آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ سونی مدل vpcee31fx

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
با سلام به دوستان و اساتید محترم
یه لپ تاپ سونی دارم که بعد از نصب مجدد ویندوز و خاموش کردن اون در مرحله بعد لپ تاپ روشن میشد اما تصویر نمی داد
لپ تاپ رو باز کردم زیر زیف سوکت و روی چیپ گرافیک و چیپ شمالی جنوبی اون یه هیت نرم گرفتم و باطری سیموس رو در آوردم و دوباره جا زدم این بار بد از بدتر اصلا روشن نشدآی سی بایوس مادربرد رو با دستگاه پروگرام کردم دوباره برد رو با اسپری برد شور شستشو دادم اما خبری از روشن شدن نیست که نیست

اگه ممکنه راهنمایی کنید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام به دوستان و اساتید محترم
یه لپ تاپ سونی دارم که بعد از نصب مجدد ویندوز و خاموش کردن اون در مرحله بعد لپ تاپ روشن میشد اما تصویر نمی داد
لپ تاپ رو باز کردم زیر زیف سوکت و روی چیپ گرافیک و چیپ شمالی جنوبی اون یه هیت نرم گرفتم و باطری سیموس رو در آوردم و دوباره جا زدم این بار بد از بدتر اصلا روشن نشدآی سی بایوس مادربرد رو با دستگاه پروگرام کردم دوباره برد رو با اسپری برد شور شستشو دادم اما خبری از روشن شدن نیست که نیست

اگه ممکنه راهنمایی کنید

دوست عزیز لب تاب رو داغون کردی چرا قبل از هرکاری مشکلت رو تو انجمن مطرح نکردی؟

با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
jaxtor عزیز به نطر شما مشکل کجا بوده؟

دوست عزیز ایشان ابتدا باید از خروجی VGA تصویر می گرفت و وضیعت تصویر را بیان می کرد تا مشخص شود مشکل از ال سی دی هست یا چیپ گرافیک به نظر من لب تاب رو داغون کرد

با تشکر

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام
منم با آقای jaxtor موافقم و اصلآ دلیلی نداره هر تصویر ندادنی سردی لحیم باشه .ایشون باید اول همون vga بعد هم ram و بعد هم تست سوکت ( در آوردن و جا زدن) را انجام میدادند چون گاهآ پیش میآد که با ریختن ویندوز ram دستگاه بعلت داده پردازی مداوم به مشکل میخوره ویا حتی سوکتهای سالم هارد بعد از ریست درست عمل نمیکنند در هر صورت حالا که ایشان مسیر عیب یابی رو بالعکس پیش رفته اند نظر بنده تست از ورودی تغذیه تا خروجی تصویر میباشد البته گراند گیری از چیپها هم میتونه کمک کنه تا نظر اساتید دیگر چه باشد.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست من همیشه راه رو باید مرحله به مرحله بری . هیت دادن کلا اصولی نیست چه برسه هر دو چیپ رو . اما شستشو و پروگرام منطقی تره . شما ابتدا ببین و سوکت باطری و سلف های اطراف 3 و 5 رو داری ؟ اصلا ولتاژ تا کجا هست . شاید شورتی داشته باشی . با منبع وصل کن ببین جریانمیکشه یا نه ؟ اگه میکشه باید چیزی داغ بشه . تست کن .

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
با تشکر از همه دوستان که صمیمانه منو راهنمایی کردند
اما یادتون باشه دوستان نگفتن دلیل بر انجام ندادن کاری نیست قبل از هر کاری تمام مراحلی رو که فرمودید از قبیل در آوردن وجا زدن Ram و تصویر گرفتن از خروجی Vga و حتی شستشوی زیف سوکت و برد
همه رو انجام دادم و بعد از نتیجه نگرفتن برد رو هیت دادم
برادر من بردی که بعد از هیت نه رنگش عوض شده نه براش اتفاقی افتاده میشه بفرمایید از کجا فهمیدی داغون شده ؟؟؟؟
خداییش ما که تازه کار نیستیم ولی اگه خواستید تازه کاری رو راهنمایی کنید اینجوری ته دلشو خالی نکنید (داغونش کردی )
همچنان منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

abas2011

کاربر vip
کاربر
2010-08-15
53
79
بم
سلام دوست عزیز اول ولتاژگیری کن ببین ولتاژهای 5 و 3.3 رو داری ولتاژ روی سوئیچ هم هس خبرش رو بده مدار محافظ رو هم تست کن مکس و فت ها

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با تشکر از همه دوستان که صمیمانه منو راهنمایی کردند
اما یادتون باشه دوستان نگفتن دلیل بر انجام ندادن کاری نیست قبل از هر کاری تمام مراحلی رو که فرمودید از قبیل در آوردن وجا زدن Ram و تصویر گرفتن از خروجی Vga و حتی شستشوی زیف سوکت و برد
همه رو انجام دادم و بعد از نتیجه نگرفتن برد رو هیت دادم
برادر من بردی که بعد از هیت نه رنگش عوض شده نه براش اتفاقی افتاده میشه بفرمایید از کجا فهمیدی داغون شده ؟؟؟؟
خداییش ما که تازه کار نیستیم ولی اگه خواستید تازه کاری رو راهنمایی کنید اینجوری ته دلشو خالی نکنید (داغونش کردی )
همچنان منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

دوست عزیز شما به گونه ای مشکلاتان را مطرح کردید من فکر کردم لب تاب سوخت و دیگر نمی شود برایش کاری کرد در ضمن شما باید تمام مراحل را در تایپک مطرح می کردید داغون شدن برد را نمی توان به چشم دید چون برد لب تاب از لایه های زیادی تشکیل شده امکان دارد بر اثر گرما لایه های میانی ان اسیب ببیند در اینصورت دیگر نمی شود کاری برای برد انجام داد

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا