آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: هک رمز شبکه های وایرلس

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
کار به این سادگی هم نیست! مگه رمز طرف کوتاه باشه و از کدگذاریهای قدیمی استفاده کرده باشه. فایروال نداشته باشه ، و یک سرور داشته باشید که سرعت خوبی داشته باشه و بتونه چند روز روشن باشه و دائم پسووردهای مختلف رو تست کنه.
درضمن تاپیک شما هیچ ربطی به بخش تعمیرات سخت افزاری نداشت. آن را جا به جا کردم ولی لطفا منبعد رعایت کنید که کجا تاپیک میزنید!
با تشکر

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
دوست عزیز تقریبا نمیشه

ابتدا باید اطلاعات شبکه رو با نرم افزارهای خاصی دامپ کنی
در این مرحله این فایل شامل پسورد رمز شده می باشد که باید با مقایسه در یک پایگاه داده ان را بیابید
اولا پایگاه داده از رمزهای هش شده مجانی وجود نداره .
ثانیا بسته به اینکه طرف مورد نظر شما چه رمزی گذاشته باشه و با دسترسی به پایگاه داده رمزی باز هم ممکنه رمز پیدا نشه
البته احتمال کمی هم هست که از شیوه رمزنگاری ضعیفی استفاده کرده باشه و بتونی با نرم افزار رمزش رو دی***یپت کنی

فقط باید از مهندسی اجتماعی استفاده کنی .
یک سری اطلاعات که می تونه کمکت کنه
اسم طرف - شماره تلفناش - شماره شناسنامش - کد ملیش - و اسم بچش و ...
یک سری هم باید از رمز های عمومی درست کنی و تست کنی مثل 12345678 و 1234512345 و ...

خوب یک کار عملی تر هم می تونی انجام بدی البته به شرط داشتن اطلاعات در مورد هک
باید یک ابزار هک رو بریزی تو فلش و فلش رو بزاری تو مسیر فرد مورد نظر
با یک کم خوش شانسی اون میزنه به سیستمش و انوقت تو میتونی کنترل سیستمش رو بدست بگیری
و اطلاعات مورد نظرت رو بدست بیاری .

راستی یادم رفت شایدم بتونی مثل فیلم های هالیودی خودت رو مامور مخابرات جا بزنی و بری خونش و رمز رو در بیاری

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
ممنون دوست عزیز از اطلاعاتتون ولی لطفا تا زمانی اطلاعات شما در زمینه ای کامل نیست ، دیگران را به اشتباه نیندازید.
رمز رو میشه به دست آورد معمولا ولی باید خیلی حرفه ای باشند. دوستان و همکاران من در شرکت رمز مودم های وایرلس که در خانه ها استفاده میشه همه رو در میارند!
دوم اینکه گفتین از هش های مجانی استفاده نمیکنند من متوجه منظورتون نشدم. هش یک عمل غیر قابل برگشت هست و نمیشه آن را شکست مگر اینکه ، با عبارتهایی که قبلا هش شده اند مقایسه بشه ، و با هر کدوم برابر بود به عبارت هش شده پی برد. یک سری سایتها هستند که بانک بزرگی از عبارت های هش شده را در خود نگهداری میکنند و میشه از اونها کمک گرفت. ولی چون بیشتر لغات انگلیسی در انها ثبت شده زیاد بدرد ما ایرانی ها نمیخورند.
منظور شما از پایگاه داده را من متوجه نشدم مگر رمز در پایگاه داده نگهداری میشود؟ این کاملا بستگی به شبکه داره و در اکثر شبکه ها این پسوورد ها در خود سخت افزاری که به عنوان اکسس پوینت استفاده میشود ذخیره شده و ربطی به پایگه داده شبکه ندارد.
فلش رو به چه کسی بدند؟؟ رمز در دستگاه فرستنده وایرلس هست و فلش قرار نیست به دستگاه متصل شود که بتوان از آن پسوورد را برداشت...
اکثرا برای هک این شبکه ها از روش Brute Force استفاده میکنند. که در این روش پسووردهای مختلف به سرعت توسط یک سیستم چک میشود و شاید چندین روز طول بکشه. و قایروالها هم در مقابل این حرکت حساس هستند و ممکنه IP رو مسدود کنند. و بالاخره خیلی دنگ و فنگ داره

خلاصه که خیلی جوابتون ایراد داشت. لطفا بیشتر دقت کنید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
درود
از دوستان عزیز کسی میتونه نرم افزار یا آموزشی قرار بده که باهاش بشه رمز شبکه های وایرلسی که در اطراف بر روی سیستم شناسایی شده را بدست آورد ؟

دوست عزیز باید از back track استفاده کنید ولی با نرم افزار wireless key wive می توانید وقتی در یک کافی نت هستید این نرم افزار را بر روی سیستمهای ان کافی نت اجرا کنید در عرض چند ثانیه رمز وایرلس کافی نت را به شما می دهد

با تشکر

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
نرم افزاری که شما میگین فقط زمانی پسوورد رو به شما میده که ، پسوورد در سیستم ذخیره شده باشه (پس هر جایی جواب نمیده به جز جاهایی مثل همان کافی شاپ که شما حداقل به یک سیستم که روی آن رمز ذخیره شده باشه دسترسی داشته باشید.
و طبیعتا کافی نت ها 90 درصدشون ، روی مک قفل میکنن و شما به این شیوه که پسوورد رو بردارید ، فایده نداره. چون اون پسوورد فقط روی مک و IP سیتمهای خود کافی نت قفل شده.
البته راه هایی برای تغییر مک آدرس هم هست که در این حالت باید مک کارت شبکه و IP اون سیستمها را بردارید و شما هم همانها را روی سیستم خودتون ذخیره کنید که اینکار هم مجب IP conflict میشه و شبکه درست کار نخواهد کرد مگر سیستم اصلی خاموش بشه...

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
ممنون دوست عزیز از اطلاعاتتون ولی لطفا تا زمانی اطلاعات شما در زمینه ای کامل نیست ، دیگران را به اشتباه نیندازید.
رمز رو میشه به دست آورد معمولا ولی باید خیلی حرفه ای باشند. دوستان و همکاران من در شرکت رمز مودم های وایرلس که در خانه ها استفاده میشه همه رو در میارند!
دوم اینکه گفتین از هش های مجانی استفاده نمیکنند من متوجه منظورتون نشدم. هش یک عمل غیر قابل برگشت هست و نمیشه آن را شکست مگر اینکه ، با عبارتهایی که قبلا هش شده اند مقایسه بشه ، و با هر کدوم برابر بود به عبارت هش شده پی برد. یک سری سایتها هستند که بانک بزرگی از عبارت های هش شده را در خود نگهداری میکنند و میشه از اونها کمک گرفت. ولی چون بیشتر لغات انگلیسی در انها ثبت شده زیاد بدرد ما ایرانی ها نمیخورند.
منظور شما از پایگاه داده را من متوجه نشدم مگر رمز در پایگاه داده نگهداری میشود؟ این کاملا بستگی به شبکه داره و در اکثر شبکه ها این پسوورد ها در خود سخت افزاری که به عنوان اکسس پوینت استفاده میشود ذخیره شده و ربطی به پایگه داده شبکه ندارد.
فلش رو به چه کسی بدند؟؟ رمز در دستگاه فرستنده وایرلس هست و فلش قرار نیست به دستگاه متصل شود که بتوان از آن پسوورد را برداشت...
اکثرا برای هک این شبکه ها از روش Brute Force استفاده میکنند. که در این روش پسووردهای مختلف به سرعت توسط یک سیستم چک میشود و شاید چندین روز طول بکشه. و قایروالها هم در مقابل این حرکت حساس هستند و ممکنه IP رو مسدود کنند. و بالاخره خیلی دنگ و فنگ داره

خلاصه که خیلی جوابتون ایراد داشت. لطفا بیشتر دقت کنید

پایگاه داده منظور پایگاه داده از رمزهای هش شده یا همون بانک رمز های هش شده که شما گفتی منظور بود .

در مورد فلش یه مثال می زنم

شما می خوای کامپیوتر من رو هک کنی اگه یه جوری یه فلش مموری که یک ابزار هک توش نصب باشه که بصورت اتوران اجرا بشه یا هر روش دیگر .

روش رسوندن فلش به من اینه که فلش رو تو مسیر رفت و امد من قرار بدید یا روی میز کار من جوری که من فکر کنم پیداش کردم . انوقت کاربر معمولی به راحتی از سر کنجکاوی فلش رو می زنه به کامپیوترش و بسته به اینکه چه انتی ویروسی استفاده میکنه و اینکه شما چه ابزاری استفاده کردید اون ابزار اجرا میشه و والسلام انوقت هر کار خواستید می کنید .

فکر نکنم توضیحات من با توضیحات شما فرقی کنه فقط کلماتی که بکار برده شده یه کم کتفاوت هست .

در کل این پروسه بستگی شدید به الگوریتم مورد استفاده در مودم وای فای و مقدار پیچیدگی رمز بکار برده شده داره

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
در مورد ، فلش من بازم متوجه نشدم. ببینید اطلاعات پسوورد در سخت افزاری هست که به عنوان اکسس پوینت یا هر چیز دیگری داره برای شما امواج وایرلس را ارسال میکند. مثلا شما رفتید در اداره ای و اونجا یک امواج وایرلس دارید و میخواین پسوورد آن را بازیابی کنید. ادارات از روتر برای اکسس پوینت استفاده میکنند که احتمالا هم میکروتیک هست. خب حالا فلش را حتی مدیر شرکت هم به سیستمش بزند پسوورد داخل سیستم مدیر نیست که چیزی را بشه برداشت.
حالا در سطح پایین تر به موضوع نگاه میکنیم. شما فرض کنید که همسایه شما وایرلس داره و شما میخواین از وایرلس مودم ایشون استفاده کنید. به فرض شما فلش رو بهش میدید و اون هم میزنه به سیستمش. حالا فرض بگیریم شما حرفه ای باشید و به تمام اطلاعات داخل کامپیوتر ایشون هم دسترسی پیدا کنید. حالا چطوری می خواین پسوورد وایرلس مودم رو بردارید؟

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
شما وقتی وارد SHELL سیستم قربانی بشید انگار دارید با کامپیوتر و مودم خودتون کار می کنید .
می تونید وارد تنظیمات مودم بشید و اطلاعات مورد نیازتون رو استخراج کنید .

یه چیز دیگه هم دز نظر داشته باشید که وقتی یک سیستم رو در دست گرفتید می تونید پسورد SAVE شده در اون سیستم رو هم دربیارید .

کجاش نیاز به توضیح داره ؟

آخرین ویرایش:
بالا