آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم وجود 5vsbودیگر ولتاژها در پاور بدون نام(همراه با عکس)

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام
اکه میشه طریقه صحیح گرفتن ولتاژ روی ترانزیستورهای روی هیت سینک اول رو توضیح بدید.چون یه بار این کار رو کردم که باعث اتصالی وسوختن یکی از مقاومت ها شد(یعنی پراب های مولتی متر رو کجا بزارم؟)در ضمن ترانس 5ولت چندمی میشه؟با تشکر دوست عزیز

درود
دوست عزیز پایه وسط اتصال یا همان Gate هست
پراپ(سیم) منفی رو به پایه وسط و سیم قرمز رو به پایه دیگر میزنیم
نکته ساده در تشخیص ترانس :
به اندازه ترانس ها توجه کن معمولا ترانس 3.3 کوچکترین و ترانس 12 بزرگترین ترانس هست و ترانس دیگر 5 ولت است
شما ببینید ولتاژ در پایه کاتد(سمتی که در شکل زیر نشان داده ام ) دیود بزرگ در وسط برد کنار هیت سینگ دوم دارید یا خیر ؟؟
احتمالا ترانس 5 ولت در کنار اوپتوکوپلر باشه ! اما فعلا ولتاژگیری رو انجام بده و ترانس رو تعویض نکن
نتیجه رو در اسرع وقت اعلام کن
موفق باش

2014-02-22 23.53.13.jpg

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط arash&l
سلام با تعویض مقاومت روشن شد.با تشکر

اینجا همه عزیزان بهم کمک میکنند تا انتقال تجربه انجام شود دوست عزیز شما باید نتیجه کار را اعلام کنی تا زحمات همکاران که راهنمایی میکنند هدر نرود لذا شما، همانطور که دوستمان iranvich63 گفتند با تعویض کدوم مقاومت درست شد؟
شما باید با عکس و مقدار و وات مقاومت شرح کارهایی که نتیجه گرفتی پاسخگو باشی ذکات علم یاد دادن است.

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
سلام
ببخشد.همون مقاومت10اهمی که تو پست اول گفتم تغییر اهم داده بود و به 30کیلو اهم تبدیل شده رو که گفتم تعویض کردم.به جای اینکه با مقاومت سالم تعویض کنم دوباره خود30کیلو گذاشته بودم.که با تعویض اون پاور روشن شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

mj_local

کاربر
2012-02-04
105
419
تهران
این مقاومتی که شما نشان دادی برای تغذیه 13007 هست و ربطی به استندبای ندارد معمولا ورودی استندبای یک مقاومت وات بالا زیر 2 اهم میزارند که با کوچکترین اتصالی برد وقتی ورودی مشکل پیدا کرد این مقاومته میسوزه

بالا