آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن و خاموش شدن چراغهای مودم TPlink-8901N و ریست مدام

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام
دوستان مودم تی پی لینک 8901n که آکبند بوده و باز کردم بعد از حدود 3 یا 4 ساعت کارکردن چراغهاش شروع کرد به روشن و خاموش شدن و ریست مداوم . با دگمه ریست پشت دستگاه هم اصلا فرقی نکرد و حتی عمل هم نکرد
فردای آنروز مودم رو روشن کردم باز همینطوری بود اما گذاشتم روشن موند تا حدودو نیم ساعت بعد دیدم درست شده و به راحتی کار کرد .تا به امروز هم که دوباره روشن کرد همچنان مشگل وجود داشت اما این بار با روشن گذاشتن درست نشد و ادامه داره . برای درک بهتر یک فیلم با گوشی از حالت چراغها گرفتم دوستان ببینند لطفا
.این مورد را دقیقا من توی همین مدل چندین بار دیدم . حتی همین الان هم یکی دیگه که البته از گارانتی خارجه همین ایراد رو داره . هیچ باد کردگی خازن و خرابی ظاهری هم دیده نمیشه
لطفا راهنمایی کنید که این مشگل از چی میتونه باشه . با تشکر

پیوست‌ها

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
برای درک بهتر موضوع
چند کار را انجام بدید
1-از پشت ریست کنید و بدون اینکه هیچ کابلی بهش متصل باشه روشنش کنید
ببینید باز هم بدین گونه هست؟!
2-فریمور مودم را آپدیت کنید و نتیجه را اعلام کنید
ولی کلا 90% اشکال از فریمور هست

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
ممنون .
توی توضیحاتم عرض کردم که ریست از پشت هیچ تاثیری نداشت و حتی عمل هم نمیکنه هنگام این مساله .
وقتی که اون یکبار هم درست کار کرد سریع رفتم از وبسایتش فریموری که داشت رو دانلود کردم و آپدیت هم کردم . باز هم هیچ فرقی نکرد . اگه کلا 90 درصد ایراد از فریمور هستش پس چرا شرکتش فریمور جدید نداده تا به الان؟

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
دوست عزیز من دکمه ریست فقط یک کلیده
مودم اگه گارانتی داره که هیچ اگه هم نداره بازش کن با اتصال دادن قسمت ریست مودم را ریست کنید
خیلی یش میاد دکمه مشکل داشته باشه
سوال بنده را هم جواب ندادین ( بدون اتصال هیچ کابلی باز هم همینطوره؟)
متنظر جواب اساتید گرامی باشید من هرجوری فکر میکنم فریمور باید باشه

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
از سلامت دگمه ریست مطمئن هستم چون آن زمان که با لا اومد ریست را انجام دادم و انجام شد . یکی شون گارانتی داره . که هیچ با گارانتی حل میشه اما بیشتر میخوام ببینم چه موردیه . دقیقا ایراد این مدلها کجاست . یکی هم باز دارم که گارانتی نداره . اون هم همین طوریه اما وقتی روشن میزارم بعد از مدتی چراغها ثابت میشه . چراغ وایرلس روشن میشه و توی گلاینت نام وایرلس رو هم نشون میده اما هیچ حرکتی انجام نمیده و نه ریست میشه و نه بخش لن با سیستم ارتباط برقرار نیکنه و چراغ لن هم خاموش میمونه بدون اتصال کابل هم به همین شکله . منتظر میمانم . ممنون

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,044
33
همدان
از سلامت دگمه ریست مطمئن هستم چون آن زمان که با لا اومد ریست را انجام دادم و انجام شد . یکی شون گارانتی داره . که هیچ با گارانتی حل میشه اما بیشتر میخوام ببینم چه موردیه . دقیقا ایراد این مدلها کجاست . یکی هم باز دارم که گارانتی نداره . اون هم همین طوریه اما وقتی روشن میزارم بعد از مدتی چراغها ثابت میشه . چراغ وایرلس روشن میشه و توی گلاینت نام وایرلس رو هم نشون میده اما هیچ حرکتی انجام نمیده و نه ریست میشه و نه بخش لن با سیستم ارتباط برقرار نیکنه و چراغ لن هم خاموش میمونه بدون اتصال کابل هم به همین شکله . منتظر میمانم . ممنون

سلام دوست عزیز علت ریست دائم برای مودم های تی پی لینک خرابی چیپ اصلی ralink یا خرابی آیسی پاور هشت پایه هست

خدمه1

کاربر
2018-01-07
61
95
باتشکر از همکارمون  mmzhr که کاملا درسته
این عمل در اکثر موارد اشکال سردی قلع یا خرابی چیپ اصلی هست
وتکرار روشن وخاموشی مکرر. بوت شدن طبیعی بایوس هست که بعلت عدم عملکرد صحیح سیستم . فرمان مجدد به سیستم با ریست های مکررهمراه میشه.
در موارد کمتری هم آی سی ۸ پین تغذیه موجب این اشکال میشه
در مواردی هم خود بایوسه که فایل های فریمور یا همون بایوس تو سایتها اصلی نیستند (تجربه شده ) .میتونید یه بایوس سالم اون مدل رو کپی کنید ومطمئن استفاده کنید

آخرین ویرایش:

hamid2925

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-07
14
8
شهرری
شرمنده دوستان بابت تکمیل مطالب اگر با تعویض خازن و پروگرام مشکل حل نشد از دیود d3 ولتاژ بگیرید باید بین 1.6 تا 2 ولت ولتاژ داشته باشه اگر نداشت هر دو دیود تعویض کنید اگر ولتاژ بود برید ایسی مموری تعویض کنید و در اخر نشد هیت رو چیپ اصلی و بعد تعویض ایسی اصلی

بالا