آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم باز کردن درب توسط آیفون صوتی ala

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,668
با سلام خدمت دوستان یه ایفون با مارک اعلام شده دارم که مدتیه در رو باز نمیکنه صدا میره اما در رو باز نمیکنه باز کردم کمی روغن کاری هم کردم فایده نداشت . دوستان میشه راهنمایی کنن ببین میشه درستش کرد یا نه . یعنی کارهای اولیه که میشه روش انجام داد

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
پاسخ : در ایفون ala

به نام خدا
دوست عزیز از شما که مدیر هستید بیشتر انتظار میره
لطفا عنوان مناسب برای پست خود انتخاب نمایید

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,668

دوست عزیز شما کاشکی راهنمایی میکردین بجای ایراد . باید چی مینوشتم خوب مشکل داره دیگه مینوشتم باز نشدن در . معمولا تو تاپیک زدن یه مطلب اختصار اونو مینویسن توضیح کامل و علت تو متن میاد فقط من دوبار کلمه مشکل رو نیاوردم چون پسوندش خودش کلمه مشکل رو نوشته بود

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

باسلام
دوست عزیز شما نگفتی که آیفونت صوتی تصویری است یا فقط صوتی میباشد
عنوان را شما به " عدم باز کردن درب توسط آیفون صوتی ala " تصحیح کن
اول باید ببینی که به قفل در بازکن برق 12 ولت ای سی میآید و خودسیم پیچ در بازکن را چک میکنی
همان مسیر را چک کنی تا ببینی ولتاژ از کجا تغذیه میشود سپس سیمهای پشت پانل که به کلید دربازکن وصل شده قطع نباشد و ....

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با سلام خدمت دوستان یه ایفون با مارک اعلام شده دارم که مدتیه در رو باز نمیکنه صدا میره اما در رو باز نمیکنه باز کردم کمی روغن کاری هم کردم فایده نداشت . دوستان میشه راهنمایی کنن ببین میشه درستش کرد یا نه . یعنی کارهای اولیه که میشه روش انجام داد

به نام خدا
روغن کاری قفل زیاد کاربردی نداره وبعدها به مشکل میندازه قفلتون رو
شما هنگامی که شاسی دربازکن رو فشار میدید صدای بوبین قفل یا همان مگنت قفل رو میشنوید

commax110

کاربر
2014-04-18
3
8
با سلام اگر یک واحد خراب باشه معمولا کلید دربازکردن آن در مانیتور خراب شده .
اگر کلید و فشار می دی و رله پشت پنل کار میکند که مشکل شما عمومی بوده و تمام واحد ها خرابن . یا سیم ها قطع هست یا قفل خرابه یا که اصلا ترانس شما ایراد دارد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوست عزیز
قفل بازکن های زنجیری از چند قسمت مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده
قبل از هر چیز اگر در باز نمیشه زنگ یکی از طبقات رو بزنید و درخواست کنید که درب رو باز کنن اگر قفل بازکن پشت در صدای وزوز کرد برای شما مشخص میشه که برق 12 ولت ورودی به داخل قفل میرسه ، مرحله بعدی بازکردن پیچ های پشت قاب قفل بازکنه اول از همه باید ولتاژ ورودی به ترمینال رو به وسیله یه اهمتر یا مالتی متر چک کنیم هنگامی که از بالا شاسی رو فشار میدیم باید پایین سر ترمینال قفل برق در حدود ولتاژ 12 ولت وجود داشته باشه که اگر کمتر بود ممکنه در کارکرد بوبین تاثیر گذار باشه اگر ولتاژ خوب بود نوبت چک کردن قسمت مکانیکی قفله به این قفل بازکن ها 2 زنجیر متصل میشه 1 زنجیر کشش که از قسمت انتهایی قفل به انتهای درب به صورت ثابت وصل میشه (شماره 1 تصویر ) و 2 زنجیری که به دستگیره قفل درب متصل میشه (شماره 3 تصویر)
حالا با یک پیچ گوشتی یا فازمتر اهرم خلاص کن (شماره 2 تصویر ) رو به سمت بوبین هل
می دهیم اگر زنجیری شماره 3 به سمت قفل کشیده شد و درب باز شد که مشخصا مشکل از سمت بوبین می باشد یا برق به بوبین ضعیف می رسه و بوبین توان کشیدن اهرم رو به سمت خودش نداره و یا بوبین ضعیف شده که مورد اول قوت بیشتری داره و اما اگر زنجیر به عقب کشیده شد و درب باز نشد مشکل از ریگلاژ زنجیر شماره 1 قفله در رو یک بار باز و بسته کنید تا اهرم به جای قبلی برگرده بعد از اینکه درب رو بستید با یک دست به زنجیر شماره 1 که به قسمت ثابت انتهای درب متصله به سمت پایین فشار بیاورید و دوباره با پیچ کوشتی اهرم شماره 2 را به سمت بوبین هل بدید اگر این بار زبانه قفل به راحتی باز شد مشکل مشخص شده شما باید یکی از خانه های زنجیر شماره 1 رو کم کنید یعنی اینکه کمی از زنجیر کوتاه کنید در ضمن یادتون باشه که این قفل بازکن ها اصلا احتیاجی به روغنکاری ندارند .
تا اینجا قسمت مکانیکی قفل رو برای شما شرح دادم حالا می خواهم برای شما از قسمت برق این قفل ها توضیح مختصری بدم در هر صورت سیستم های آیفون های صوتی یا تصویری یک منبع تغذیه یا پاور ساپلای دارند که ورودی برق شهر رو تبدیل به برق 12 ولت می کنه حالا اگر برق به قفل بازکن نمیرسه اولین جایی که باید بررسی کنیم همین منبع تغذیه است
این منبع تغذیه ها هم معمولا در دو نوع تابا یا پیک در بازار موجود می باشد

آخرین ویرایش:

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوست عزیز
قفل بازکن های زنجیری از چند قسمت مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده
قبل از هر چیز اگر در باز نمیشه زنگ یکی از طبقات رو بزنید و درخواست کنید که درب رو باز کنن اگر قفل بازکن پشت در صدای وزوز کرد برای شما مشخص میشه که برق 12 ولت ورودی به داخل قفل میرسه ، مرحله بعدی بازکردن پیچ های پشت قاب قفل بازکنه اول از همه باید ولتاژ ورودی به ترمینال رو به وسیله یه اهمتر یا مالتی متر چک کنیم هنگامی که از بالا شاسی رو فشار میدیم باید پایین سر ترمینال قفل برق در حدود ولتاژ 12 ولت وجود داشته باشه که اگر کمتر بود ممکنه در کارکرد بوبین تاثیر گذار باشه اگر ولتاژ خوب بود نوبت چک کردن قسمت مکانیکی قفله به این قفل بازکن ها 2 زنجیر متصل میشه 1 زنجیر کشش که از قسمت انتهایی قفل به انتهای درب به صورت ثابت وصل میشه (شماره 1 تصویر ) و 2 زنجیری که به دستگیره قفل درب متصل میشه (شماره 3 تصویر)
حالا با یک پیچ گوشتی یا فازمتر اهرم خلاص کن (شماره 2 تصویر ) رو به سمت بوبین هل
می دهیم اگر زنجیری شماره 3 به سمت قفل کشیده شد و درب باز شد که مشخصا مشکل از سمت بوبین می باشد یا برق به بوبین ضعیف می رسه و بوبین توان کشیدن اهرم رو به سمت خودش نداره و یا بوبین ضعیف شده که مورد اول قوت بیشتری داره و اما اگر زنجیر به عقب کشیده شد و درب باز نشد مشکل از ریگلاژ زنجیر شماره 1 قفله در رو یک بار باز و بسته کنید تا اهرم به جای قبلی برگرده بعد از اینکه درب رو بستید با یک دست به زنجیر شماره 1 که به قسمت ثابت انتهای درب متصله به سمت پایین فشار بیاورید و دوباره با پیچ کوشتی اهرم شماره 2 را به سمت بوبین هل بدید اگر این بار زبانه قفل به راحتی باز شد مشکل مشخص شده شما باید یکی از خانه های زنجیر شماره 1 رو کم کنید یعنی اینکه کمی از زنجیر کوتاه کنید در ضمن یادتون باشه که این قفل بازکن ها اصلا احتیاجی به روغنکاری ندارند .
تا اینجا قسمت مکانیکی قفل رو برای شما شرح دادم حالا می خواهم برای شما از قسمت برق این قفل ها توضیح مختصری بدم در هر صورت سیستم های آیفون های صوتی یا تصویری یک منبع تغذیه یا پاور ساپلای دارند که ورودی برق شهر رو تبدیل به برق 12 ولت می کنه حالا اگر برق به قفل بازکن نمیرسه اولین جایی که باید بررسی کنیم همین منبع تغذیه است
این منبع تغذیه ها هم معمولا در دو نوع تابا یا پیک در بازار موجود می باشد

سلام مجدد
دوست عزیز ضمن عرض پوزش از اینکه آپلود عکسی که در متن توضیحات به آن اشاره شده فراموش گردیده بود ، برای تکمیل پست قبلی عکس مربوطه را به پیوست این پست ارسال می کنم امیدوارم در جهت رفع مشکل کمک راهگشا باشد
rsz_قفل_بازکن.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mj_blue
بالا