آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل صدای آیفون صوتی الکتروپیک

mostafanfs

کاربر
2014-03-27
6
0
با عرض سلام خدمت دوستان
یه مشکلی این آیفون خونه ما داره (صوتی الکتروپیک) که بعد از زنگ خوردن آیفون از طریق پنل و برداشتن گوشی برای اینکه صدا از پنل تو گوشی شنیده بشه باید حتما یکبار یا حتی چند بار دکمه تحریک رله درب باز کن رو بزنیم تا صدا از پنل شنیده بشه و تازه شم بعضی وقتها مهم نیست چقدر اون کلید درب باز کن رو بزنم در هر صورت صدا نمیاد کلا !!
مشکل چی میتونه باشه ؟
تو ظاهر همه چی سالمه. با مولتی متر یه چند تا چیز رو چک کردم
ممنون میشم کمک کنید

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست عزیز اول کلید یوک رو با اسپری ناهید خشک شستشو بده ببین مشکل رفع میشه یا نه تا بعد باقی رو با دوستان بررسی کنیم بعد یه سئوال این مشکل رو فقط واحده شما داره یا دیگرانم دارند

mostafanfs

کاربر
2014-03-27
6
0
دوست عزیز ممنون که توجه کردی
ببین این کلید یوک نمیدونم کدومه ! همون شستی مانند رو میگی که گوشی رو میزاری روش تغییر وضعیت میده؟
اسپری ناهید هم ندارم. حالا با یه الکلی چیزی ترتیب ش رو میدم !
ولی میگم بازم اینجور مشکلات نمیتونه باعث این بشه که چرا اون کلید درب باز کن رو که میزنم صدا میاد.

در مورد قسمت دوم هم باید بگم که نه این فقط مشکل ما نیست و بقیه هم یه همچین مشکلی رو دارن (همه واحدها رو نمیدونم. 11 واحد هستش) ولی به نظر میرسه برای ما شدیدتره چون تقریبا دیگه کلا صدا نداریم درحالیکه واحد پایین با یه بار زدن کلید درب باز کن صدا تو گوشی میاد !

اینم بگم بعضی وقت ها شانسی صدا میاد پس مدار صوتی به نظر مشکلی نداره (مثلا ترانزیستورها) یا حتی خود گوشی چون با گوشی واحد پایین عوض کردم نتیجه همون بود.

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست عزیز پس مدل دقیق ایفون رو بگو بعید میدونم این جوری که شما میگی ایراد از خود گوشی باشه ایراد بنظر میاد از سوئیچر ها باشه اون واحده دیگه که این مشکل رو داره ماقبل شما هست یا بعد

mostafanfs

کاربر
2014-03-27
6
0
والا مدل ش رو نمیدونم. روی گوشی که چیزی ننوشته. نمیدونم شاید رو پنل نوشته باشه. ولی از این قدیمی هاست. عکسش رو انداختم تو زیر نگاه کن :

در مورد واحد هم اگه منظورت از قبل و بعد بودن شماره واحد هستش که اون واحد قبل از ما هستش. اون 2 هست و ما واحد 3 . ولی آخه گفتم که بقیه هم همچین مشکلی رو دارن. از همه خبر ندارم ولی مطمئنا فقط ما نیستیم. بعد تو سیم کشی آیفون بیشتر مسیرها موازی هستش و بصورت سری نیست که بگیم واسه یه واحد مشکل پیش بیاد واسه بعدی خراب میشه. سیم های صوت از گوشی به پنل و از پنل به گوشی و درب باز کن که موازی به همه واحد ها وصل شده تا اونجا که من فهمیدم. فقط زنگ هستش که برای همه مجزا سیم کشی شده.

پی نوشت:
آقا من هر کاری میکنم نمیتونم این عکس رو ضمیمه کنم یا حتی لینک ش رو بزارم. سیستم میگه تعداد لینک ها تو پست های جدید محدودیت داره !!
چطوری این عکس رو بهتون نشون بدم ؟

آخرین ویرایش:

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
نیاز نیست عکس اپ کنی دوست عزیز گوشی شما5سیم هست.؟ بعد این که شما میفرمایید تا دکمه درب بازکن رو فشار ندم صدا نمیاد منو بیشتر به این مشکوک میکنه که یا سوئیچر وجود داره ویا سیم کشی اشتباه بسته شده و یا کلید یوک (همون کلید فشاری که گوشی رو روش میزاری) کلید رو اگه داری تعویض اگه نداری شارژ قلع و شستشو بده و اتصالات به گوشی رو هم بررسی کن اطلاع بده دوست عزیز برای اینکه اطمینان پیدا کنی اگه واحد دیگری اشنا داری گوشیش رو باز کن بیار اینج ببند و چک کن ولی با ذقت رنگ بندی رو رو کاغذبنویس که موقع بستن دچار مشکل نشی

mostafanfs

کاربر
2014-03-27
6
0
آره 5 سیم هستش
نمیدونم منظورت از سوییچر چیه. قطعه خاصی هستش تو پنل یا گوشی؟
ببین میدونی عجیبیش اینجاست که این مشکل تو طول زمان پیش میاد! یعنی دو سه سال پیش هم مشکل داشت یعنی صدا نمیومد بعد یه برقکار آوردن به نظر مشکل حل شد و تا یه مدتی خوب بود بعد کم کم دوباره شروع کرد به خراب شدن! این داستان (!) رو گفتم که بگم سیم کشی سالم هستش. یعنی تو یه مدتی سالم کار میکرده و کسی هم بهش دست نزده تو این مدت که بگیم سیم کشی مشکل داره. اون یارو که اون موقع اومد هم نمیدونم چیکار کرد و با کجاها ور رفت چون اصلا من نبودم ولی فکر کنم با پنل ور رفته .
گفتم با گوشی همسایه چک کردم. گوشی ها سالمن. یعنی همین گوشی خودمون رو زدم به آیفون همسایه مثل گوشی خودشون کار میکرد.
به هر حال. اون حرکت تمیز کردن و شارژ قلع رو انجام میدم نتیجه رو میگم. اگه نشد میخوام برم سراغ پنل ولی نمیدونم چطوریه اصلا تاحالا توش رو ندیدم و باز نکردم . بدبختی واسه 11 واحد هم هست میترسم خرابترش کنم حالا بیا و درستش کن!

mostafanfs

کاربر
2014-03-27
6
0
پاسخ : از کجا کلید قطع و وصل صدا بخرم؟

سلام دوستان
بعد از مدت ها دوباره پیدام شد !
آقا این کلید بزرگ 6 پایه ای که تو برد آیفون های صوتی الکتروپیک وچود داره که صدا رو قطع و وصل میکنه و منم نمیدونم دقیقا اسمش چیه رو از کجا میتونم بخرم؟

عصرنو

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-23
32
58
با سلام خدمت همکاران عزیز اشکال شما در قسمت پنل می باشد شما پنل دم دری را باز کرده وترانزیستورهارو چک کنیدواگر سالم بودند ایسی پنل رو تعویض کنید

بالا