آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: پدیده جدید ی برای تولید برق مجانی {کسی میتونه کمک کنه}

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوستان گرامی توی دستگاه هایی چوب بری که یک اره دوار بزرگ هست دو تا چرخ فولادی سنگین با اره نواری به هم وصلن وقتی که موتور روشن میشه ابتدا از دور کم شروع میشه و به اخرین سرعت خودش میرسه وقتی موتور خاموش میشه این اره یک مدتی به دوران ادامه میده و به تدریج سرعت کم میشه ایست میکنه این مورد که این فیلم داره از این وزنه استفاده شده من احتمال عملی بودن این کار رو میدم باید ازمایش بشه تا نتیجه مشخص بشه با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام دوستان گرامی توی دستگاه هایی چوب بری که یک اره دوار بزرگ هست دو تا چرخ فولادی سنگین با اره نواری به هم وصلن وقتی که موتور روشن میشه ابتدا از دور کم شروع میشه و به اخرین سرعت خودش میرسه وقتی موتور خاموش میشه این اره یک مدتی به دوران ادامه میده و به تدریج سرعت کم میشه ایست میکنه این مورد که این فیلم داره از این وزنه استفاده شده من احتمال عملی بودن این کار رو میدم باید ازمایش بشه تا نتیجه مشخص بشه با تشکر

سلام
بله اون چرخ فولادی سنگین مثلا فرض کنید 100 وات ساعت مصرف میکنه تا به دور نامی برسه و لذا هر موقع انرژی خارجی (برق شهر ) قطع بشه میتونه 90 وات ساعت انرژی بده که کاملا علمی و منطقی است

ولی برق مجانی نداده بلکه مقداری هم تلف کرده
یعنی اگه بتونیم وزنه ای به جرم کره زمین را بچرخانیم میتونه سالها انرژی بده ولی مجانی نداده زیرا فلسفه آفرینشه که پدر و مادرها هم مجانی کار نمیکنند و هر علتی معلولی داره و بالعکس

ضمنا خودتون فرمودید چرخ سنگین بدون بار هم بعد از مدتی می ایسته خصوصا که بخواهیم ازش بار بکشیم که خیلی زودتر می ایسته و نمیتونه بیشتر از انرژی دریافتی بچرخه

سپاس

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
درود
دقیقا طرح غیر عملی است و از شیادیهای بزرگ تاریخ علم است!!
مطلب جالبی تحت عنوان انرژی رایگان سال 66 در مجله الکترونیک اردیبهشت66 چاپ شده بود که فرصت بشه اینجا میزارم.
نکته اصلی تمام این طرحها اصکاک هست که نمیشه به صفر رسوندش.

اگر اصطکاک نبود الکتروموتوری که روشن میشه باید بعد از قطع برق دایم بچرخه!!!و دیگه نیازی به این طرحها نیست!!
پس دینامی که در طرح هست برای راه اندازی مجدد موتور است!!یعنی قبول میرایی!

اصولا نوسانگرها هم میرا هستند.مثلا پاندول.
چرا می ایستد؟بخاطر اصطکاک.
نوسانگر سیم پیچ و خازن چرا می ایستد؟مقاومت

نوسانگرها بایدفیدبک مثبت داشته باشند.باز هم اتلاف مانع است.

پس باید یک منبع ضعیف انرژی نوسان را دایم کند.

اینجاست که راندمان پیش می اید.

جاذبه زمین ؟!

و البته از دوستان اگر کسی فیزیک یا مکانیک خوندن براحتی میتونن این موضوع را برای ما تفهیم کنند.

بدرود

آخرین ویرایش:

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,596
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام
هیچ وقت وعده برق مجانی را باور نکنید..........................

1939942_660154774041199_160275573_n.jpg

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام
بله اون چرخ فولادی سنگین مثلا فرض کنید 100 وات ساعت مصرف میکنه تا به دور نامی برسه و لذا هر موقع انرژی خارجی (برق شهر ) قطع بشه میتونه 90 وات ساعت انرژی بده که کاملا علمی و منطقی است

ولی برق مجانی نداده بلکه مقداری هم تلف کرده
یعنی اگه بتونیم وزنه ای به جرم کره زمین را بچرخانیم میتونه سالها انرژی بده ولی مجانی نداده زیرا فلسفه آفرینشه که پدر و مادرها هم مجانی کار نمیکنند و هر علتی معلولی داره و بالعکس

ضمنا خودتون فرمودید چرخ سنگین بدون بار هم بعد از مدتی می ایسته خصوصا که بخواهیم ازش بار بکشیم که خیلی زودتر می ایسته و نمیتونه بیشتر از انرژی دریافتی بچرخه

سپاس

سلام گرامی من نگفتم که اینکار صد در صد شدنی هست فقط خواستم اشاره به چرخ لنگر که به زنراتور متصله داشته باشم وفکر کنم که نقش موتور هم باید همون فید بک باشه امیدوارم منظورم رو رسونده باشم با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام

زندگی من مملو از ماجراهای شنیدنی و غیرعادی است و یکی از آنها داستان یکی از بستگانم است که شاگردم بود و ازآنجاکه از نظر ذهنی خیلی گنگ بود توجه شدیدی به وی داشتم و برایم بسیار عزیز بود و به هر مصیبتی بود حرفه تعمیرات را تا حدودی آموخت و جهت رونق شغلی وی حتی نامش را در برخی از توفیقاتم بعنوان شریک اعلام کردم و محل کسب و امکانات وسیعی بهش بخشیدم

ولی پس از چند سال که در شهر دیگری اشتغال داشتم و اموالم را به وی سپرده بودم وی پس از تصاحب اموالم خود را عالیترین نخبه و مخترع بزرگی معرفی کرد و برای توجیه کردن تصاحب اموالم کتبا شایعات بسیار خطرناکی در ادارات مختلف با هدف اعدامم منتشر کرد تا قادر به پس گرفتن اموالم نشوم

ازجمله کوچکترین شایعه وی این بود که مجرم خطرناکی هستم و با مدرک جعلی تدریس میکنم و چون دلش برایم سوخته چند اختراع بنامم کرده و اموالش را بمن می بخشیده ولی دیده دست از جرم و جنایت برنمیدارم و اختراعاتش را دزدیده ام لذا اموال خودش را پس گرفته

فلذا شکایت کردم و در دادگاه طی تعهدی به وی گفتم نه تنها الان بلکه اگر تا پایان عمرش هم کوچکترین اختراع واقعی خلق کند کلیه ادعاهایش را میپذیرم و تمام خواسته هایش را اجرا میکنم

لذا به برکت اداره ثبت اختراعات که هر ادعای دروغی را نیز به استناد ماده 36 قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات ثبت میکنه در طرفه العینی چندین اختراع ثبت کرد
زیرا همانطورکه در پشت ورقه اختراع مطابق تصویر زیر ملاحظه میکنید تاکید شده
ورقه اختراع بهیچوجه گویای واقعی بودن و صحیح بودن اختراع و مخترع بودن دارنده آن نیست
DSC01122.JPG

DSC01121.JPG

ازآنجاکه بسرعت اختراعات دروغ فراوانی ثبت کرد لذا فرصت ارزیابی و بررسی دروغها را نداشت فلذا اختراعاتی شده بود که بسیار جالب و تاریخی و خنده دار بود بطوریکه تمام در و دیوار مغازه اش را با این مدارکی که قاب گرفته بود پر کرد
و اتفاقا یکی از آنها این بود که دستگاهی اختراع کرده ( به اندازه اهم متر ) که مصرف برق هر دستگاهی را صفر میکند
گفتیم کو
گفت این مدرک اداره ثبت اختراعات ثابت میکنه
گفتیم پشت همین مدرک تاکید کرده که این مدارک مخصوص دم کوزه است
گفت ببینید این هم مدارک وامی که بابت این اختراعات گرفتم
گفتیم وام که دلیل اختراع نیست نمونه بیار آزمایش کنیم

خلاصه درحالیکه مدام سرخ و سفید و سیاه میشد گفت دانشمندان خارجی برده اند که روی آن تحقیق کنند

بله دانشمندان تمام اختراعاتش را برده بودند و میگفت حال ندارم نمونه دوم آنها را هم بسازم
و لذا باوجودیکه قضات دادگستری اطلاعاتی درخصوص امور فنی ندارند اما تعداد اختراعاتی که به استناد تاریخ آنها یک شبه خلق کرده بود موجب قهقهه قاضی شد خصوصا که همگی آنها فقط روی کاغذ و مدرک کار میکرد و همه نمونه ها را دانشمندان برده بودند

لذا در دادگاه با قاطعیت و با قسم گفتم نیاز به نمونه اختراع هم نیست بطوریکه اگه الان (نه بعدا ) مکان تحقیق خود یا آثار تحقیق خود یا نمونه در دست اقدام اختراع جدید را به کارشناس دادگاه نشون بده که کارشناس بپذیره که فقط یکساعت هم روی هر موضوعی تحقیق کرده دراینصورت نیز مکلف هستم از شکایتم صرفنظر کنم و کلیه اموالم را به وی ببخشم

اما پاسخی جز تغییر رنگ و سقید و سیاه شدن چهره وی مشاهده نشد
لذا به 3 ماه و یکروز حبس محکوم شد که پس از قطعی شدن حکم در زمان اجرای حبس رضایت دادم که وقتش در زندان تلف نشه تا بشریت از علومش محروم نشه

البته تا اینجا که مرتبط با تاپیک و آغاز داستان فوق بود عرض کردم و از این نمونه ها زیاده
غالبا هرکسی ناتوانتر و نالایق تر باشه دروغهای بزرگتری میگه و گوش فلک را با ادعای کذب خود کر میکنه
فلذا وی ادعاهایی ثبت کرده که اولا نمونه ای نداره و ثانیا قبلا در کارتن برنامه کودک برای خنداندن مخاطب استفاده شده و بهمین اندازه مفیده که بخندیم

ولی اتفاقا جبر تاریخی گویای ایت حقیقته که همیشه این دسته از افراد هرگونه تسهیلات و امکاناتی را جذب میکنند و در دریای مال و مکنت غرق میشوند و

اما محقق واقعی غالبا لوازم تحقیق را از زباله ها تهیه و با مشقت زیادی هزینه های پژوهشی را تامین میکنه و تا پایان عمر در فقر و انزوا زندگی میکنه

جان کلام اینکه هرچند ، اخیرا حقه عکس مار پیشرفته تر شده ولی ماهیت قضیه همان ماجرای عکس مار و لغت مار است .

سپاس

آخرین ویرایش:

reza6777

کاربر
2011-04-17
17
151
با سلام به اساتید محترم

امین هستم از اهواز29 سالمه ..از کوچیکی با برق بزرگ شدم میشه گفت تو رگ هام بجای خون الکترون هست ..من الان حدود 6 ساله که کارم تعمیرات سخت افزار گوشی و رسیور هست هست .

من این طرح و چند بار دیدم و بنظرم با وجود این چرخ لنگ که استاد گرامی غزال گفتن تا 70 درصد شدنی هست ...
اگه چرخ لنگ نباشه تا الکتروموتور از برق شهری در بیاره سیستم زود میخابه . ولی دور گرفتن چرخ لنگ موجب تولید انرژی میشه و میشه یکی از فاز های تولیدی رو به الکترموتور انتقال داد .که با این کار دیگه چرخ لنگ نمی ایسته و موجب چرخاندن ژنراتور میشه .... فعلا سایتی مثل ایران تک نداریم که بیایم روی این طرح ها صحبت کنیم ..یکی ازدوستام چند حوضچه پرورش ماهی داره و با وجود فاصله دور از شهر نیاز به برق داره که بصورت 24 ساعته باشه این بنده خدا مجبور بود هر سال یه ژنراتور برق بخره چون 24 ساعته روشن میمونه و هر سال این هزینه رو میکرد ...این طرح و توی یوتیوب دیدم گفتم با دوستان ایران تکم در میان بذارم ..تا بهم کمک کنند که اگه شدنی هست استارت بزنم واسه ساختش ...

ممنون از تک تک دوستان

rashidi235

مدیر تعمیرات پخش ماشین
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-16
1,949
24,952
ایران 63
با سلام به اساتید محترم

امین هستم از اهواز29 سالمه ..از کوچیکی با برق بزرگ شدم میشه گفت تو رگ هام بجای خون الکترون هست ..من الان حدود 6 ساله که کارم تعمیرات سخت افزار گوشی و رسیور هست هست .

من این طرح و چند بار دیدم و بنظرم با وجود این چرخ لنگ که استاد گرامی غزال گفتن تا 70 درصد شدنی هست ...
اگه چرخ لنگ نباشه تا الکتروموتور از برق شهری در بیاره سیستم زود میخابه . ولی دور گرفتن چرخ لنگ موجب تولید انرژی میشه و میشه یکی از فاز های تولیدی رو به الکترموتور انتقال داد .که با این کار دیگه چرخ لنگ نمی ایسته و موجب چرخاندن ژنراتور میشه .... فعلا سایتی مثل ایران تک نداریم که بیایم روی این طرح ها صحبت کنیم ..یکی ازدوستام چند حوضچه پرورش ماهی داره و با وجود فاصله دور از شهر نیاز به برق داره که بصورت 24 ساعته باشه این بنده خدا مجبور بود هر سال یه ژنراتور برق بخره چون 24 ساعته روشن میمونه و هر سال این هزینه رو میکرد ...این طرح و توی یوتیوب دیدم گفتم با دوستان ایران تکم در میان بذارم ..تا بهم کمک کنند که اگه شدنی هست استارت بزنم واسه ساختش ...

ممنون از تک تک دوستان
دوست عزیز این سیستم ممکنه مدتی دوام بیاره یا زمانی که جریانی از اون کشیده نشه. اما به محض جریان کشیدن مدام دور متور به مرور زمان کم میشه وهرچه سرعت متور بیشتر کم بشه جریان تولیدی کمتر میشه وپس از مدتی این روند سرعت گرفته و متوقف میشه یا به قول دوستمون به مرور زمان جریان میرا میره این هم به دلیل چرخ لنگ سنگین که به کار رفته است که دوام می اورد ولی باز هم این یک نظریه است که من بیان میکنم تا با عمل ثابت نشه نمیشه روش تکه کرد .... اما تو پرورش ماهی ها اگه تو دامنه کوه باشه از همون روش ژنراتور ابی میشه به نحو احسنت استفاده کرد

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
با سلام به اساتید محترم

یکی ازدوستام چند حوضچه پرورش ماهی داره و با وجود فاصله دور از شهر نیاز به برق داره که بصورت 24 ساعته باشه این بنده خدا مجبور بود هر سال یه ژنراتور برق بخره چون 24 ساعته روشن میمونه و هر سال این هزینه رو میکرد .

ممنون از تک تک دوستان

با اجازه اساتید

سلام دوست عزیز
ژنراتور ها انواع مختلف دارند و اکثر اونایی هم که تو بازار هستند برای برق اضطراری طراحی شدن . بعبارت دیگه اونا طوری طراحی شدن که مدت کمی روشن باشن در صورت استفاده از این ژنراتور ها بصورت 24 ساعته استحلاک اونا بشدت بالا میره .
دوست شما باید ژنراتوری بخره که دائم کار باشه و علاوه بر اون بهتره از دوتا از اونا استفاده کنه که مثلا 12 ساعت یکی و 12 ساعت دیگری بنوبت روشن بشن (مثل ایستگاههای ریپیتر مخابراتی در زمانهای قدیم )
در ضمن سرویس دوره ای و اورهال ژنراتور ها در زمانهای مشخص خیلی مهمه و اگه سر وقت مقرر انجام نشه استحلاک اونا بشدت بالا میره

بالا