آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی کامل در UPS هژیر صنعت مدلSS-1524 E

آریان رحیمی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-11-14
656
9,924
بادرودیکدستگاه با مشخصات فوق برای تعمیر آورده اند که مقاومت ودیود زنیری که در عکس مشاهده میکنید سوخته بود وتعویض شدند اماهمچنان دستگاه خاموش میباشد لذااز اساتید محترم تقاضای راهنمایی را دارم چون بنده تا حالا UPS تعمیر نکرده ام باتشکر DSC_0024.jpgDSC_4685.jpgDSC_4684.jpgDSC_0025.jpgDSC_0026.jpg

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
با سلا م
بشت دستگاه فیوز دارهinput چک کن ببین سالم هست یا نه بعد شروع کن به گرفتن ولتاژ از 220 شروع کن ببین کجا ولتاژ نداری

emos

کاربر vip
کاربر
2013-02-20
46
384
ups فوق line interactive می باشد، با قسمت ac کاری نداشته باش (ups اول با dc روشن میشه و بعد کلید ac زده میشه- به غیر از بعضی از مواقع-)
عکس ها زیاد واضح نیستند ولی قسمت بالایی ups دو تا هیت سینک داره که وسطشم خازن قرار گرفته
ماسفت ابتدایی و ماسفت انتهایی که به هیت سینک ها متصل می باشد را اهم چک کنید (مقدار مگا اهم باید داشته باشی و در صورتی که حدود 10 اهم داشتی کل باند ماسفتت سوخته و باید همشون تعویض گردد
مقاومت گیت ها داخل مدار اندازه گیری شود ، مقدارشون کمه و همشون هم اهمن
قبل از اینم درایور ماسفت چک گردد ووووو

موفق باشید

آریان رحیمی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-11-14
656
9,924
سلام همکاران گرامی خیلی روی برد ها کار کردم قطعه معیوبی پیدا نکردم شک بنده به آیسی ها بود که اینجا گیر نمی آمدند دادم به مشتری که بده به کسی که کارش اینه چون تجربه تعمیر ups را نداشتم با تشکر از پاسخ دوستان

آریان رحیمی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-11-14
656
9,924
سلام خدمت اساتید محترم
دستگاه فوق بعد از حدود 2 ماه واندی دوباره نزد من برگردانده شد دستگاه را طوری باز کردم که انگار روز اولش است که برای تعمیر آمده است و عیب یابی را از سر گرفتم کل مدارها را جدا کردم (جهت راحت تر بودن تعمیر )
کلیه قطعات را تست اهمی گرفتم ولی باز متاسفانه هیچ قطعه معیوبی نیافتم تا اینکه [hide]به فکرم رسید شاید باطری های دستگاه شارژ کمی دارند با اهمتر که تست زدم درست بودند ولی به این هم اکتفا نکردم وباطری ها را برای شارژفرستادم جالب اینجاست که بعد از شارژدستگاه به خوبی کار کرد [/hide]
لذا وظیفه خود دانستم که تایپک را به حال خود رها نکنم سپاس از دوستانی که در این تایپک مشارکت کردند سپاسگذارم

آخرین ویرایش:

آریان رحیمی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-11-14
656
9,924
پاسخ : Re: خاموشی کامل در UPS هژیر صنعت مدلSS-1524 E

good ifo thanksssssssssssssssss
همکار گرامی این انجمن زبانش فارسی بوده لذا پست ها را به زبان اصلی که همان فارسی شیرین میباشد تایپ کنید
نه فنگلیش
با تشکر

بالا