آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی تبدیل جارو شارژی به سیمی ؟

amir300

کاربر
2019-08-06
7
12
درود

همین ترانس خودت مناسبه
فقط نحوه اتصال دیودهای را اطلاع بده
عاقبت نگفتی چند دیود داره
بنظر میرسه اطلاعات الکترونیکی ضعیف هم نداری و اگه اینطوریه بیخیال شو

سپاس
اول گفتم که اطلاعات الکترونیکی ندارم! به نظر میرسه فقط یک دیود سر راه سیم خروجی قرمز قرار داره.
ضمناً جارو رو بردم تعمیرگاه که براش یه ترانس مناسب تهیه کنه. قبلاً گفتم که تعمیرکاران شهر ما فقط در حد چسب و لحیم کاری میتونند تعمیرات انجام بدن! اما الآن مطمئن شدم که همون چسب و لحیم کاری هم بلد نیستند! یعنی کل اطلاعات الکترونیکی من در حد نیم سایت مطالعه در فوروم irantk.ir از کل اطلاعات تعمیرکاران شهرمون بیشتر بود! آخر سر هم گفتند که ترانس با این ابعاد نداریم! :11680:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
اول گفتم که اطلاعات الکترونیکی ندارم! به نظر میرسه فقط یک دیود سر راه سیم خروجی قرمز قرار داره.
ضمناً جارو رو بردم تعمیرگاه که براش یه ترانس مناسب تهیه کنه. قبلاً گفتم که تعمیرکاران شهر ما فقط در حد چسب و لحیم کاری میتونند تعمیرات انجام بدن! اما الآن مطمئن شدم که همون چسب و لحیم کاری هم بلد نیستند! یعنی کل اطلاعات الکترونیکی من در حد نیم سایت مطالعه در فوروم irantk.ir از کل اطلاعات تعمیرکاران شهرمون بیشتر بود! آخر سر هم گفتند که ترانس با این ابعاد نداریم! :11680:

درود

اگه بتونی ۴ تا دیود و یک خازن را درست به هم متصل کنی میتونی از ترانس خودت استفاده کنی
کسی که الکترونیک در هنرستان هم خونده باشه می‌تونه
ولی کار شما نیست حتی بعیده سری موازی کردن باطری هم بتونی چون بنظر میرسه تجربه ای نداری و تابحال حتی لحیمکاری هم کردی
بنظر من جارو شارژی ارزش چندانی هم نداره

سپاس

آخرین ویرایش:

amir300

کاربر
2019-08-06
7
12
گفتم نتیجه نهایی رو اینجا بگم:
با پاور کامپیوتر امتحان کردم. سیم قرمز (5 ولت) + سیم مشکی (منفی) رو به جارو متصل کردم. جارو با قدرت عالی شروع به کار کرد و موقع روشن شدن جارو، پاور قطع نشد. با حدود 4 متر سیم با ضخامت متوسط هم تست کردم و جارو با 60 درصد قدرتش کار کرد.

saeedsamimi

کاربر
2015-05-31
24
17
در پست اول من ولتاژ دستگاه که 14.4 بود رو ذکر کرده بودم در هر صورت از راهنماییتون ممنونم
با سلام خدمت اساتید عزیز و گرامی

من یه مدل دارم 5ردیف 3هددی باطری داره یعنی 15تا باطری و روی موتور زده 18ولت 160وات. میخاستم بدونم چه ترانسی برای این نصب کنم .ممنون:;:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام خدمت اساتید عزیز و گرامی

من یه مدل دارم 5ردیف 3هددی باطری داره یعنی 15تا باطری و روی موتور زده 18ولت 160وات. میخاستم بدونم چه ترانسی برای این نصب کنم .ممنون:;:

درود

تقریبا متناوب ۱۵ ولت امپر بالا نیاز داری که اگه جاروی کوچیکی هست حجم ترانس باید بزرگ باشه و جا نمیشه .
اگه داخل جارو نصب نکنی باید از سیم ضخیمی استفاده کنی و دردسر داره.
تصویر جارو در کنار جسمی حجمش قابل تشخیص باشه ارسال فرمایید

سپاس

mousio

کاربر
2020-11-12
1
0
با شارژر خودش نمیشه اگر راه بیفته هم فایده نداره چون قدرت نداره.حداقل ترانسی که باید استفاده کنی ۶یا۸آمپر میخاد. به نظر من ۱۲ولت ۳آمپر امتحان کن ببین جواب میده اگه سیم بین ترانس و جارو داغ نکنه حله وگرنه آمپر بالا میخاد.من موتور ۱۲ ولت داشتم جابجا کردم. الان به ترانس(سویچینگ) ۱۲ ولت ۴۰ آمپر که از قبل داشتم وصله اوکیه.
الان درگیر یکی دیگه هستم بلک اند کر زده ۹/۶ولت. ۸عدد باتری ۱.۲ولت ۱۵۰۰میلی آمپر.
شکم به این ۲،۴ولته که مشکلی پیدا نمیکنه.
۱۲ولت ایرادی پیدا نمیکنه موتور 

دانیال راد

کاربر
2013-12-12
2
0
سلام بر اساتید
من یک جارو شارژی دارم با باتری ۱۴/۴ ولتی و ۲ آمپری که با اتصال آداپتور ۱۵ ولتی و ۵ آمپری به سر سیم‌های قبلی که متصل به باتری ها بودند ، دل دل میزند. ممکن است راهنمایی کنید برای این کار چه آداپتوری لازم هست؟ ممنونم

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
508
2,310
اگه میخوای کلا بدون باطری بشه باطری هارو جدا کن شاید باعث میشه ولتاز و امپر شارژر افت کنه
گاهی خدابی سلول های باطری باعث اختلال در کار شارژ و افت ولتاز و امپر اداپتور میشه
مثلا در نمونه که مارک سامسونگ دیروز برای تعمیر اومده بود شارژر حدود ۸ ولتی بود و ۶ عدد باطری ۱.۲ ولتی ۱۵۰۰ میلی امپربود که ابتدا فکر کردم شارژر مشکل داره بعد متوجه شدم ۳ عدد از سلول های باطری خراب شد و اتصال شده بود
یا امروز صبح ترازوی عطاری محلمون کار نمیکرد برای خرید شارزر ۶ ولت اومده بود با تست شارژر متوجه شدم کاملا سالم هست مشکل تو باطری ترازو بود که با جدا کردن یکی از سیم های باطری راه افتاد و مشکل افت ولتاز شارژر حل شد
اما بنظر من اون اداپتور لبتاپ با اون ولتاژو امپر باید بدون باطری مشکل شما رو حل کنه

Hamidzizi

کاربر vip
کاربر
2022-08-12
5
1
سلام خدمت دوستان عزیز
من یک جاروشارژی بلک اند دیکرز دارم که می خوام به برقی تبدیلش کنم.
عکسش رو هم گذاشتم.
لطفا راهنمایی کنید . ممنونم.
۲۰۲۲۰۸۱۲_۱۵۰۲۲۷.jpg

بالا