آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

صدای زوزه جعبه دنده و دیفرانسیل را چگونه از یکدیگر تشخیص دهیم ؟

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,668
ماشین را روی اخرین دنده قرار می دهیم و با سرعت زیاد حرکت می کنیم اگر صدای زوزه قطع نشد اشکال از دیفرانسیل می باشد و اگر در این سرعت صدای زوزه قطع شد عیب از جعبه دنده ( گیر بکس ) می باشد شاید باور نکردنی باشد که دانستن تنها همین نکته چه میزان خسارتهای مالی شما را کاهش می دهد

hasan60

کاربر
2010-01-06
33
41
ماشین من هم در سرعت 70 دنده 3و4 صدای زوزه میده هر جا میبرم میگن مشکل از دنده زیره واقعا نمیدونم این دنده زیر یعنی چی فقط یه جا به من گفت صفحه کلاچ ماشینت بازدید کن ببین بلبرینگ کلاچ خراب نکرده بعد بقیه چیزا رو چک کن حالا موندم چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون از محبتتون

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,668
همون موردی که بهت گفتن امکان داره و اون مطلبی که من نوشتم . در کل باید چک بشه

rezakia2010

کاربر
2014-08-22
2
0
سلام
در تکمیل حرف دوستمون
این نتیجه گیری در مورد پیکان و بعضی ماشینا صحیح است چرا که در دنده 4 شفت ورودی با شفت خروجی یک تیکه میشن .و دیگه دنده های گیربکس درگیر انتقال نیرو نیستن . پس میشه نتیجه گرفت که در دنده 4 نباید گیربکس زوزه بکشد. اما این قضیه توی ماشین های 5 دنده مثل مزدا وانت و اردی صادق نیست
بهترین راه گوش دادن و تجربه است

hasan60

کاربر
2010-01-06
33
41
با سلام و خداقوت به همه عزیزان گرامی ،این دنده زیر کجای گیربکس هست تا بازدید کنم

King Up

کاربر
2016-02-21
2
0
ماشین را روی اخرین دنده قرار می دهیم و با سرعت زیاد حرکت می کنیم اگر صدای زوزه قطع نشد اشکال از دیفرانسیل می باشد و اگر در این سرعت صدای زوزه قطع شد عیب از جعبه دنده ( گیر بکس ) می باشد شاید باور نکردنی باشد که دانستن تنها همین نکته چه میزان خسارتهای مالی شما را کاهش می دهد

با سلام.
صدای زوزه به خاطر خرابی دنده کرانپیون میباشد و باید تعویض گردد و گاهی صدای های ریز به خاطر خرابی دنده دیشلی میباشد

محمدادیبی

کاربر
2017-03-21
4
0
سلام
در تکمیل حرف دوستمون
این نتیجه گیری در مورد پیکان و بعضی ماشینا صحیح است چرا که در دنده 4 شفت ورودی با شفت خروجی یک تیکه میشن .و دیگه دنده های گیربکس درگیر انتقال نیرو نیستن . پس میشه نتیجه گرفت که در دنده 4 نباید گیربکس زوزه بکشد. اما این قضیه توی ماشین های 5 دنده مثل مزدا وانت و اردی صادق نیست

Sent from my SM-A500H using Irantk Forum mobile app

محمدادیبی

کاربر
2017-03-21
4
0
سلام
در تکمیل حرف دوستمون

محمدادیبی

کاربر
2017-03-21
4
0
ماشین من هم در سرعت 70 دنده 3و4 صدای زوزه میده هر جا میبرم میگن مشکل از دنده زیره واقعا نمیدونم این دنده زیر یعنی چی فقط یه جا به من گفت صفحه کلاچ ماشینت بازدید کن ببین بلبرینگ کلاچ خراب نکرده بعد بقیه چیزا رو چک کن حالا موندم چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون از محبتتون

بالا