آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شکستن یک پین در سوکت سی پی یو

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام با هویه و لحیم که نمیشه کاری کرد زیر لوپ هم رفتم بهش پایه بزنم که پین از زیر شکسته و نمیشه بهش پایه اضافه کرد باید تعویض کنم ارزش تعویش شدن رو داره کار خودم که نیست اینجا شهرستان هم که جایی که این کار رو انجام بدن نیست با تشکر

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
دوستان جایی سراغ دارید که مادر برد رو بفرستم برام تعمیر کنن

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
دوستان جایی سراغ دارید که مادر برد رو بفرستم برام تعمیر کنن

درود
کلا تعویض سوکت cpu دردسر زیادی داره
کار بسیار حساسیه چرا که پین ها فاصله کمی با هم دارن و ضریب اشتباه بیشتر میشه
با سشوار صنعتی هم میتوان روی سوکت حرکت زد
باید مایع و خمیر فلکسی مرغوب هم داشته باشی
موفق باشی

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
با سلام . من بدون قلع و لحیم اینکارو انجام دادم و جواب هم داد . یه پین کاملو که از سوکت اوراقی جدا کردم از وسط نصفش کردم و با پنس فشارش دادم بین پین شکسته و دیواره پلاستیکی . دو سه ماهی گذشته و تا حالا خبری از مشتری نیست . البته باید پینو جایی قرار بدیم که پین شکسته به اون طرف خم نشده .

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
با سلام . من بدون قلع و لحیم اینکارو انجام دادم و جواب هم داد . یه پین کاملو که از سوکت اوراقی جدا کردم از وسط نصفش کردم و با پنس فشارش دادم بین پین شکسته و دیواره پلاستیکی . دو سه ماهی گذشته و تا حالا خبری از مشتری نیست . البته باید پینو جایی قرار بدیم که پین شکسته به اون طرف خم نشده .
منم دقیقا همین کار رو میکنم و تا حالا مشکلی نداشتم. بهترین راه همین هست که دوستمون گفتن.
فقط رو سوکت 1155 . 1156 . 1366 ..... یکم سخت تر هست چون پین ها ظریفتر هستن

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مجدد با تشکر از اینکه جواب دادید متاسفانه خرابترش کردم و دیگه قابل تعمیر نیست و باید اسلت سی پی یو تعویض بشه کار من که نیست تشکر از شما که نظرتون رو گفتید

SADGH

کاربر vip
کاربر
2007-11-26
15
34
با سلام میشه اون پایه را وصل کرد فقط کمی صبر ودقت لازم دارد یک توپ قلع را نصف کنید وبا یک سنجاق در داخل حفره قرار دهید البته مقدار ی فلکس هم باید داشته باشد که درست انجام شود سپس یک پایه سالم را را در حفره قرار داده وبا یک هویه شصت وات با دقت حدود ده تا 15 ثانیه بصورتی که سوکت دچار مشکل نشود انجام دهید مشکل حل خواهد شد گاهی اوقات هم به دلیل کنده شدن پایه اصلی روی برد این کار هم جواب نخواهد داد

SADGH

کاربر vip
کاربر
2007-11-26
15
34
Re: پاسخ : شکستن یک پین در سوکت سی پی یو

دوست گرامی اگر دقت کنید ومقداری توجه کنید با تیگه گاه قرار دادن برای دست احتمال لرزش وخطا را به صفر خواهی رساند میشه تا ده حتی بیشتر پایه را مثل کارخانه نصب کنید البته با کیفیت پایین تر از اصل کارخانه ای ولی می شود با ایمان به کار ودرست شدن کار کنید

بالا