آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد ازراک P43TWins 1600

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید گرامی.مادر برد بالا تصویر نمیده و در انتها 2 بوق کوتاه میزنه-دیباگر کدها رو به درستی میده و cpu گرم میشه -دیباگر کد 38 سپس 85 و 2 بوق کوتاه و سپس 00 میده یعنی تا اخرین مرحله میره ولی تصویر نمیده!!روی ایسی io فقط 3.27 داریم و io داغ نمیشه-چیپ جنوبی گرماش طبیعیه ولی شمالی داغ میشه و هدسینک روش رو گرم میکنه-ولتاژ 5 ولت را روی پایه های usb نداریم.کارهای انجام شده:کل مادر برد و اسلاتهای cpu گرافیک رم با تینر 10000 به خوبی شسته و باد خشک شده-با cpu و گرافیک و رم دیگه تست شده حتی با گرافیک pci هم تصویر نداریم و وقتی گرافیک pci نصبه دیباگر روی کد 2A میمونه-روی io خمیر فلکسی زده و هیت ملایم داده شد تا اگه پایه ای قطعی دارد رفع شود-کلیر سیموس انجام شد و بایوس بکاپ گرفته شد و باز دوباره با پروگرمر پروگرام شد(با همون فایل که از بایوس بکاپ گرفتم تو انجمن درخواست فایل بایوس دادم فعلا خبری نیست !!)-روی چیپ شمالی فشار اوردم تصویر نداد-چیپ شمالی را یک هیت ملایم دادم باز تصویر نداد.خودم شکم به IO و چیپ شمالیست اما فعلا منتظر فایل بایوس هستم تا یه پروگرام دیگه بزنم نشد برم سراغ io و شمالی.سوالی که اینجا هست اینه از اونجایی که پورت usb روی مادربرد ولتاژ نداره و usb از جنوبی دستور میگره ممکنه از جنوبی باشه؟ولی از طرفی شمالی هم داغ میشه!!! و io هم 5 ولت نداره!!خلاصه موندم بین این سه تا.ممنون میشم دوستان و اساتید گرامی نظراتشون رو بگن با سپاس فراوان وتشکر از زحمات بی دریغ شما عزیزان در ضمن مشتری میگفت این اواخر رندومی تصویر میداده و پورتهای usb کار نمیکرده

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
-چیپ جنوبی گرماش طبیعیه ولی شمالی داغ میشه و هدسینک روش رو گرم میکنه- سلام به نطر من مشکل از پل شمالی باید باشه این مدل مادر برد که این ایراد رو داشتن چند تایی ذاشتم که همشون پل شمالی خیلی داغ میکرد

amanj.kurd

کاربر
2014-01-20
17
23
بوکان
با سلام خدمت شما اساتید عزیز
از سایت ازراک میتونید فایل بایوس رو دانلود کنید
امیدوارم با بایوس مشکل شما حل بشه

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام و تشکر.سایت ازراک فایل بایوس با فرمت bin نداره!! و فقط امکان اپدیت از ویندوز یا داس رو داره.با پاور دیگه هم تست شده مشکل پابرجاست

بالا