آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: صدای ضعیف اسپیکر و ایفون تلفن رومیزی میکروتل مدل kx-t19lmid

pilot1359

کاربر
2014-10-24
18
26
اهواز
پاسخ : صدای ضعیفه اسپیکر و ایفونه تلفن رومیزی میکروتل مدل kx-t19lmid

سلام.
(در همین تاپیک مطرح می کنم که از شلوغی و سردرگمی و ایجاد تاپیک های اضافی و بی خودی پرهیز کرده باشم هر چند مدل گوشی با عنوان تاپیک یکی نیست اما مربوط به یک کارخانه می باشند.(میکروتل)).
اساتید محترم. گوشی میکروتل به شماره مدل KX-TSC55D2CID دارم الان مدتیه که صدای گوشی ضعیف شده اما گیرایی صدای میکروفون گوشی خوبه (یعنی طرف مقابل میگه صدای شما خوب میآد). صدای اسپیکر هم خیلی ضعیف شده، همینطور گیرایی صدای میکروفون اسپیکر هم از اول ضعیف بوده، اما صدای زنگ خوبه؛ به نظر شما اشکال از چیه؟

Microtel1.jpg

با تشکر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

دیودهای زنر را چک کن چون در تلفنهای چینی زیاد اتصال کوتاه وخراب میشوند ،یک پایه دیود را بیرون بیاور وتلفن را چک کن خرابی دیود زنر باعث ضعیفی صدا میشود،،ترانزیستور A92را با اهمتر تست کن

pilot1359

کاربر
2014-10-24
18
26
اهواز

سلام.
دیود ها، خازنها، ترانزیستورها و مقاومتها هم چک کردم هم اونایی که مشکوک بودن رو عوض کردم حتی گوشی رو هم چک کردم و عوض کردم اما مشکل ضعیفی صدا حل نشد.
با تشکر.

pilot1359

کاربر
2014-10-24
18
26
اهواز

سلام.
دیود ها، خازنها، ترانزیستورها و مقاومتها هم چک کردم هم اونایی که مشکوک بودن رو عوض کردم حتی گوشی رو هم چک کردم و عوض کردم اما مشکل ضعیفی صدا حل نشد.
با تشکر.

سلام.
به نظر دوستان مشکل از کجا می تونه باشه؟
البته بعد از این تعویض ها یک ذره صدا بهتر شده البته وقتی که آداپتور تلفن بهش وصل باشه می تونه از ترانزیستوری که همون اول مدار ورودی هست باشه؟ یا از آی سی که داره؟
با تشکر.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501

ولوم اسپیکر را تست کنید سپس دیود های زنر را در رنج بالا تست کنید مورد ایراد فوق را بعلت نشتی خفیف زنر داشتم ترانزیستور مدار صحبت را چک کنید موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pilot1359

pilot1359

کاربر
2014-10-24
18
26
اهواز

سلام.
بسیار سپاس از شما که جواب می دهید.
ولوم اسپیکر خراب بود که همون اول تعویضش کردم یک ولوم 10 کیلو اهمی.
دیودهای زنر هم شمارشون IN4148 هستند شماره ی بالاترشون چند میشه؟
با تشکر.

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
816
1,024

سلام تلفن رومیزی مایکروتل چینی صدای زنگ وصدای امدش خوبه فقط صدای رفت نداره کپسولی دهنی عوض شد و سیم خورطومی عوض شد ایراد رفع نشد کدام قطعش سوخته

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pilot1359

pilot1359

کاربر
2014-10-24
18
26
اهواز

سلام تلفن رومیزی مایکروتل چینی صدای زنگ وصدای امدش خوبه فقط صدای رفت نداره کپسولی دهنی عوض شد و سیم خورطومی عوض شد ایراد رفع نشد کدام قطعش سوخته

سلام.
دوست عزیز من هم از الکترونیک خیلی سر در نمیارم. و فقط جهت راهنمایی عرض می کنم. سوکت مادگی سیم خرطومی چندتا سیم داره که به برد وصل میشه اول امتحان کن ببین سیم مربوط به دهنی کدومه و بعد ببین قطعی داره یا نه. بعد مسیرشو چک کن ببین به چه قطعاتی می خوره. شاید اشکال از ترانزیستور یا شاید هم اتصالی داشته باشه.
موفق باشید.
با تشکر.

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
246
292
گیلان
سلام مشکل مشابه دارم صدای ایفون به صورت ضعیف پخش میشود هنگامی که گوشی برداشته شده. یعنی هم از بلندگو و هم از گوشی . ترانزیستور های اطراف هوک تعویض شد هوک سالم جایگزین شد مشکل پابرجاست

بالا