آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نحوه تست بلندگو لپ تاپ Asus X42JE بعد از باز کردن از روی بورد

MMJ

کاربر
2009-04-12
12
15
درود
لپ تاپ Asus X42je صدا نداشت که با ویندوز عوض کردن هم مشکل برطرف نشد . با باز کردن لپ تاپ متوجه شدم که هر دو بلندگو راست وچپ به دلیل حرارت قسمتی از محفظه پلاستیکی را آب کردند. حالا از بورد جدا کردم .
یکی از بلندگو ها یک سیم سفید و دیگری یک سیم مشکی و یک سیم قرمز داره که هر سه به یک سه پین روی بورد وصل شده.

حالا چه جور می تونم تست کنم بلندگو ها رو؟

پیوست‌ها

• 44.9 کیلوبایت بازدیدها: 166
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arefmard

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست عزیز اون 4سیم به این صورته که 2تا مشکیها منفی هر دو بلندگو و سفیدو قرمز هم مثبت هاشون حالا بیرون مدار با مولتی متر و تست بیزر متونی تست کنی که در این صورت سفید ومشکی رایت با هم باید بینهایت یا همون بوق رو بزنه و قرمز و مشکی لفت هم باز به همین صورت ولی با این تست از کفیت صدا نمیتونی اطمینان حاصل کنی فقط میتونی از سالم بودن اتصال دیافراگم مطلع بشی روش دوم هم باز باید بیرون مدار انجام بدی با استفاده از یه پلیر مثل MP3 PLAYERیا یه رادیو کوچک که خروجی هدفون داشته باشه که یه فیشه هدفون 3.5میلی متری به پلیر وصل میکنی 2تا سیم به فیشت باید قلع کرده باشی یکی به منفی فیش یکی هم به یکی از 2باند فیش یا رایت یا لفت فرقی نداره اگه فیش و سیم درست کردنم سخته از یه هدفون خراب که از سالم بودن سیم وفیش اون اطمینان داری استفاده کن حالا 2تا سوزن ته کرد بکن تو اون سوکت یه بار منفی مثبت یه بلندگو یه بار هم اون یکی و اون سیم که ساختی رو بی این سوزن ببند و پلیر رو روشن کن ولی با صدای کم از پلیر های قویتر با حجم صدای زیاد استفاده نکنی که به اسپیکر ها اسیب میزنی اینم یه توضیح کامل امید وارم که گیج کننده توضیح نداده باشم اساتید محترم ببخشید طولانی شد

آخرین ویرایش:
بالا