آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوییچ نشدن مادربورد. ||smart power engine

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,403
پارس
دوستان سلام ،مادربورد یاد شده که عکسش رو هم قرار دادم،تمام مراحل روش انجام شده مثل (کلیر کردنسیموس ،تینر کشی وتست قطعات وتست پورت های i/o وپایه های یواس بی و...)اما بازم سوییچ نمیکنه وهیچ چیپی هم داغ نمیکنه،اما تا cpu رو جدا میکنم از مدار سوییچ میکنه!در صورتی که cpu هم سالمه،وfet های کنار سی پی یو هم چک شدند!لطفا علت سوییچ نشدن رو راهنمایی کنید :dast:
20140316_185456.jpg20140316_185440.jpg

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
این مشکل نشان دهنده اتصالی در مدار pwm می باشد.
جهت محدود کردن عیب به این سوال جواب دهید
cpu در جای خودش قرار بده ولی تغذیه آن وضل نکن ببین روشن می شود یا نه

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,403
پارس
ممنون از دوستان،مشکل حل شد، وعیب از این بود که کهcpu رو وقتی توی خودش قرار میدادم وسوکت اون با فشار بسته میشد بین دوپایه cpu اتصال برقرار میشد ویکی از فت ها گرم میشد،اون پایه رو درست کردم ونوکش رو با لحیم بالا آوردم وقطعات کنار سی پی یو که تامین کننده ولتاژ اون بودن رو ریبال کردم ،بازم ممنون از همگی،،،یاعلی

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,403
پارس
عزیزم ریسلو نه ریبال
دوست خوبم بد نیست معنی ریبال رو بدونی:
ریبال چیست؟
ریبال یعنی همان ریهات (برطرف کردن لحیم سردی ولحیم های اضافی)با این این تفاوت که پس از اطمینان از آب شدن پایه های آی سی ابتدا چند بار آی سی رو خیلی ریز حرکت بدهیم و سپس آن رو برداریم(حتی المقدور باید سعی شود که ترتیب پایه ها به هم نریزد که نیازی به شابلون زدن نباشد) و در صورت خراب شدن یا غیر منظم بودن پایه های ای سی باید آن رو با دقت تمام شابلون بزنیم و پایه های روی برد رو نیز کاملا تمیز کنیم و همان آی سی رو به صورت و روش صحیح مجددا روی برد نصب کنیم

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
نه اشتباه نکن داری اشتباه میکنی به مجموع عملیات شابلون زنی میگن ریبال گرفتن لحیم سردی ریسولده.عزیزم من لیسانس شیمی دارم حداقل زبان تخصصی شیمی رو بلدم دیگه

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
نه اشتباه نکن داری اشتباه میکنی به مجموع عملیات شابلون زنی میگن ریبال گرفتن لحیم سردی ریسولده.عزیزم من لیسانس شیمی دارم حداقل زبان تخصصی شیمی رو بلدم دیگه

بالا