچ عنوان ای اف ها رو دستکاری نکنید تحت هیچ شرایطی چون شرکت با دستگاه های عالی بهترین شکل تنظیم کرده

alireza@asdf

کاربر
2019-01-18
2
0
باسلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید عزیز و گرانقدر

رادیو Schaub-Lorenz viola E202 Type 39020 با لامپهای ECH81 EF89 EBC91 EL84 EZ80 که لامپ ez80 قبلا حذف شده و یک عدد دیود بجای ان لامپ قرار داده شده و ترانس از 3 سر به دوسر تغییر پیدا کرده است. موجهای رادیو LW,MW.SW1.SW2 میباشد که بوبینهای قسمت SW1 کلا از زیر کلید مربوطه حذف شده بخش آمپلیفایر دستگاه بصورت صحیح کار میکند ولی رادیو هیچ جارو نمیگیرد و اصلا صدای موجی شنیده نمیشود

فیلمان تمام لامپ ها روشن میباشد

اگه کسی نقشه ای یا اطلاعی درمورد مشکل من داشته باشه ممنون میشم راهنماییم کنه
ممنون

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
257
208
سلام و درود به دوستان عزیز و اساتید محترم
منم یک رادیو ضبط کوچک ایوا دارم که فکر کنم 11موج هست با ای سی 2003pموج اف ام و ای ام شبیه هم میگیره و موجهای sw1تاsw9کلابسیار ریز و ضعیف امواج رو میگیره و محسوس نیست.انتن نیم متری هم زدم ولی چیزی رو واضح نگرفت.البته یک موج تی وی هم داره که اونم چیزی نمیگیره.کادر انتن مستطیلی 5سانتی سه سیمه داره.دو سیم وصله و یک سیم قطعه.معمولا سیمهای کادر انتن کجاها وصل میشه ؟؟.بنظرتون من که کلیدهارو شستشو دادم و اون سر ازاد کادر انتن رو همه جا زدم ولی swهارونگرفت باید چه کنم.سه تا ifهم داره.ایا با تعویض ای سی 2003pموجهایswراه میفته یا ایراد از جای دیگه ست؟سپاس از اساتید در این بخش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Shayan371
بالا