آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: از کار افتادن موتور یخچال فریزر ساید اسنوا بعد از چند ساعت کار کردن (ضروری)

mdcbrain

کاربر
2014-03-10
8
5
سلام دوستان،
ما یه یخچال فریز ساید اسنوا مدل RSN290EF/TW داریم، مشکلی که از هفته پیش براش پیش اومده اینکه بعد از چند ساعت کار کردن، دیگه سرد نمیکنه و فکر کنم موتورش خاموش میشه و روشن نمیشه، در حالی که فن فریزر کار میکنه، درضمن پنل LCD روی درب فریز که تنظیمات رو انجام میدیم هم دیگه کار نمیکنه و همچنین دیواره پایین فریزر نیز گرم میشه، خلاصه تنها راه درست شدن اش اینکه برق اش رو کلا قطع کنیم و بعد از 10 دقیقه دوباره وصل کنیم، یخچال به طور عادی کار میکنه.
این رو هم بگم هر نیم ساعت یا یک ساعت یک بار یک بوق کوچیک هم میزنه.
به نمایندگی اسنوا هم گفتم ولی طرف اومد اینجا و بدون بررسی دقیق، فن اش رو عوض کرد، که مشکل حل نشد.
دوباره به نمایندگی اسنوا تماس گرفتم، این دفعه فن قبلی رو سر جاش گذاشتن و باز بدون بررسی گفتند برد اش سوخته و باید عوض بشه.
خلاصه نمیدونم چیکار کنم، خودم حدس میزنم که شاید سنسور دمای توش مشکل پیدا کرده ، شاید هم برنامه آی سی برد رو باید دوباره ریخت.
ممنون میشم راهنمایی ام کنید که چیکار کنم یا یک نفر متخصص رو بهم معرفی کنید که بیاد یخچال رو ببینه و مشکل اش رو حل کنه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

shs

کاربر
2008-01-27
20
33
دوست عزیز
سلام- منهم یک فریزر ساید مارک آردو ( فکر کنم از همون خانواده اسنوا باشه)حدود 16 ماه پیش خریدم که همین اتفاق براش افتاده. زنگ زدم از خدمات امدن و بعد از کلی صرف وقت و عوض کردن بقول خودشان استارتر پائین نزدیک موتور, همچنان لحظه ای موتور استارت میکرد و بعد خاموش میشد ازشون خواستم خازن برگ کنارشم عوض کردن ولی فایده ای نداشت. رفتن یک موتور نو آوردن که انهم بهمین شکل کار نکرد. گفتن اشکال از پنل هست و باید عوض بشه و کار مانیست و گیر هم نمیاد(علیرغم داشتن 10 سال پشتیبانی:tennis:) خواهش کردم درش بیارن یا جاشو بهم نشون بدهند که اینکارو کردن و مدارشو خودم چک ظاهری و از روی برد کردم . چیزی نداره چند تا ال ای دی نمایشگر و از همه مهمتر یک آی سی فرمان(1) اصرار داشتن روی این برد یک رله هم وحود داره که با اطمینان بگم هیچ رله ای اونجا نیست و مطمئن هستم یک برد دیگه نزدیک یا در مسیر سنسورهای دما قبل یا بعد از پنل جلو وجود داره که متاسفانه جاشو هنوز پیدا نکردم انها هم گفتن باید فریزر به تعمیرگاه حمل بشه و دو سه ماه طول میکشه درست بشه و رفتن. حالا تو این چند روز میگردم تا برد رله را پیدا و تست کنم مطمئن هستم ایراد یا از آنجا یا نهایتا آی سی فرمان پنل جلو هستش. اگه خبری شد براتون مینوسم.

shs

کاربر
2008-01-27
20
33
با سلام مجدد
من هنوز هیچ ایرادی در قطعات پنل و هیچ قطعه دیگر در فریزر پیدا نکرده ام ولی یک چیزی را کشف کردم. با گرفتن و نگه داشتن دکمه استارت بمدت حدود 15 ثانیه, بترتیب ال ای دی های نمایشگر وضعیت دوتادوتا روشن میشه و هر ذوج کاری انجام میده مثلا ذوج اول موتور را روشن میکنه و ذوج دوم موتور را خاموش و فن را روشن میکنه و اگر ادامه بدید دوباره همه چیز بر میگرده به همون اشکال اول. بنظرم این روش میشه ای سی ایپرام را برنامه ریزی کرد ولی متاسفانه هر چقدر گشتم جائی که روش برنامه ریزی را شرح بده پیدا نکردم فعلا دارم با سعی و خطا ادامه میدم اگر خبری شده اطلاع میدهم.

mdcbrain

کاربر
2014-03-10
8
5
سلام دوست عزیز،
نمایندگی بهم گفت که باید برد نو بخری که حدودا 350.000 تومان هست، من اومدم برد رو باز کردم دو تا سلف داشت، جفت سلف هاش سوخته بود، رفتم پاساژ امجد دو تا سلف گرفتم 2000 تومان، و جایگزین سلف های قبلی کردم، الان خدا رو شکر دیگه اون حالت از کار افتادن براش پیش نمیاد ولی هنوز یخورده غیر عادی کار میکنه، مثلا هر نیم ساعت یکبار بوق میزنه، دکمه ریختن قالب یخ و آب قاطی کار میکنه و بعضی وقت ها کار نمیکنه، بعضی وقت ها هم درست کار میکنه، خلاصه فکر کنم اون سلف ها که سوخته بوده، باعث شده جریان برق به یه قسمتی از برد آسیب بزنه یا برنامه آی سی رو خراب کنه.
در ضمن بعد از کلی گشتن توی اینترنت فایل رفع خرابی مدل یخچال مون رو پیدا کردم ولی دیگه فرصت نکردم بخونم.
مدل دقیق یخچال ات رو بنویس شاید فایل اون رو بتونم واست پیدا کنم.
موفق باشی

mdcbrain

کاربر
2014-03-10
8
5
سلام،
من که هر کاری کردم نتونستم لینک عکس برد رو بگذارم.
ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

mdcbrain

کاربر
2014-03-10
8
5
http اولش رو نگذاشتم، درست شد !! خیلی عجیب بود.
persianupload.com/kleeja/do.php?imgf=139544040900711.jpg

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,704
40,501
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام دوست عزیز
خسته نباشید
فکر نمیکنم مشکل از برد باشه احتمال خرابی سنسور وجود داره
فکر نمیکنم اینطوری بشه راهنمایی کرد چون نیاز به تخصص هست و بهتره به یک تعمیرکار مراجعه کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mdcbrain

mdcbrain

کاربر
2014-03-10
8
5
راستی الان که چند روز از مشکل یخچال گذشته، علائمی که داشت رو دقیقتر دیدم شاید بهتر بشه فهمید که مشکل اش چیه.
علائم به صورت زیر هست:
یخچال به صورت عادی کار میکنه، فقط هر نیم ساعت تا یکساعت یکبار یه صدای بوق کوچیک میزنه.
بعد از حدودا 6 تا 8 ساعت یکبار، دیگه کار نمیکنه، یعنی اصلا صدای موتور شنیده نمیشه و وقتی درب یخچال یا درب فریز رو باز میکنیم، فن شروع به چرخیدن میکنه. یعنی برعکس حالت معمولی.
توی حالت معمولی وقتی درب یخچال بسته است فن کار میکنه و وقتی درب یخچال باز هست فن کار نمیکنه که وقتی این مشکل واسه یخچال پیش میاد دقیقا برعکس این حالت کار میکنه.
چون موتور دیگه کار نمیکنه کم کم هم خنکی یخچال کم شده و مواد یخ زده در فریزر یخشون کم کم باز میشود.
راستی وقتی درب یخچال رو باز و بسته میکنیم قطع و وصل شدن صدای رله روی برد هم شنیده میشه که به نظر درست کار میکنه.
بعدش وقتی برق یخچال رو قطع میکنیم و پس از یک ربع وصل میکنم مشکل برطرف شده و یخچال دوباره به صورت حالت عادی کار میکنه. تا 6 الی 8 ساعت و دوباره روز از نو و روزی از نو.
این رو هم بگم که دو عدد سلف (سیم پیچ) روی برد کاملا سوخته بود و سلف مشابه اش رو از امجد تهیه کردم و جایگزین سلف های قبلی کردم.
به همین دلیل یه حدسم اینکه سلف ها که سوختن شاید به برد آسیب زدن و اطلاعات آی سی اش رو پروندن.
ممنون میشم شماره یک تعمیر کار رو توی خصوصی برام بفرستید که مشکل یخچال رو (سنسور یا برد) رو برطرف کنند.
باز هم خیلی ممنون که وقت گذاشتید.

بالا