آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شکستن یک پین در سوکت سی پی یو

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام با تبریک فرا رسیدن سال نو دوستان یک مادر برد دارم که یکی از پین های سوکت CPUشکسته و تصویر هم نمیده ایا راهی که بشه اون رو تعمیر کرد هست توی تصویر هم مشخص کردم با تشکر

پیوست‌ها

• 117.6 کیلوبایت بازدیدها: 364
  • 135.3 کیلوبایت بازدیدها: 365

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
پاسخ : شکستن یک پین در سوکت یس پی یو

با سلام
دوست عزیز باید یه پایه cpuاز رو مین اوراقی با دقت بکنی روی پایه ک کندی کمی قلع با خمیر فلکس بزن اگه بتونی سر پایه رو سوکت قلع بزنی خیلی بهتر جواب میده پایه ک قلع زدی به آرو می با پنس روی پایه نصف شده سوکت بزار و با هوویه داغ من تا بچسبه فقط باید دقیق بزنی ک هم سطح با بقیه پایه ها باشه,موفق باشی

oliayee

کاربر
2012-10-06
73
559
bandar abbas

درود
دوست من توی عکس بنظر میاد که پایه از بیخ وبن کنده شده ! اگر اینطور باشه راهی جز تعویض کامل سوکت سی پی یو نمیمونه. ولی اگر چیزی ازش باقی مونده باشه طبق گفته دوستمون میشه عمل کرد البته زیر لوپ.

موفق باشی

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز

سلام
ای کاش یکم بیشتر توضیح میدادی . کد دیباگر ؟ سی پی یو داغ میکنه یا نه ؟ ایا قبل از شکستن تصویر میداد ؟
دوست عزیز این مادربرد سوکت اون از نوع Bga هستش . به شرطی میتونی پایه جدید بزنی که توپ قلع از بین نرفته باشه
( یکی سری ماردبرد هستند که پایه های اون ها مثل خازن به مادربرد لحیم میشن که اگه به این شکل بود میتونستی با یکم ظریف کاری و دقد پایه جدید بندازی ولی این مادبرد پایه های سوکت سی پی یو اون مث چیپ میمونن )

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
بعضی از پایه ها مشترک هستن تو سی پی یو ممکنه این از همون باشه ابتدا تو یه مادربرد مشابه چک کن ببن مشابه با بقلی هست یعنی به هم راه میدن اگه نداد
البته پیشنهاده من زیر این مدل سوکت ها رو ندیدم ولی اگه هر خونه اون ایزوله باشه نسبت به خونه های مجاور شاید بشه با سیم پرش کنی بعد یه مفتولی ازشون بیاری بیرون با سی پی یو فیکسش کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

oliayee

کاربر
2012-10-06
73
559
bandar abbas
دوست عزیز این پین جزو پایه های اصلی سوکت میباشد و بدون ان تصویر نخواهی داشت.بنا بر تجربه خودم هرکدام از سوکت هائی که ترمیم کردم فقط تعداد محدودی پاسخ دادند.چرا ؟چون بعلت قلع اندود شدن محل تماس پین با سی پی یو اتصال خوب بر قرار نمیشود و بعد از مدتی دیسکانکتی پیش میاید.اگر هم دقت کنی و سر پین قلعی نشود بعلت خشک بودن و حالت فنری کمتر نسبت به بقیه باز بعد از مدتی گرفتاری درست میشود.
توصیه من به شما اگر در کار تعویض چیپ مهارت دارید و مادربرد با ارزشی است تعویض کامل سوکت میباشد(کاری که خودم میکنم ) البته نسبت به چیپ مقداری سخت تر است.سوکت نو با پایه (بال) اماده هم در بازار موجود است و قیمت آن بسته به کیفیت 15 الی 20 هزار تومان میباشد.
پایدار باشید.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

سلام
ای کاش یکم بیشتر توضیح میدادی . کد دیباگر ؟ سی پی یو داغ میکنه یا نه ؟ ایا قبل از شکستن تصویر میداد ؟
دوست عزیز این مادربرد سوکت اون از نوع Bga هستش . به شرطی میتونی پایه جدید بزنی که توپ قلع از بین نرفته باشه
( یکی سری ماردبرد هستند که پایه های اون ها مثل خازن به مادربرد لحیم میشن که اگه به این شکل بود میتونستی با یکم ظریف کاری و دقد پایه جدید بندازی ولی این مادبرد پایه های سوکت سی پی یو اون مث چیپ میمونن )
سلام سی پی یو داغ میشه و دیبا گر هم 2 تا 00 نشون میده این مادر برد رو از یکی از همکارام گرفتم و نمی دونم تصویر میداد یا نه خود سوکت هم از نوع چیپ ست هست ولی احتمال خیلی زیاد باید سالم باشه

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
دوست عزیز این پین جزو پایه های اصلی سوکت میباشد و بدون ان تصویر نخواهی داشت.بنا بر تجربه خودم هرکدام از سوکت هائی که ترمیم کردم فقط تعداد محدودی پاسخ دادند.چرا ؟چون بعلت قلع اندود شدن محل تماس پین با سی پی یو اتصال خوب بر قرار نمیشود و بعد از مدتی دیسکانکتی پیش میاید.اگر هم دقت کنی و سر پین قلعی نشود بعلت خشک بودن و حالت فنری کمتر نسبت به بقیه باز بعد از مدتی گرفتاری درست میشود.
توصیه من به شما اگر در کار تعویض چیپ مهارت دارید و مادربرد با ارزشی است تعویض کامل سوکت میباشد(کاری که خودم میکنم ) البته نسبت به چیپ مقداری سخت تر است.سوکت نو با پایه (بال) اماده هم در بازار موجود است و قیمت آن بسته به کیفیت 15 الی 20 هزار تومان میباشد.
پایدار باشید.

درسته نمیشه زیاد اونو دستکاری کرد و با تعویض بشه کمی دستکاری که کردم بیشتر خرابتر میشه ممنون و بسیار سپاسگزارم از شما و سایر دوستان گرامی که نظر شون رو گفتبد تعویض بشه بهتره با تشکر

alimmb

کاربر
2013-07-03
50
73
خراسان شمالی
دوست عزیز میشه درستش کرد یه پایه از برد اوراقی جور کن قسمتی که پایه میخواد به برد بچسبه رو مقدار کمی قلع بزار بعد که پایه رو فیکس کردی روی برد از سر دیگه پایه داغش کن تا قلع اب بشه فقط دقت زیاد میخواد درست میشه

oliayee

کاربر
2012-10-06
73
559
bandar abbas
دوست عزیز میشه درستش کرد یه پایه از برد اوراقی جور کن قسمتی که پایه میخواد به برد بچسبه رو مقدار کمی قلع بزار بعد که پایه رو فیکس کردی روی برد از سر دیگه پایه داغش کن تا قلع اب بشه فقط دقت زیاد میخواد درست میشه

عزیز جان لطفا بیشتر توضیح بدهید تا ما هم از تجربیات شما استفاده کنیم.منظور از داغ کردن سر دیگه پایه اینه که از زیر برد هیت بدیم؟ هیت نقطه ای باشه یا کل سوکت ؟ اگر نقطه ای باشد برد را خراب نمیکند ؟ با قیمانده پین شکسته را چطور بیرون بیاوریم ؟
و در کل تا بحال چند درصد این کارتون موفقیت امیز بوده ؟

با تشکر و احترام

بالا