آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: پدیده جدید ی برای تولید برق مجانی {کسی میتونه کمک کنه}

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام

نظر دوستان قابل احترامه . ولی فکر کنم از انسان خلاق و مبتکر هر نا ممکنی ممکن میشه .

درود

هرچند ادبیات و فرهنگ غنی ما قابل انکار نیست اما مثل ها و ضرب المثل های غلط و ناصحیح فراوانی هم داریم از جمله مورد اشاره که « کار نشد نداره » و یا « هر ناممکنی ممکنه»

اگر واقعا اینطوره ، من میخوام همگی خدا باشیم
یا میخوام انسان به مرکز خورشید بره و برگرده
پدیده های محال و ناممکن با ضرب المثل تبدیل به پدیده ممکن نمیشه و هیچ زمانی عملی نمیشه.

تصور میکردم در اوایل طرح تاپیک دلیل محکم و غیرقابل انکاری مطرح کردم و دیگه این موضوع موجب گمراهی دوستانی که مطالعه فرمودند ، نمیشه .

لذا با توجه به اینکه کلاهبرداری های بزرگی در این خصوص شده مجددا دلایل ساده و محکم مربوطه را با مثالی بشرح زیر مطرح میکنم.

اولا همگی واقفیم که دسترسی به بازدهی ۱۰۰℅ بویژه در کره زمین بسیار محاله و قابل تشکیک و تردید نیست .

ثانیا برای اینکه سیستم مورد نظر ، فقط انرژی مجانی ناچیز ۱ وات تولید کنه ، باید ژنراتور ۳ انرژی زیر را تولید کنه .

۱- انرژی مورد نیاز موتور (مثلا ۲ کیلو وات) برای چرخاندن ژنراتور
۲- انرژی ناچیز لامپ خواب ۱ وات مورد نیاز ما .
۳- تلفات تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی و مکانیکی به الکتریکی و درواقع تلفات موتور و ژنراتور ، ناشی از اصطکاک و تلفات مقاومت سیم ها و فوکو و ... مثلا مقدار ناچیز ۵۰ وات .

یعنی اگر ژنراتور بتونه مجموع ۳ انرژی فوق را تولید کنه دراینصورت ۱ وات انرژی مجانی بدست آوردیم .
حالا ببینیم میتونه یا نه ؟

بطوریکه ، حتی جهت ساده شدن استدلال ، مهمترین مشکل یعنی کلیه تلفات انرژی را هم حذف میکنیم و فرض میکنیم بازدهی 100℅ داریم و کوچکترین تلفاتی نداریم .

و به این ترتیب ژنراتور لااقل باید مجموع انرژی های بند ۱ و ۲ یعنی ۲۰۰۱ وات تولید کنه تا بتونیم ۱ وات رایگان استفاده کنیم .

بنابرین با فرض محال که تلفاتی نداشته باشیم.
باید موتور با انرژی ۲۰۰۱ وات ژنراتور را بچرخونه تا ژنراتور هم بتونه ۲۰۰۱ وات تولید کنه .
اما موتور فقط با ۲۰۰۰ وات که دریافت میکنه داره کار میکنه و حتی با فرض چشم پوشی از تلفات ، چطور ۲۰۰۰ وات مصرف کنه و انرژی مکانیکی با قدرت ۲۰۰۱ وات تولید کنه و به ژنراتور منتقل کنه ؟

اگه بگیم از موتور ۲۰۰۱ واتی استفاده میکنیم دراینصورت ۲۰۰۱ وات که سهله ، حتی اگه از موتور ۱مگا واتی هم استفاده کنیم باید موتور ، بتونه ژنراتور را با قدرت ۱۰۰۰۰۰۱ وات بچرخونه تا ۱ مگا وات به خود موتور برگرده و ۱ وات باقیمانده را مجانا مصرف کنیم ، اما موتور فقط ۱۰۰۰۰۰۰ وات انرژی به ژنراتور میده نه ۱۰۰۰۰۰۱ وات چرا ؟

چون ۱۰۰۰۰۰۰ وات از تولیدات ژنراتور را به مصرف موتور اختصاص دادیم و اگه ۱۰۰۰۰۰۱ وات به موتور اختصاص دهیم دراینصورت ژنراتور باید ۱۰۰۰۰۰۲ وات تولید کنه تا ۱ وات مجانی داشته باشیم
اما ازآنجاکه موتور با قدرت ۱۰۰۰۰۰۱ وات ژنراتور را میچرخونه لذا ژنراتور خودشو بکشه همون ۱۰۰۰۰۰۱ وات تولید میکنه که صرف موتور میشه و دیگه انرژی نداره که ۱ وات هم به ما بده ( آنهم با چشم پوشی از تلفات)

یعنی اگه تلفات بسیار بدیهی بند ۳ را هم درنظر بگیریم درست و حسابی تر گندش درمیاد و محال تر میشه.

بنابرین تمام پروژه های تولیدِ خودبخودی برق مجانی حرف مفته ، بویژه اگر شما در این خصوص آزمایش و تجربه ای نداشتید ، اما من در اوایل فعالیت فنی که اطلاعات ناچیزی داشتم و معتقد به این شیوه ها بودم ، ظرف چند سال به وفور ، عملا آزمایش و تحقیق و تجربه شبانه روزی کردم و لذا ندید ، روی هر پروژه ای همینجا شرط میکنم هرچند اندوخته ای ندارم اما آنچه دارم چنانچه یکی از این ادعاها (که از هیچ و پوچ ، انرژی خودبخودی و مجانی بدست بیاد) ، صحت داشته باشه کلیه سرمایه های خودم را تا دینار آخر تقدیم میکنم
.

البته استفاده از انرژی خورشید و یا انرژی موجود در مواد و اجسام مانند انرژی اتمی قابل اجرا و استفاده است و اگرچه ظاهرا مجانی است اما دراینصورت بخشی از انرژی موجود مورد استفاده قرار میگیره و ما از هیچ و پوچ انرژی تولید نکرده ایم که با هدف پروژه و سیستم مورد نظر تاپیک متفاوته .
بله با استفاده از انرژی های موجود خورشید و انرژی اتمی و امثالهم میتونیم انرژی الکتریکی بدست بیاریم .

سپاس

آخرین ویرایش:

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
میخواستم تجربیات خودم را براتون باز گو کنم این کیلپ ها تقریبا چند سالی میشه توی یوتیوب زیاد شده برای کسب درامد از ویو و اما کارایی و جواب دادن این کار به دلیل یه قانون ساده به نام ژول جواب نمیده و دنبالش نرید یعنی شما هر چی انرژی مصرف کنید کمتر انرژی تولید میکنید من این طرحو ساختم هیچ کس اینو بهتون نمیگه ولی من که ساختمش میگم شما وقتی ژنراتور را میچرخونید وقتی به 1500 دور در دقیقه برسه تولید برق میکنه حالا وقتی توی این دور برسه خود ژنراتور حالت مغناطیسی میگیره و هی میخواد متوقف بشه و به قول معروف زور میزنه تا متوقف بشه و این دقیقا نکته کاره وقتی شروع به تولید برق کرد سریع وای میسه دینام را متوقف میکنه و کار از اول شروع میشه و انرزی تولید نمیشه برای شما یه مثال ساده براتون میزنم شما ژنراتور های دیزل را دیدین با یه موتور مثلا بنز ده تن کار میکنه که به یه گیربکس وصله و گیربکس هم ژنراتور را میچرخونه این موتور را شما نمیتونید دائم روشن بزارید چون اینقدر فشار داره میار به موتور و گیربکس یه توی چند روز داغون میکنه این که یه دینام نهایت 2 اسب باشه با یه لنگر حالا شما هر چه لنگر را بزرگتر بگیرید تا زور ژنراتور را دفع کنید به دینام قوی تری نیاز دارید تا به سرعت 1500 دور برسونه پس مصرف برق که دینام بزگتر را میچرخونه میره بالا و ژنراتور تون باید کوچکتر باشه تا بتونه دفعش کنه حالا شما مثلا 30 کیلو وات برق مصرف میکنید بعد 25 کیلو وات برق تولید میکنید

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام خدمت دوستان و مهندسین عزیز

باید بگم عجب دقدقه ای خاطری دارین شما

تولید برق مجانی !!!!!!

این غیر ممکن هست چرا که اگر تلفات تبدیل انرژی هم صفر کنید باز هم غیر ممکن است

در بهترین شرایط همان انرژی را که صرف کردین پس میگیرین خلاص

البته به صفر رساندن تلفات تبدیل انرژی هم غیر ممکن است

پس

هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ

در مسایل فیزیک همیشه جواب 2 + 2 عدد 4 هست
وقتی یک ژول انرژی را تبدیل به صورت دیگری میکنی بر فرض محال تلفات هم نداشته باشی فقط اندازه یک ژول انرژی دریافت میکنی

TRZ

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-04-20
250
1,270
کره زمین
سلام
بنظرم هر زمان موتور یا هر مبدل انرژی دیگری با بازدهی صدو یک درصد یا حتی صدونیم درصد هم ساخته شد اونوقت میشه روی این موضوع وقت گذاشت.

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
به جای این کارها باید یه منبع انرژی کم هزینه مثل انچه روس ها ساخته اند که سری هستش باطری خود شارژ شونده منم تا حد شنیدن مطلع هستم نا تایید نه انکار . که با استفاده پرتو های کیهانی والله اعلم . باتری مداوم شارژ می شود . روی این گونه تکنولوژی ها کار بشود .

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
به جای این کارها باید یه منبع انرژی کم هزینه مثل انچه روس ها ساخته اند که سری هستش باطری خود شارژ شونده منم تا حد شنیدن مطلع هستم نا تایید نه انکار . که با استفاده پرتو های کیهانی والله اعلم . باتری مداوم شارژ می شود . روی این گونه تکنولوژی ها کار بشود .
برای برق تقریبا رایگان تا الان تنهاترین و بهترین گزینه باطریهای اتمی هستند که متاسفانه به دلایل تجاری از ورود این تکنولوژی به بازار جلوگیری میشه چون میتونه حدود 400 سال برق رایگان تولید کنه البته بنده هم شنیدم

amir3b

کاربر
2007-10-23
20
36
چند وقت پیش یکی از همکاران بنده یه همچین ژنراتوری رو که چینی بود رو از یک شرکت داخلی بنام اطلس خرید مارک ژنراتور stc بود و ۳ فاز . برای راه اندازیش باید ابتدا با یک موتور مثل موتور کولر اون رو راه اندازی میکردید و وقتی که شروع به تولید انرژی میکرد برق موتور کولر از خود ژنراتور تامین میشد . مباحث علمیش رو زیاد وارد نیستم ولی این ژنراتور رو خودم از نزدیک دیدم و در بازار وجود داره. چند وقت پیش هم چند تا مخترع ایرانی مدعی ساخت همچین ژنراتوری بودند .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
چند وقت پیش یکی از همکاران بنده یه همچین ژنراتوری رو که چینی بود رو از یک شرکت داخلی بنام اطلس خرید مارک ژنراتور stc بود و ۳ فاز . برای راه اندازیش باید ابتدا با یک موتور مثل موتور کولر اون رو راه اندازی میکردید و وقتی که شروع به تولید انرژی میکرد برق موتور کولر از خود ژنراتور تامین میشد . مباحث علمیش رو زیاد وارد نیستم ولی این ژنراتور رو خودم از نزدیک دیدم و در بازار وجود داره. چند وقت پیش هم چند تا مخترع ایرانی مدعی ساخت همچین ژنراتوری بودند .

درود

وجود چنین دستگاهی محاله.
اگه تونستی تهیه کنی هزینه و خسارت مربوطه رو میپردازم.
البته با همین شیوه مورد بحث کار کنه و استفاده از انرژی باد و انرژی اتمی و امثالهم پدیده عجیبی نیست و با شیوه مورد بحث متفاوته.
یعنی دستگاهی که صرفنظر از راه اندازی ، از انرژی خارجی استفاده نکنه و لذا یکهفته هم برای راه اندازی از انرژی کمکی استفاده کنه میپذیرم .
من ۱۰۰ میلیون تومان در قبال ۱۰ میلیون شما شرط میکنم که نمیتونی ارائه کنی. قبوله؟
یعنی اگه تحویل دادی علاوه بر هزینه تهیه دستگاه مبلغ ۱۰۰ میلیون هم بگیر و اگه نتونستی ۱۰ میلیون بده .
تمامی این ادعاها کلاهبرداری است و مدعی میگه نباید داخلشو ببینی چون پر از باطری هست و تا حدود یکماه کار میکنه و پنچر میشه .
خودم مچ چند کلاهبردار رو گرفتم در حالیکه دوستم کاملا باور کرده بود و هر بار میگفت این دیگه حقه نیست.

سادگی هم حدود و اندازه داره.
صرفنظر از دلایل علمی بدلیل عامیانه و بسیار ساده زیر هم قابل اثباته، چون
اگه فقط یکی از این ادعاها صحت داشته باشه ، بسرعت کلیه نیروگاه های فسیلی و اتمی و خورشیدی و غیره منقرض میشه و دنیای مادی و علمی با انقلاب جدیدی مواجه میشه و باید بسیاری از روابط علمی نادرست باشه تا چنین ادعاهایی صحت داشته باشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,824
31

با اجازه استاد غزال گرامی
با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه!
شما بیا یه کاری کنید از به همکارت بگوید که همون ژنراتور و نحوه کارش فیلم برداری کند با جزییات کامل تمام زیر و بم کار رو نشون بدهد و توضیح بدهد
ما تلکیف مون با دنیا علم روشن بشه که چند چندیم؟!
و از اون مخترع ایرانی (نام و نشونی... فیلم و ویدیویی) چه چیزی برای صحت چیزای گفته شده چه سندی یا مدرکی موجوده بفرستید تا ما هم در جریان موضوع قرار بگیریم ؟

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با اجازه استاد غزال گرامی
با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه!
شما بیا یه کاری کنید از به همکارت بگوید که همون ژنراتور و نحوه کارش فیلم برداری کند با جزییات کامل تمام زیر و بم کار رو نشون بدهد و توضیح بدهد
ما تلکیف مون با دنیا علم روشن بشه که چند چندیم؟!
و از اون مخترع ایرانی (نام و نشونی... فیلم و ویدیویی) چه چیزی برای صحت چیزای گفته شده چه سندی یا مدرکی موجوده بفرستید تا ما هم در جریان موضوع قرار بگیریم ؟

درود بر شما

حقیقتا باور کردن چنین دستگاه هایی هزاران برابر حیرت انگیزتر از خود آنهاست.
آنهم اهل فن که بنوعی محقق محسوب میشن و یا افراد تحصیل کرده چطور میتونن صداقت اینگونه کلاهبردار های محرز و بدیهی رو باور کنن.

بنحوی که یکی از دوستانم با تحصیلات دکترای الکترونیک و باوجودیکه بشکل بسیار اغراق آمیز و بسیار بیشتر از توانایی واقعی من بمن ایمان داره و همیشه اظهارات الکترونیکی منو بعنوان آیه تلقی میکرد ، اما نظر منو در خصوص یکی از این دستگاه ها نمیپذیرفت و مصمم شد سرمایه هنگفتی را برای مشارکت در تولید یکی از این دستگاه ها بمخاطره اندازد و خوشبختانه با اصرار و شروطی که برای مدعی منظور کردم تونستم از نهایی شدن قرارداد جلوگیری کنم ولی تا تایید نهایی مبالغی جهت مدت تست و برای هر روز پرداخت کرد ، بطوریکه مدعی پس از چند روز که متوجه شد گندش درمیاد فرار کرد و قادر به تماس با وی نشدیم و لذا امانت دار مورد وثوق طرفین که دستگاه در محل و مکان وی قرار داشت و در صورت عدم همکاری ، بعنوان معاونت در جرم کلاهبرداری قابل تعقیب میگردید و چاره ای جز همکاری نداشت ، لذا پلمپ دستگاه را با جلب موافقت امین باز کردیم و تقریبا ۹۰ درصد حجم آن باطری بود که عکس و فیلم هم جهت تعقیب قانونی تهیه شد که فعلا قابل انتشار نیست.

حقیقتا اگه من حضور نداشتم دودمان دوستم به باد رفته بود ولی تعجب و حیرتم از اینه که باور نکردن این ادعاها ، به علم و دانش و تجربه نیاز نداره و با اطلاعات عامیانه هم کلاهبرداری مدعی قابل احرازه ، ولی با این وجود طعمه کلاهبرداری میشن.

سپاس

بالا