آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ماشین حساب شازپ! مدل el-506p

ali_777

کاربر
2009-12-01
1
0
ببخشید، می دونم که احتمالا نباید مطلبم رو توی این مکان مطرح می کردم اما وقتی خودتون یه نگاهی به طبقه بندی موضوعات می اندارید، فکر می کنم بهترین محل رو برای طرح، همین جا در نظر می گیرید. :confused:

سوال من راجع به ماشین حساب شارپ مدل EL506P هست. من یه مشکلی با این ماشین حساب داشتم که به نظرم بیشتر نرم افزاری می اومد تا سخت افزاری.
برای همین سوالم رو اینجا طرح کردم. در ضمن عکس این ماشین حساب رو هم می تونید با این لینک زیر ببینید (همینطور نحوه قرار گرفتن دکمه ها رو)

http://rapidshare.com/files/314842259/091201_193040.jpg.html

اگه راهکاری به نظرتون می رسه بگید. خیلی ممنون می شم دوستان اگه کمکم کنید.:smilie_help:(یه خواهشی از مدیر فروم دارم که اگه میشه بخاطر اینکه من بدونم پستم کجاست و بتونم پیگیری کنم، فعلا مکان این سوال رو عوض نکنند - ممنون)

سوال: چگونه می توانصفر بعد از ممیز در ماشین حساب شارپ، مدلP 506EL را حذف نمود؟
شرح مشکل: مشکل این ماشین حساب - که اخیرا ایجاد شده است – این هست که اول که بالا می آید (روشن می شود)، یه رقم ممیز هم بعد از صفر نشان می دهد (در صورتیکه قبلا رقمی را بعد از ممیز نشان نمی داد – به عنوان دقت - و صرفا اگر قرار بود رقمی نیز نمایش داده شود، در حین محاسبات بود: مثلا عدد 3 را به صورت رند دریافت می کرد و عدد 2 را نیز همینطور و پس از تقسیم آنها، نتیجه 1.5 (با یک رقم اعشار نمایش داده می شد.)
چیزی که الان عوض شده است ین است که ابتدا ماشین حساب، عدد 3 را به صورت 3.0 و عدد 2 را نیز به صورت 2.0 دریافت می کند (که البته این زیاد مهم نیست) اما نتیجه محاسبه برای بعضی از اعداد فرق می کند (با این روش).
به عنوان مثال نتیجه عدد 20 تقسیم بر 1 (در حال جدید – با دریافت صفر بعد از ممیز برای ورودی ها) برابر 0.1 است (که اشتباه در محاسبه را می رساند)
حدس: من حدس می زنم این امکان برای ماشین حساب، به رند کردن اعداد با دقت 1 رقم اعشار کمک می کند. اما حذف کردنش رو بلد نیستم (ونمی دونم هم که چه جوری به وجود اومده)
091201_193040.jpg.html

mobaraki

کاربر vip
کاربر
2008-10-08
203
610
تهران/شهرری
با سلام آقا ali_777 پشت ماشین حسابت یه جای ریست داره با یه سوزن دکمشو بزن مشکل حل میشه
یا تو قسمت mode ماشین حساب رو ، روی حالت نورمال بزاری هم درست میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: max204
بالا