آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بررسی گوشی Satio از شرکت سونی اریکسون

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
اين يکى از مدل هاى کليدى سونى اريکسون در سال ۲۰۰۹ خواهد بود که انتظار مى رود تا سال ۲۰۱۰ در تمامى فروشگاه ها موجود باشد با قيمتى شبيه آنچه XPERIA وارد بازار شد. چيزى حدود ۱۰۰۰ دلار آمريکا! شايد عجيب به نظر برسد اما هنوز 9 ماه به عرضه idou گذشته اما اين گوشى به يکى از پر خبر ترين و پر شايعه ترين گوشى ها در وب تبديل شده و من عقیده دارم که نمیشه از این پر خبر بودن چشم پوشی کرد چون idou اولین گوشی Symbian S60 سونی اریکسون است همراه با یک دوربین فوق العاده 12 مگاپیکسلی و امکانات خوب دیگر.
Idou یک گوشی عالی و بدون رقیب و شکست ناپذیر به نظر می رسد اما مهمترین ویژگی یک گوشی قدرت نرم افزاری و قیمت آن است. اما از طرف دیگر idou بهترین هدیه کریسمی سونی اریکسون به طرفداران و دوستداران این سبک گوشی است (با صرف نظر از قیمت آن!!!).
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

آخرین ویرایش:

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
اگر از بدنه و قیافه idou صحبت کنیم باید بگویم که هیچ عکسی قادر به نشان دادن جذابیت آن نیست من معتقدم که کسانی که به گوشی های با سایز بزرگ و سنگین اصرار می ورزند حرف مرا درک می کنند.اندازه Idou بزرگ است حتی بزرگتر از XPERIA. از سوی دیگر گوشی طوری ساخته شده که تقسیم وزن و جسم گوشی مانند بقیه Smartphone ها است و کار کردن با آن ساده است. کاور لنز دوربین مستلزم بررسی است چون بزرگ است از فلز ساخته شده با یک صدای کلیک بازمی شود. صدای باز کردن لنز idou دلنشین تر از گوشی های Cyber shot این شرکت است! پشت این کاور، لنز دوربین همراه با فلش قرار دارد. در سمت چپ پورت های گوشی ( متاسفانه جک 3.5 میلی متری در این گوشی وجود ندارد)، اسلوت مموری کارت و کلید قفل صفحه نمایش که جای آن کاملا مناسب است، قرار دارد. در سمت راست کلید دوربین، کلید کم و زیاد کردن صدا( که در دوربین به کلید زوم تبدیل می شود)، کلید پخش کننده موسیقی و کلید تغییر حالت دوربین( حالت فیلم برداری یا عکاسی) قرار دارد. کلید روشن و خاموش کردن دستگاه در بالای آن قرار دارد. و در پایین سوراخ مخصوص اتصال بند. پایین صفحه نمایش کلید های قطع و وصل کردن تماس و منو وجود دارد. که نسباتا باریک هستند. این کلید ها به اندازه کافی برآمده و حساس هستند که برای کار کردن با آنها راحت باشد.

attachment.php

attachment.php

attachment.php
صفحه نمایش idou بر اساس تکنولوژی مقاومتی پایه گذاری شده که با انگشت کار می کند همچنین می توانید از قلم نوری همراه با گوشی استفاده کنید. قلم نوری این گوشی در بده جایی ندارد و جدا از گوشی است مانند قلم های که گوشی های Samsung و LG استفاده می کنند. اگر طرفدار قلم نوری هستید می تواند از آن برای تایپ کردن با کیبور مجازی گوشی استفاده کنید. اما استفاده کردن از آن واقعا خسته کننده است. تا حالا من به این نتیجه رسیده ام که: کنترل گوشی بسیار عالی است چون همراه با کلید های اختصاصی است بعلاوه کلید قفل صفحه نمایش که واقعا خبر خوبی است. با توجه به اینکه idou یک گوشی Symbian و تماما لمسی است وقعا زود است که چیزی را با اطمینان در موردش بگوییم چون هر روز firmware های جدید می آید بعلاوه ما قصد داریم با برنامه های و منو های آن کار کنیم پس نتیجه نهایی را نگه می داریم. تنها چیزی که میشه گفت منوی گوشی کاملا با گوشی های این سبک فرق داره و این گوشی نام تجاری سونی اریکسون را درخشان خواهد کرد و میشه گفت یک شاهکار در مقابل منو های استاندارد نوکیاست البته باید صبر کنیم و ببینیم برای سونی اریکسون موفق خواهد بود. تا آنجا که کیفیت صفحه نمایش Idou اهمیت دارد تقریبا عالی کار شده و رنگ ها شاداب هستند و brightness آن عالیست. ویدئویی که من قصد بخش آن را داشتم روان و متعادل ظاهر شد. بلندگو های idou حقیقتا پر صدا هستند و میشه گفت قابل رقابت با W995 هستند،
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
سونی اریکسون هنوز روی نرم افزار پخش موسیقی idou کار می کند اما انتظار تغییری در سخت افزار مربوط به صدای آن نباشد. کیفیت صدای idou نیز عالیست با توجه با اینکه من فقط با یک نمونه آزمایش آن کار کردم. گوشی محکم و استوار در دست جای می گیرد و رنگ مات مخملی مانندش در دست احساس خوبی می دهد. در حالی که در ساخت بدنه هیچ قطعه فلزی به کار گرفته نشده اما با فشار دادن آن هیچگونه صدای از آن نمی آید. چون هیچگونه قطعه فلزی در بدنه کار گرفته نشده، گوشی بسیار سبک است و گوشی در رنگ های متنوعی قرار است وارد بازار شود صرف نظر از رنگ سیاه و نقره ای. بعلاوه ترکیب رنگ ها تا حدودی یادآور دیگر وسایل ساخت سونی است. وقتی صحبت از دوربین idou می شود حرف زیادی نمی توان زد، idou با فوکوس G900- esque همراه شده است. دیگر ویژگی های دوربین هنوز فاش نشده است.
شما نمی توانید نظر یک نفر را در باره برندی که دوستش دارد بپرسید، اما صرف نظر به اینکه من یک طرفدار سونی اریکسون هستم می توان گفت که idou یک گوشی جالب با طراحی جذاب( بر اساس عکس ها قضاوت نکنید) که تلفیقی از C905 و XPERIA است، می باشد. اما هوز سوالات اساسی بدون پاسخ باقی مانده اند: مدت زمان دوام باتری، دوربین و قیمت گوشی. من واقعا مایلم که بدانم.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee
بالا