آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در تصویر ندادن لپ تاپ Dell Inspiron 4010

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
با سام خدمت دوستان. من یه لپ تاپ dell inspiron 4010 به دستم رسیده که واقعا برام دردسر درست کرده. مشکل این لپ تاپ اینه که روی خروجی d-sub vga که وصل میکنم تصویر دارم اما روی led خود دستگاه نه.
کارهایی که کردم Program Bios و تعویض led و تعویض flat و تعویض سوکت روی main flat و resold چیپ گرافیک با bga machin .
در ضمن Led خودش هم سالم بود. هیچ نور یا عکس العملی نداره LED
اما کماکان مشکل پابرجاست.
ولتاژ هم روی فلت دارم 19 و 3 و 1.5 اما باز تصویر ندارم.
این یکی
و اینکه دیشب I/O این دستگاه هم سوخت ITE8205 E اما با تعویض I/O روشن نشد. ایا پسوند اخر I/O مهم هست ؟؟ ماله خودش ITE8205 E KXS بود. و من ITE8205 E KXA انداختم روش؟
حالا مشکل اصلی اما اون ندادن تصویر هست.
هه چی هم دارم برای تعمیر حتی Bga Machin.
پیشنهادتون چی هست؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سام خدمت دوستان. من یه لپ تاپ dell inspiron 4010 به دستم رسیده که واقعا برام دردسر درست کرده. مشکل این لپ تاپ اینه که روی خروجی d-sub vga که وصل میکنم تصویر دارم اما روی led خود دستگاه نه.
کارهایی که کردم Program Bios و تعویض led و تعویض flat و تعویض سوکت روی main flat و resold چیپ گرافیک با bga machin .
در ضمن Led خودش هم سالم بود. هیچ نور یا عکس العملی نداره LED
اما کماکان مشکل پابرجاست.
ولتاژ هم روی فلت دارم 19 و 3 و 1.5 اما باز تصویر ندارم.
این یکی
و اینکه دیشب I/O این دستگاه هم سوخت ITE8205 E اما با تعویض I/O روشن نشد. ایا پسوند اخر I/O مهم هست ؟؟ ماله خودش ITE8205 E KXS بود. و من ITE8205 E KXA انداختم روش؟
حالا مشکل اصلی اما اون ندادن تصویر هست.
هه چی هم دارم برای تعمیر حتی Bga Machin.
پیشنهادتون چی هست؟؟؟؟

دوست عزیز قطعات smd از جمله فیوزهای اطراف سوکت فلت بر روی مین را تست کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

bahram68

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-04
224
425
ilam
با سلام دوست عزیز شما led , فلت و سوکت وهمه چیپها رو چک کردین فقط مونده ic گرافیک اونم که رو مانیتور دیگه وصل میکنی تصویر داره مطمعن باش یکی از قطعاتی که چک کردی مشکل داره

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
منم یه خود چیپ مشکوک هستم. اما باز گفتم از بچه ها مشورت بگیرم. اگه نظر شما هم چیپ هست که فردا چیپ رو تعویض میکنم. در ضمن لوازم این مدل لپ تاپ واقعا نیست. واسه یه فلت 3 روز گشتم اخرش هم دست دوم پیدا کردم.
راجب I/O هم نظر بدید ممنون میشم . بالا گفتم مشکلش رو

habibi92

کاربر
2013-11-01
300
630
رد: پاسخ : مشکل در تصویر ندادن لپ تاپ Dell Inspiron 4010

دوست عزیزفعلا کاری به چیپ گراف نداشته باش ممکن هست مشکلات خودتو بیشتر کنی چون مین این نوع لپ تاپ ها بسار حساس هستند ممکن هست برد کامل تعطیل بشه من با اقای jaxtor موافق اول به طور کامل قطعات رو چک کنم وتست اهمی بگیر من چند مورد داشتم که با تعویض مقاومت وفیوز حل شده .موفق باشید

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
در مورد آي او درسته فرقي نداره ولي يا درست لحيم نشده يا خود آي سي خرابه،به اين آي سي هاي نو زياد اطمينان نداشته باش،اول مسير LVDS رو خوب چك كن،بين چيپ و كانكتور قطعات رو خوب و تك تك چك كن اگه مشكل حل نشد ميمونه خود چيپ

بالا