آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعمیر برد تغذیه سوئیچینگ آیفون

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام
آی سی تعویض شد . مدار راه افتاد .از همه اساتید متشکرم.
برد دوم که عرض کردم هم آی سی رو عوض کردم ولتاژ تو خوروجی اومده ولی 7 ولت اسمی رو 6.2 میده 24 اسمی رو 18 میده و 30 و 5 ولت اسمی صفر میده. اگه چیزی به نظرتون می رسه بفرمایید وگرنه برم نقشه رو از روی برد بکشم و تو یه تاپیک دیگه مطرح کنم.

به نام خدا دوست عزیز
لطفا یه پست دیگه ایجاد میکردید
حالا به چند مورد اشاره میکنم اگر درست نشد
تاپیکی جدید ایجاد نمایید
لطفا خازن خروجی خط 3.3 ولت را تعویض نمایید
یا به نظرم یکی از دیود های خروجی بعد از ترانس چاپر مشکل دارد
امکان موارد دیگر هم می باشد اگر درست نشد پستی جدید ایجاد نمایید

ebi1262

کاربر
2013-07-21
6
5
سلام دوستان و اساتيد من يک برد تغذيه کوماکس دارم که سلف شماره 2 کنار خازن شماره 9 سوخته مقدارش مشخص نيست اگه ميشه راهنمايي کنيد و در ضمن قطعه ديگري مثل ICKA3842B را خراب ميکنه يا نه اين برد سالم بود ولي يه روز در حاليکه مانيتور تو برق بود با يک صداي آرومي مثل خرابي خازن بعد يک دقيقه صدا کردن خراب شد يه برد نو خريدم و دستگاه راه افتاد. روي برد حروف و شماره 4HP-DY و 2K61016 حک شده که فکر کنم مدل برد مي باشد. با تشکر

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با تشکر از استاد غزال عزیز که طبق معمول به کار بستن راهنماییهاشون راهگشاست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

koroshjan

کاربر
2012-02-08
18
15
با درود فراوان خدمت همه اساتید مشکل ایفونی که برا مشتری باز کردم اینه که لامپ زرد روشن میشه ولی به هیچ عنوان تصویر نمیاد با یه برد تغذیه دیگه تست کردم دیدم درست شده از برد تغذیه قبلی که ولتاژگرفتم دیدم 14 ولت داره اگه اساتید لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشه یا حق

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با درود فراوان خدمت همه اساتید مشکل ایفونی که برا مشتری باز کردم اینه که لامپ زرد روشن میشه ولی به هیچ عنوان تصویر نمیاد با یه برد تغذیه دیگه تست کردم دیدم درست شده از برد تغذیه قبلی که ولتاژگرفتم دیدم 14 ولت داره اگه اساتید لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشه یا حق

درود

باید در تاپیک مستقلی مطرح کنید و گزارش شفاف تری ارسال فرمایید.
اگه خروجی برد سالم هم ۱۴ ولته دراینصورت خازنی خرابه که ولتاژ در صورت دریافت جریان کمتر میشه .

سپاس

koroshjan

کاربر
2012-02-08
18
15
با درود مجدد فرمایش شما کاملا متین انشالله که دفعه بعد حتما انجام وظیفه میشه
در مورد خازن دقیقا کدوم خازنو بایس تعویض کرد

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با درود مجدد فرمایش شما کاملا متین انشالله که دفعه بعد حتما انجام وظیفه میشه
در مورد خازن دقیقا کدوم خازنو بایس تعویض کرد

درود

مجددا تاکید میکنم
اولا این تاپیک متعلق به مورد شما نیست و موجب آشفتگی موارد میشه و لذا در تاپیک مستقلی مطرح کن.
ثانیا طی گزارشی باید اطلاعات کامل بدی تا قابل ارزیابی دقیق بشه.
مثلا خروجی در بی باری چند ولته و زمانیکه متصل به سیستم میشه چند ولته و برد سالم چند ولته؟
اگه نقشه ای تهیه کردی ارسال کن یا نقشه دستی بکش و ارسال کن یا لااقل مطلع کن چه خازن های الکترولیتی داره و به کجاها متصله.
لطفا اینجا پاسخ نده

سپاس

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com

برد تغذیه وقتی توی مدار بستیش باید ببینی ولتاژ خروجیش چند ولت میشه

بالا