آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نحوه لحیم کردن و در آوردن از فیبر مدار چاپی آی سی های اس ام دی SOP - 8 pin با هیتر گورداک

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام
از استادان عزیز تقاضا دارم نحوه لحیم کردن و در آوردن از فیبر مدار چاپی آی سی های اس ام دی SOP - 8 pin با هیتر گورداک با جزئیات زیر تجربه و عملکرد خود را در این تاپیک مطرح فرمایند:
1- میزان درجه حرارت هیتر با ذکر درجه
2- میزان درجه باد با ذکر مقدار
3- فاصله سر هیتر تا خود آی سی برحسب سانتی متر
4- مدت زمان هیتر گیری
5- نوع نازل یا سر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

معلوم دوستان تا بحال حوصله جواب داشتن نداشتند و یا کارها اصولی نیست و کسی نمیداند و اگر هم میداند جواب نمیدهد میترسد رقیبی برایش پیدا شود البته اینگونه دوستان بسیار کمند حتی از شمار انگشتان یک دست نیز کمتر هستند
همه دوستان با جان و دل و صمیمیت تمام هر چه بلدند در اختیار همگان قرار میدهند بخصوص استادان پیشکسوت عزیز که آنان را همه میشناسند و از اینجا من شخصا به آن بزرگوران عرض ادب میکنم

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام
از استادان عزیز تقاضا دارم نحوه لحیم کردن و در آوردن از فیبر مدار چاپی آی سی های اس ام دی SOP - 8 pin با هیتر گورداک با جزئیات زیر تجربه و عملکرد خود را در این تاپیک مطرح فرمایند:
4- مدت زمان هیتر گیری
5- نوع نازل یا سر

سلام اقا رضا شما که خودتون استادید اصولا این مواردی که گفتید بستگی به فیبر مدار چاپی و خود موقعیت قطعه داره من از دمای 420 درجه با فاصله 2 سانت میزان باد هم تقریبا نصفه مدت زمان هم 10 الی 15 ثانیه میزارم باز هم اینها تقریبی هستن مواردی هم داشتم که با هویه در اوردم

ma1369

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-10
829
5,198
اصفهان- کهریزسنگ
با سلام
4- مدت زمان هیتر گیری
5- نوع نازل یا سر
سلام برا8پین که نیازی به هیترنیست من یک رشته سیم نازک ازیک طرف ایسی رد وپایه هاراباهویه قلمی نوک اس ام دی لحیم اندودویک طرف راآزاد وطرف دیگرراهم قلع اندود وباهویه قلمی داغ وباپنس ایسی رابرمیدارم برای این ایسی نیازبه هیترنیست چون هیترهم حرارت زیاد به قطعه میدهدوهم ممکن است قطعات اس ام دی اطراف راازمدارجداوباعث مشکل جدیدی شود.

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
با سلام
ابتدا پایه های آیسی را به روغن فلکسی آغشته کن تا گرما زودتر به خورد پایه برود
سپس با هیتر از فاصله حدود 2 سانتی به پایه ها گرما و با یه پنس نوک تیز هی با پایه های بازی بازی کن تا شل بشه نهایتا آزاد بشن .
البته سعی کن یه طرف که آزاد شد بعد بری سراغ طرف دیگه آیسی .
استفاده از هیتر یا هویه سلیقه ای است کن خودم با هویه راحتترم تا هیتر .
اگه خواستی هیتر استفاده کنی میتونی اطراف آیسی چسب نسوز بزنی تا به سایر المانها آسیبی وارد نشه .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام و تشکر
من فکر میکنم بعضی از آی سی های تولید کارخانه های معتبر اصولا حداکثر حرارت قابل قبول و مدت زمان حرارت دادن برای خود آی سی و نوع فیبر و فاصله هیتر تا آی سی و حتی درجه باد را در دیتا شیت آنهاو یا در هرگونه مقاله تکنیکی باید درج نمایند

بالا