آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پروگرم کردن بایوس های جدید مثل ایسوس با پسوند cap

ms_60342760

کاربر
2010-06-21
23
47
با سلام مشکلی که برای من ایجاد شده اینه که بایوس رو از سایت ایسوس میگیرم با پسوند cap دانلود میشه زمانی که روی چیپ میریزم مین روشن نمیشه
من کلی گشتم ولی جوابی پیدا نکردم یه جا خونم باید 2048 بایت هدر رو حذف کرد انجام دادم ولی جواب نداد پروگرامرم tnm 5000 این همه پول دادیم ولی فایل های جدید cap رو پشتیبانی نمیکنه دوستان اگه میشه همکاری کنن مشکلو حل کنیم ممنون

ویرایش :

ار تاپیک زیر استفاده کنید :

http://www.irantk.ir/irantk76926/#post443798

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
1.ابتدا یک مادربورد سالم را از طریق نرم افزاری که خود ایسوس برای اپدیت بایوس گذاشته اپدیت کنید .
2. اکنون بایوس را خارج جدا کرده و از محتویات آن یک بکاپ بگیرید
3. با نرم افزار WinHex محتویات فایل cap و بایوس که بکاپ گرفته اید را مقایسه کنید

هر دو فایل را جهت بررسی همینجا اپلود کنید .

-دلایلی که شرکت ها معمولا فایل ها را بصورت تغییر یافته می گذارند

1. معمولا بوسیله نرم افزاری که شرکت سازنده مادربورد در سایت قرار می دهد کل بایوس اپدیت نمی شود و بخش هایی مثل بوت لودر در این فایل ها وجود ندارد
2. جهت حفظ امنیت برای ویروس هایی که می توانند در بایوس اضافه شوند

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
سایز آنرا ببینید چقدر است اگر با ظرفیت آی سی شما اختلاف سایز کمی دارد دارای هدر است که به اندازه اختلاف سایز از آن کم شود. اگر اختلاف سایز بیش از چند کیلوبایت است
احتمالا فایل فشرده است آنرا به زیپ تغییر نام دهید با یک برنامه زیپ آنرا اکسترکت کنید.
ضمنا پشتیبانی فرمتهای داخلی و غیر استاندارد ( غیر bin,rom,hex,jed,svf) در هیچ پروگرامری انجام نمیشود و مصرف کننده باید تبدیل لازم به یکی از فرمتهای ذکر شده
را انجام دهد چون این فایل برای پروگرامر ساخته نشده است و برای آپدیت از راه USB است.

با سلام مشکلی که برای من ایجاد شده اینه که بایوس رو از سایت ایسوس میگیرم با پسوند cap دانلود میشه زمانی که روی چیپ میریزم مین روشن نمیشه
من کلی گشتم ولی جوابی پیدا نکردم یه جا خونم باید 2048 بایت هدر رو حذف کرد انجام دادم ولی جواب نداد پروگرامرم tnm 5000 این همه پول دادیم ولی فایل های جدید cap رو پشتیبانی نمیکنه دوستان اگه میشه همکاری کنن مشکلو حل کنیم ممنون

ms_60342760

کاربر
2010-06-21
23
47
با سلام خدمت عزیزان .ممنونم که وقت گذاشتین من مین مشابه p8b75-v رو متاسفانه ندارم .دوستان این مشکل برای خیلیا پیش اومده ولی را ه حلی مفید نداره من 2048 کیلو بایت هدر رو حذف کردم سایز ها برابرن البته شایدم ایراد از جای دیگه مین باشه دارم برسی میکنم ولی می خوام این مشکل اصولی حل شه من دستور حذف هدر رو میذارم دوستان اگه مورد مشابه دارن تست کنن ونتیجه رو اینجا بزارن دستور dd معادل ویندوزش هم هست فقط باید دانلود کنین تو لینوکس این دستور به صورت پیش فرض موجوده اگه خواستین فایل اجرایی ویندوز رو اپ مینم دستو به صورت زیر است

dd bs=2048 skip=1 if=BIOS.CAP of=BIOS.BIN

hamid25

کاربر
2010-11-05
69
1,519
خوب بعضی از مادربودر های جدیدی که الان ساخته میشنشرکت سازندش دیگه فایل بایوس مین رو نمیزارن فایل بایوس بک اپ رو میزارن ما هیچ راه حلی برای حل این مشکل نداشتیم فقط مجبور بودیم از همکارانی که این فایل بایوس رو زخیره کردند استفاده کنیم

بالا