آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست: پدیده جدید ی برای تولید برق مجانی {کسی میتونه کمک کنه}

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
پاسخ : کسی میتونه کمک کنه

با سلام من
چند سال پیش این طرح رو داشتم بارهام تست کردم شکست خوردم
دقیقا همین بود که اول با یه انرژی راه بیوفته بعد موتر خودش بایه دینام برق و تولید کنه اما همیشه شکست می خورد که فکرم رفت رو یه مدار شارژ باتری و تغذیه موتور از باتری و دینام هم باتری و شارژ کنه که تو این مورد هم برگشت برق داشتم و مشکل مثبت منفی سیم
فیلم و دیدم فک کنم از یه جایی برق میگیره آخه من خیلی تست کردم و جواب نگرفتم
البته این اومده از یه موتور تولید برق کوچک بادی استفاده کرده و با تسمه کشی ربط داده به موتور
نکته اینجاس که چه طور مشکل برگشت برق و نوسان برق رو حل کرده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
پاسخ : کسی میتونه کمک کنه

سلام

این فیلم ناشیانه ترین حقه را نشون میده
اولا سیمی که از موتور داخل پروفیل رفته و مخفی شده انرژی موتور را از برق شهر تامین میکنه
و بسیار ناشیانه ساخته شده و می تونسته یک سیم قابل رویت و صوری به ژنراتور متصل کنه و روی آن زوم کنه که برق موتور از ژنراتور تامین میشه بعد بصورت مخفی از برق شهر تامین کنه

ثانیا گشتاوری که این موتور مهیا میکنه بسیار ناهماهنگ با گشتاور مورد نیاز اون ژنراتور آبی رنگ و بسیار مضحک است
مشابه این حالت که موتور ژیان را بجای موتور کامیون استفاده کنند

ثالثا همانگونه که استاد رجبی فرمودند چنین ادعایی مغایر با اصل بقای انرژی و قوانین علمی عالم هستی است
بطوریکه شما نمیتوانید از یک واحد انرژی 3 واحد انرژی بگیرید و اگه خیلی خیلی خیلی هنر کنید 99 درصد از 1 واحد نصیبتان میشه و بقیه تبدیل به انرژیهای ناخواسته مانند اصطکاک و حرارت و غیره میشه

یعنی برای اینکه انرژی لازم موتور را تامین کنید مثلا برای موتور 1000 واتی اگه هنر کنید و موتور را در شرایط بی وزنی و خلاء قرار دهید که تلفات ناچیز بشه دراینصورت حداقل اقل به 1001 وات نیاز دارید

و این واقعیت باعث توقف فوری سیستم میشه و 2 ذار انرژی اضافی نمیده چه رسد به اینکه انرژی اضافی بتونه سنگ فرز و اره برقی را روشن کنه .

رابعا اونقدر ناشیانه فیلمبرداری کرده که وانمود کرد موتور تا دور نامی به برق شهر نیاز داره
درحالیکه اگر بده بستون ایندستگاه واقعی بود با کوچکترین حرکت موتور موجب تامین برق ضعیفی برای موتور میشد و خودش پیوسته بده بستون میکرد و دور موتور را بالا میبرد و به دور نامی میرسوند

خامسا اگر به صدای سیستم توجه کنید در زمان استفاده از آن دور موتور کم میشه درحالیکه ژنراتور بزرگ آب رنگ میتونه براحتی دهها برابر جریان بده ولی میزان تغییر دور متناسب با قدرت موتوره نه ژنراتور
یعنی برق موتور از برق شهر تامین میشه و حدود نصف انرژی که مصرف میکنه انژی در ژنراتور تولید میشه و بقیه اش تلف میشه
ژنراتور4.JPG

عزیزم حرف مفته
ولی سوژه خوبی بود که اثبات میکنه باوجودیکه اینترنت موهبت بسیار بسیار ارزشمندی است اما نباید بدون تعقل به اینترنت اعتماد کرد
جالب بود

سپاس

آخرین ویرایش:

rashidi235

مدیر تعمیرات پخش ماشین
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-16
1,949
24,952
ایران 63
نکته قابل ذکر این طرح فقط چرخ طیاری هست که روی ان به کار رفته زمانی که موتور شروع به کار میکند وچرخ شروع به حرکت میکند به دلیل وزن زیادی که دارد شتاب ان افزایش میابد چون وزن چرخ زیاد است باعث میشود که انرزی که برای راه اندازی به آن وارد شده را دوباره به محور بدهد شاید همه ما دوستان این ازمایش ساده را انجام داده ایم که یک دیسک کاستهای قدیمی را که میله ان را با فشار به حد وسط قرار میدهیم بر روی یک سطح صاف بچرخانیم گاها تا 1 دقیقه میچرخد (فقط با یک اشاره دست) یا در متورهای دیزلی تک سیلندر به خاطر جبران سه مرحله از فرایند متور ( تخلیه ،مکش،وکمپرس) که انرژی زیادی هم مصرف میکنند از همین روش یعنی چرخ طیار های سنگین استفاده میکنند که باعث میشود متور به راحتی با تک سیلندر کار کند اما اگر بخواهید این دستگاه کار کند باید از متور وزنراتور ایده ال استفاده کنید که هنوز اختراع نشده است در بهترین حالت ما میتوانیم 80 درصد انرژی را تبدیل کنیم (مکانیکی به الکتریکی و بر عکس) فک کنم با وجود چرخ طیار خوب میتوانید جریانی شاید در حد 4 امپر اضافه تر از مصرف موتور به دست بیاورید البته ان هم زمانی که سیستم به حد اکثر شتاب خود رسیده باشد امیدوارم که توانسته باشم یک راهنمایی کرده باشم ادیسون میگه در کار یک درصد خلاقیت لازمه 99 درصد پشت کار کاش ما داشتیم(بابت نگارش واملای بد عذر خواهی میکنم)

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
نکته قابل ذکر این طرح فقط چرخ طیاری هست که روی ان به کار رفته زمانی که موتور شروع به کار میکند وچرخ شروع به حرکت میکند به دلیل وزن زیادی که دارد شتاب ان افزایش میابد چون وزن چرخ زیاد است باعث میشود که انرزی که برای راه اندازی به آن وارد شده را دوباره به محور بدهد شاید همه ما دوستان این ازمایش ساده را انجام داده ایم که یک دیسک کاستهای قدیمی را که میله ان را با فشار به حد وسط قرار میدهیم بر روی یک سطح صاف بچرخانیم گاها تا 1 دقیقه میچرخد (فقط با یک اشاره دست) یا در متورهای دیزلی تک سیلندر به خاطر جبران سه مرحله از فرایند متور ( تخلیه ،مکش،وکمپرس) که انرژی زیادی هم مصرف میکنند از همین روش یعنی چرخ طیار های سنگین استفاده میکنند که باعث میشود متور به راحتی با تک سیلندر کار کند اما اگر بخواهید این دستگاه کار کند باید از متور وزنراتور ایده ال استفاده کنید که هنوز اختراع نشده است در بهترین حالت ما میتوانیم 80 درصد انرژی را تبدیل کنیم (مکانیکی به الکتریکی و بر عکس) فک کنم با وجود چرخ طیار خوب میتوانید جریانی شاید در حد 4 امپر اضافه تر از مصرف موتور به دست بیاورید البته ان هم زمانی که سیستم به حد اکثر شتاب خود رسیده باشد امیدوارم که توانسته باشم یک راهنمایی کرده باشم ادیسون میگه در کار یک درصد خلاقیت لازمه 99 درصد پشت کار کاش ما داشتیم(بابت نگارش واملای بد عذر خواهی میکنم)

سلام
نام این وزنه سنگین چرخ لنگ است و تنها وظیفه آن اینه که از تغییر ناگهانی دور جلوگیری مکنه و لذا کاهش یا افزایش دور را با تاخیر اجازه میده و اصطلاحا سیستم را لخت ( یا نرم ) میکنه

در ضبط های کاست هم این چرخ لنگ استفاده میشد که فشارهای لحظه ای تاثیری بر دور نوار نداشته باشه

و این چرخ لنگ نه تنها موجب افزایش انرژی نمیشه بلکه موجب افزایش تلفات هم میشه ولی وجودش در ژنراتور ها واجبه

سپاس

rashidi235

مدیر تعمیرات پخش ماشین
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-16
1,949
24,952
ایران 63
جالب اینجاست که تو فیلم هم به همین منوال است (فیلم را تازه دیدم) البته به نظر من باز هم بعد از مدت زمانی این روند سیر نزولی پیدا میکند و دوباره موتر استپ میشود ولی ممکن است سیر نزولی ان با جریان کم به طول بی انجامد ولی تا خوتان این را عملی نکنید به هیچ نتیجه ای نمی رسید کا ایا جواب می دهد یا خیر اگر کارگاه جوشکاری دارید شروع به کار کنید حداقل چیزی به علم خود افزوده اید یا در سطح کوچکتر ان را ازمایش کنید

آخرین ویرایش:

rashidi235

مدیر تعمیرات پخش ماشین
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-16
1,949
24,952
ایران 63
سلام
نام این وزنه سنگین چرخ لنگ است و تنها وظیفه آن اینه که از تغییر ناگهانی دور جلوگیری مکنه و لذا کاهش یا افزایش دور را با تاخیر اجازه میده و اصطلاحا سیستم را لخت ( یا نرم ) میکنه

در ضبط های کاست هم این چرخ لنگ استفاده میشد که فشارهای لحظه ای تاثیری بر دور نوار نداشته باشه

و این چرخ لنگ نه تنها موجب افزایش انرژی نمیشه بلکه موجب افزایش تلفات هم میشه ولی وجودش در ژنراتور ها واجبه

سپاس
درود بر مهندس
گفته شما کاملا درست است من هم نگفتم که انرزی را افزایش میدهد گفتم به خاطر وزن زیاد انرزی را که به ان وارد شده دوباره به محور انتقال میدهد اگر به فیلم هم دقت شود در لحظه راه اندازی زمانی که متور را به برق وصل میکند با کمک دست چرخ را حرکت میدهد این نشان میدهد که انرزی زیادی را برای راه انداختن خود تلف میکند . و زمانی که شتاب متور به حد اکثر رسید ان موقع دو شاخه را از پریز جدا میکند
درسته که کار این وزنه در موتور وکاستهای قدیمی برای جلوگیری از تنشهای لحظه ای است ولی در اینجا برای انرژی که درون خود ذخیره میکند استفاده شده است

آخرین ویرایش:

rashidi235

مدیر تعمیرات پخش ماشین
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-16
1,949
24,952
ایران 63
راستی دوستان خیلی هم این روش جدید نیست یک بار هم بچه های یکی از دانشگاهای ایران با روشی تاحدودی مثل این این کار را انجام دادند البته انها از دینام وباطری ماشین استفاده کرده بودند( البته این را من در اخبار یکی از استانها دیدم)

بالا