آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی تبدیل جارو شارژی به سیمی ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
از یکطرف دریکی از پستها یکنفر گفته بود که مستقیم به شارژر وصل کن روشن میشود من فکر کردم شارژر 14/4 ولت است آنهم اشتباه انداخته بود

bird

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
48
78
سلام

عرض کردم برای موتور 14 ولت 35 وات ، آداپتور 5 آمپری نه تنها براش کافی بلکه عالی هم هست و هیچ
مشکلی ایجاد نمیکنه

درخصوص استفاده از ac دوسر ثانویه ترانس 5 آمپری را مستقیما بجای باطریها استفاده کنید اگه بصورت نرمال کار کرد دیگه نیازی به دیود هم نداره
اما اگه دورش کم بود فورا قطع کن و با دیود استفاده کن

ضمنا با توجه به اینکه 14 ولتی است تهیه باطریهای آن مقرون بصرفه نیست و استفاده از ترانس بهترین راه حله
اما از سیم مناسب با ضخامت کافی استفاده کن که موجب افت ولتاژ نشه

دوست عزیز جسارتا منظورتون این که پل دیود درست کنم ؟؟ به نظر شما پل دیود درست کنم و یک خازن سر راش بذارم مثل آداپتورهای معمولی؟؟؟
ضخامت سیم هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شم؟؟ حدودا 5 متر می خوام براش سیم بذارم ..!!!

bird

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
48
78
از یکطرف دریکی از پستها یکنفر گفته بود که مستقیم به شارژر وصل کن روشن میشود من فکر کردم شارژر 14/4 ولت است آنهم اشتباه انداخته بود

واقعیت خودم فکر می کردم شارژر نمی تونه ولی خوب من هم تست کردم بعد رفتم موتور دستگاه رو به باطری ماشین زدم راحت کار کرد فقط قدرتش یه کم کمتر بود ...

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
;283360 گفت:
دوست عزیز جسارتا منظورتون این که پل دیود درست کنم ؟؟ به نظر شما پل دیود درست کنم و یک خازن سر راش بذارم مثل آداپتورهای معمولی؟؟؟
ضخامت سیم هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شم؟؟ حدودا 5 متر می خوام براش سیم بذارم ..!!!

سلام

با یک دیود هم اشکالی نداره اما اگه میخوای تمام موج باشه بهتره ترانسی که سر وسط داره تهیه کنی که با دو دیود تمام موج بشه (چون قیمت و تهیه دیود آمپر بالا مسئله است و توصیه میکنم از دیود تخت پاور اوراقی کامپیوتر تهیه کنی که ارزون و قوی است )

اگه ترانس با ولتاژ مناسب هم پیدا نکردی این تاپیک را مطالعه کن و ترانس موجود را تبدیل کن
http://www.irantk.ir/irantk48462/

البته ولتاژ ترانس 15 ولت برای تهیه 14 ولت DC بالاست و حتی 12 ولت متناوب هم بالاست اما یک ترانس 12 ولت 5 آمپر با سر وسط و اگه پیدا نکردی یک ترانس 24 ولت تهیه کن و خودت سر وسط اضافه کن

بابت سیم
اولا 5 متر پشیمون میشی ، حتی جاروبرقی برقی هم 5 متر سیم نداره و لذا حرص نزن و هرچی کوتاه تر باشه بهتره
اما با توجه به ترانس مورد نیاز اگه واجبه 5 متر باشه سیم هم باید ضخیم تر بشه
برای طول یک متر ضخامت سیم برق dvd بد نیست ولی خوب هم نیست و ضخیم تر بهتره

و برای 5 متر حتما باید ضخیمتر باشه
ازآنجاکه همه موارد باید 2 یا 3 بار مطرح بشه لذا مجددا عرض میکنم بله به نظر من نیازی به خازن نیست
اگه نیاز بشه اتفاق بدی نمی افته و خسارتی تحمیل نمیکنه فقط باید خازن هم اضافه کنی

سپاس

آخرین ویرایش:

bird

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
48
78
ازآنجاکه همه موارد باید 2 یا 3 بار مطرح بشه لذا مجددا عرض میکنم بله به نظر من نیازی به خازن نیست
اگه نیاز بشه اتفاق بدی نمی افته و خسارتی تحمیل نمیکنه فقط باید خازن هم اضافه کنی

سپاس

شرمنده قربان دیگه این بنده مبتدی رو دریاب...:biggrins::biggrins::biggrins:

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام- به یک تعمیر کار الکترونیک مراجعه کنید تابا مشاهده باطری یک آداپتور همسان به شما معرفی کند-آلمیچر به آمپر حساس است ود رصورت پایین بودن داغ میکند وبالا بودن سریع میسوزد-

alikhani

کاربر
2011-03-13
9
17
سلام
من تمام این مطالب رو خوندم بهترین راه حل استفاده از آداپتور سوییچینگه مثل پاور کامپیوتر قدیمی یااستفاده از
سوییچینگ لامپهای هالوژن (اگه اشتباه نکنم ) که مدارش شبیه لامپ کم مصرفه که هم سبک وهم جریان چندآمپر میده فقط درخروجی ترانسش دیود تخت آمپربالا بذارید .خودم ساختم وتست شده .موفق باشید.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط alikhani

سلام

من تمام این مطالب رhttp://www.irantk.ir/member.php?u=121315و خوندم بهترین راه حل استفاده از آداپتور سوییچینگه مثل پاور کامپیوتر قدیمی یااستفاده از
سوییچینگ لامپهای هالوژن (اگه اشتباه نکنم ) که مدارش شبیه لامپ کم مصرفه که هم سبک وهم جریان چندآمپر میده فقط درخروجی ترانسش دیود تخت آمپربالا بذارید .خودم ساختم وتست شده .موفق باشید.

دوست عزیز
میشه منظور از خروجی ترانسش دیود تحت آمپر بالا بزارید را با عکس و شماتیک بیشتر توضیح دهید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

master753

کاربر
2014-06-20
3
0
باسلام به دوستان عزیز .اگربتونی پلاک روی موتورروبخونی میتونی یه مدار براش طراحی کنی.

alikhani

کاربر
2011-03-13
9
17
سوييچينگ يا همون آدابتور لامپهاي هالوژن برق 220به 12يا كمتر تبديل ميكنند منتها خروجي متناوبه بايد حداقل بصورت نيم موج يكسو بشه ديود لازم شبيه رگولاتورهاي78XXروي پاورهاي كامپيوتر پيداميشه

بالا