آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سرد نشدن قسمت یخچال ولی کارکرد عادی قسمت فریزر یخچال سیلوان

rezasabzi1

کاربر
2014-02-23
1
2
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یه یخچال -فریزر سیلوان از مدلهای یخچال بالا وفریزر پایین دارم مدتی قسمت یخچال سرد نمیشه وانگار یخچال اصلا به برق نیست ولی قسمت فریزر بصورت عادی کارمیکنه میخاستم ولوله های کندانسور پشت یخچال هم دمای معمولی دارن نه زیادگرد ونه زیادسرده -اگه عزیزی میتونه مشکل چیه راهنمایی کنه اگه راهنمایی تخصصی هم باشه ممنون میشم.وسایل چک کردن از قبیل اهمتر-آمپرمتر و....دارم
با تشکرفراوان

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,870
MASHHAD
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یه یخچال -فریزر سیلوان از مدلهای یخچال بالا وفریزر پایین دارم مدتی قسمت یخچال سرد نمیشه وانگار یخچال اصلا به برق نیست ولی قسمت فریزر بصورت عادی کارمیکنه میخاستم ولوله های کندانسور پشت یخچال هم دمای معمولی دارن نه زیادگرد ونه زیادسرده -اگه عزیزی میتونه مشکل چیه راهنمایی کنه اگه راهنمایی تخصصی هم باشه ممنون میشم.وسایل چک کردن از قبیل اهمتر-آمپرمتر و....دارم
با تشکرفراوان
باسلام وبا کسب اجازه از اساتید این بخش .
بنده تخصصی دراین کار ندارم ولی جهت اطلاع اینو میگم.
بنده هم چنین یخچالی درمنزل داشتم وبا همین ایراد .
که به تعمیرکار که گفتم وامد یخچال رو هم دید گفت شارژگازمیخواهد.
راستی شما بگوئید که یخچال شما (نوفراست)است؟
ولی بنده خودم یخچال رو بدون شارژگاز درستش کردم.که درپست بعدی خواهم گفت.

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,244
شیراز
دوست عزیز در بعضی از یخچالها یک شیر دو طرفه سر راه گاز کمپرسور هست
که وقتی فریزر خنک شد جریان گاز را قطع کرده و به طرف یخچال میفرستد. این
شیر پایین نزدیک کمپرسور است و 3 تا لوله مسی هم به ان وصل است .اگر
این شیر خراب شود روی فریزر میماند و یخچال دیگر کار نمیکند

sabalan-co

کاربر
2012-06-23
101
279
آذربایجان
دوست عزیز یخچال فریزر شما نشت گاز داردوگاز به قسمت یخچال نمیرسد وکابین یخچال گرم است با توجه به اینکه ترموستات درقسمت یخچال است این احتمال وجود دارد که به علت کارکرد زیاد کمپرسور شما آسیب ببیندودر یخچال های نامرغوب معمولا از لوله با درصد بالای آهن در لوله های دوردرب استفاده میکنندوبه علت زنگ زدن وپوسیدگی معمولا نشت ایجاد میشود و90درصد نشت ها از این قسمت است که با حذف لوله دوردرب وشارژگاز دوباره مشکل حل میشود موفق باشید

belgacom

کاربر
2012-01-04
120
260
ایران
با احترام به نظر اساتید محترم بنده تعمیرکار یخچال هستم. ودر مورد فوق نظرم با جناب سبلان کو یکی است.یخچال شمابه احتمال زیاد نشت گاز دارد-یا اینکه به علت خرابی ترموستات وکارکرد مدام موتور، گاز کم کرده (با تجربه شخصی عرض میکنم) که در هر دو صورت باید شارژ گاز شود.

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,244
شیراز
با سلام
اگر یخچال نشت گاز داره یا گاز کم کرده پس چطوری فریزر خنک میکند و مشکلی ندارد
چون گازشان که یکی است؟

belgacom

کاربر
2012-01-04
120
260
ایران
دوست عزیز در مواردی به علت خرابی ترموستات وکارکرد مدام موتور حرارت بالای موتوروبرخی عوامل دیگر باعث سوختن مقداری از گاز میشود که به زمان یکسره کار کردن یخچال بستگی دارد یعنی اگریخچال دوروز یکسره کار کند 20 دزصد واگر 4 روز کار کند90 درصد گاز را از بین میبرد (به زبان ساده تر) -وچون در این یخچال ها گاز از پایین به بالا پر میشود- همیشه کمبود گاز در قسمت بالا مشاهده میشود-وبرای جبران گاز سوخته باید دوباره شارژ گاز انجام گیرد.[hide][/hide]

آخرین ویرایش:

mahdi vafaei

کاربر
2014-02-24
25
45
با سلام
اگر یخچال فریزر شما از نوع تک اواپراتور ( سردخانه ) میباشد و سرمای قسمت یخچال توسط کانال از قسمت فریزر تامین میشود احتمالا دریچه تنظیم هوای داخل داکت ( دمپر ) ایراد دارد که بایستی توسط تکنسین مربوطه چک شود .

بنده در نمایندگی سیلوان کار کرده و کاملا با نظر سبلان هم عقیده ام.اول گاز وارد فریزر و سپس یخچال میشود و در اثر نشت گاز،گاز به یخچال نمیرسد.به مرور فریزر نیز گرم خواهد شد

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
باسلام خدمت شما متاسفانه یا نشتیه گاز دارید یا کمپرسور مشکل داره که 90درصد فشار گاز به خاطر نشتی کم شده

بالا