آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: پدیده جدید ی برای تولید برق مجانی {کسی میتونه کمک کنه}

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
درعجبم وقتی یه طرحی هرچند ناکارامد اینچنین باعث ناراحتی وکلافگی یه عده ازکاربران میشه ولی مطرح کردن این مدل تشکرات خاص هیچ مخالفی ندارداگه قراربودهرمخترعی قبل از شروع مث شما فکرکنه که چیزی اختراع نمیشد با تشکر

1
درعجبم وقتی یه طرحی هرچند ناکارامد اینچنین باعث ناراحتی وکلافگی یه عده ازکاربران میشه
این تاپیک باعث ناراحتی وکلافگی یه عده ازکاربران میشه چون هم نمود بارز و هم علت جهان سومی بودن کشور ماست
از جمله باعث کلافگی و سر افکندگی من به خاطر عمق سطحی نگری و بی توجهی به بدیهیات علمی و نفوذ خرافات و ماورا از مذهب به سمت علم و حتی زندگی عادی هست

2
مطرح کردن این مدل تشکرات خاص هیچ مخالفی ندارد
هر چند که بزرگی و بزرگواری استاد غزال اعیانه ولی به طور کلی متاسفانه فرهنگ ملت های شرقی و مخصوصا ایران فرهنگی هندوانه ای و دیکتاتور پرور و بت ساز است و خود اشخاص گوینده هستند که به دلایل مختلف از استفاده و سوءاستفاده تا بیان تشکر و علاقه غلو می کنند که علت دوم جهان سومی بودن ماست

3
اگه قراربودهرمخترعی قبل از شروع مث شما فکرکنه که چیزی اختراع نمیشد
مخترع معمولا اینقدر بی سواد نیست که بدیهیات علم رو هم ندونه (پس ساده لوحی و بی سوادی ما مردمان و مسئولانمان نمود و علت سوم جهان سومی بودن است)

پس حالا متوجه میشید که این تاپیک از هر نظری باعث سرخودگی ماست هرچند متوجه ش بشیم یا نشیم

یکبار برای همیشه بدونیم که تبدیل مس به طلا ممکن تر از به دست اوردن انرژی خود به خودی است

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
173
39
ahwaz
1
این تاپیک باعث ناراحتی وکلافگی یه عده ازکاربران میشه چون هم نمود بارز و هم علت جهان سومی بودن کشور ماست
از جمله باعث کلافگی و سر افکندگی من به خاطر عمق سطحی نگری و بی توجهی به بدیهیات علمی و نفوذ خرافات و ماورا از مذهب به سمت علم و حتی زندگی عادی هست

2
هر چند که بزرگی و بزرگواری استاد غزال اعیانه ولی به طور کلی متاسفانه فرهنگ ملت های شرقی و مخصوصا ایران فرهنگی هندوانه ای و دیکتاتور پرور و بت ساز است و خود اشخاص گوینده هستند که به دلایل مختلف از استفاده و سوءاستفاده تا بیان تشکر و علاقه غلو می کنند که علت دوم جهان سومی بودن ماست

3
مخترع معمولا اینقدر بی سواد نیست که بدیهیات علم رو هم ندونه (پس ساده لوحی و بی سوادی ما مردمان و مسئولانمان نمود و علت سوم جهان سومی بودن است)

پس حالا متوجه میشید که این تاپیک از هر نظری باعث سرخودگی ماست هرچند متوجه ش بشیم یا نشیم

یکبار برای همیشه بدونیم که تبدیل مس به طلا ممکن تر از به دست اوردن انرژی خود به خودی است

تصوربنده اینه که هدف این سایت آموزش وتبادل اطلاعات وتجربیات اعضاست ولی ظاهرا اشتباه میکنم واینجا کسانی که دریک زمینه اطلاعات کمتری دارن نباید حضور داشته باشند مبادابا سوالاتشان به یک سری ازین دانشمندان توهین کرده باشند،، مهندس اگه من بیسواد سوالی درحداول ابتدایی تو سایت مطرح میکنم اولا اگه میتونی درحد همون اول ابتدایی توضیح بده که دراین صورت ممنونت میشم دوما هیچ کس شمارو مجبورنکرده که درتاپیکهای سطح پایین شرکت کنید سوما اصلا اجباری به پاسخ دادن نیست،پیشنهاد میکنم هیچوقت شخصیت افراد وسطح اطلاعاتشان رو صرفا با ضعف دریک زمینه از علوم قصاوت نکرده وتحقیر نکنید هزاران شاخه علمی وجود داره که چه بسا شما دریک مورد تبحرداشته باشید.التماس تفکرموفق باشید

mamad_kh.f.n

کاربر
2021-07-10
31
62
23
شهرضا اصفهان
درود

هرچند مقصود شما رو متوجه نشدم.
اما اگه مقصود شما اینه که :
با توجه به اینکه از سیم پیچ در موتورهای الکتریکی برای تولید میدان مغناطیسی استفاده میشه لذا چنانچه بجای سیم پیچ از آهنربا استفاده کنیم و بعبارتی بجای استاتور و روتور از آهنربا استفاده کنیم و درواقع دو تا آهنربا (که یکی حول محوری قابل چرخش باشه ) کنار یکدیگر نصب کنیم دراینصورت آیا خودش میچرخه ؟

چنین استدلالی در محاسبات ساده لوحانه درسته اما تمامی اینگونه کلیپ ها که در اینترنت منتشر میشه بکلی چرت و پرت و دروغ محض است و به همین خاطر ، من در همین تاپیک شرط کردم که چنانچه کسی یک نمونه عملی آماده کنه که در حضور خودش تست کنیم و صحت ادعا اثبات بشه دراینصورت علاوه بر خسارات تهیه نمونه ضمنا مبلغ یکصد میلیون تومان هم بهش تقدیم میکنم.

اگر این ادعاها ، واقعیت داشت در خاموشی های شبکه برق بابامون در نمیومد و دولت هم چارشکاف نمیشد و مشکل برق هر خونه ای با چند تا آهنربا رفع میشد .

اساسا تولید خودبخودی انرژی بزرگترین دروغی است که سالها عده ای را مشغول خود کرده اما صرفنظر از دلایل علمی ، اساسا نظام آفرینش هرگز اجازه نمیده حتی به بازدهی ۱۰۰٪ برسی چه برسد به بالاتر از ۱۰۰٪ که دسترسی به انرژی مجانی رو مقدور کنه.

ما ممکنه بتونیم سر افرادی کلاه بذاریم و بسیار بیشتر از زحماتمون ازشون سود بگیریم اما کسی نمیتونه سر نظام هستی کلاه بذاره و لذا هرچند این ضرب المثل «« از شما حرکت از خدا برکت »» گویای این حقیقته که در نظام آفرینش انرژی مجانی نداریم و باید زور بزنیم تا چیزی بدست بیاریم ، اما من این ضرب المثل رو کافی نمیدونم و درستش اینه:
«« از شما دریای حرکت از خدا جوی برکت »»

البته اگه خوش شانس باشیم جوی برکت نصیبمون میشه ، درغیراینصورت اگه دقت نکنیم و حواسمون جمع نباشه تمام زوری که میزنیم صرف نابودی خودمون میشه ، چون همیشه پدیده های منفی قدرتمند و فرصت طلب هستند نه پدیده های مثبت .

لذا قانون آفرینش هیچوقت ۱۰۰٪ بهره نمیده.
زیرا نظام هستی به بدی ها فرصت و قدرت بیشتری میده
و درستش همینه زیرا درغیراینصورت همه ما ذاتا تمایل به خوبی داشتیم و خوبی کار بسیار ساده ای بود و انسانیت نامفهوم و بی ارزش و بی مسمیٰ میشد .

لذا مطابق نظام هستی ، انسان ذاتا شیفته جرم و خلاف و بدی است.

به همین علت ، ناجوانمردی آسون و مثل آب خوردن انجام میشه و میتونیم قرضی که از دوستمون گرفتیم پس ندیم اما مردانگی و جوانمردی و چشم پوشی از پولی که برای عمل جراحی قلب خودمون تهیه کردیم فوق العاده دشواره که برای آزادی نیازمند بیگناهی هزینه کنیم که بدلیل ورشکستگی تحمیلی در زندان است و خانواده مرفه او در فقر شدیدی زندگی میکنند.

خرابکاری توسط هر کودنی براحتی انجام میشه و میتونه با یک پتک توی سر دوستش بزنه که ظرف چند ثانیه مغز صحیح و سالمش نابود بشه و درجا بمیره ،
اما معالجه و درمان مغزی که عارضه بسیار کوچیکی داره کار هر کسی نیست و تخصص های خاص و سواد و تحصیل و تجربه کافی نیاز داره ، تا پس از آزمایشات مختلف و آمادگی لازم ، عمل جراحی انجام بشه تا شاید بهبودی حاصل بشه.

بی ادبی و بی تربیتی توسط هر اوباشی بخوبی انجام میشه و اتفاقا هر چه نادان تر و منگل تر باشه بی ادبی های سنگین تری ازش برمیاد اما رعایت شایستهٔ ادب و ادبیاتِ درخور در محاورات و مکاتبات ، از اُدبا ساخته است که با مطالعه و طی طریق و دشواری هایی به این مقام میرسند تا قادر به رعایت شایسته باشند .

اگه به سروده ذیل پست هایم توجه فرمایید حکایتگر این حقیقته که سنگ قیمتی برخلاف سنگ های بی ارزش که با تحمل شداید و تحت فشار شدید و در شرایط خاصی تولید میشن و بسیار کمیابند ، اما سنگ بی ارزش که هیچگونه خاصیتی حتی زیبایی ظاهری هم نداره به وفور در دسترس شماست و الی ماشاالله موجوده.

لذا در نظام آفرینش پدیده های منفی و ضدارزش مجانا دراختیار همگان است ولی پدیده های مفید و مثبت و ارزشمند بسختی حاصل میشه و لذا تولید انرژی مجانی ناممکنه.
البته میتونیم از انرژی خورشید و باد و امثالهم مجانا استفاده کنیم ولی ما انرژی خورشید و باد و غیره را تولید نکردیم بلکه فقط تونستیم از این انرژی های موجود ، مجانی استفاده و آنها را تبدیل به انرژی های مختلف مانند انرژی الکتریکی و حرارتی و جنبشی و غیره کنیم که البته بخشی از انرژی هم تلف میشه.

این دلایل عامیانه و فلسفی ، صرفنظر از دلایل غیرقابل انکار علمی است که در پست های قبلی تقدیم کردم و علم ثابت کرده تولید برق خودبخودی ناممکنه .

سپاس

با سلام و عرض ادب
غزال خانم عزیز از این گفته مقصودی نداشتم که باعث بحث بر سر این موضوع باشه.مقصود من فقط راهنمایی خواستن در این مورد بود...و اینگونه تمام شد که با پاسخ شما این انگیزه در من ایجاد شد که شاید بتوانم اولین نفری باشم که این مطلب رو از غیر ممکن که واژه ای بدون استدلال هست به معادل فیزیکی ممکن اون تبدیل کنم... به عبارتی دیگر کار نشد نداره

ممنونم از اینکه منو حائز اهمیت دونستین و پاسخ دادید امیدوارم به تمام خواسته هاتون برسید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sonysony

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
تصوربنده اینه که هدف این سایت آموزش وتبادل اطلاعات وتجربیات اعضاست ولی ظاهرا اشتباه میکنم واینجا کسانی که دریک زمینه اطلاعات کمتری دارن نباید حضور داشته باشند مبادابا سوالاتشان به یک سری ازین دانشمندان توهین کرده باشند،، مهندس اگه من بیسواد سوالی درحداول ابتدایی تو سایت مطرح میکنم اولا اگه میتونی درحد همون اول ابتدایی توضیح بده که دراین صورت ممنونت میشم دوما هیچ کس شمارو مجبورنکرده که درتاپیکهای سطح پایین شرکت کنید سوما اصلا اجباری به پاسخ دادن نیست،پیشنهاد میکنم هیچوقت شخصیت افراد وسطح اطلاعاتشان رو صرفا با ضعف دریک زمینه از علوم قصاوت نکرده وتحقیر نکنید هزاران شاخه علمی وجود داره که چه بسا شما دریک مورد تبحرداشته باشید.التماس تفکرموفق باشید
با سلام
در وحله ی اول هدف بنده توهین یا تحقیر هیچ یک از افراد حاضر یا غیرحاضر نبوده بلکه تحقیر کلیت موضوع بوده و تکریم تفکر بوده هر چند اگر در یک انجمن غیر مرتبط یا توسط افرادی که کار ان ها مرتبط به مهندسی نباشد پافشاری میشد مشکلی نبود اما افرادی که باید حداقل هایی را بدانند ان را نمیدانند
این قضیه بسیار مشابه رفتار مسئولین کشوری هست که دقیقا این گونه اند و مرا به این نتیجه میرساند که مشکل عدیده ی کشور از همین نوع تفکر و فرهنگ غلط است پس مرا ازار میدهد (و امیدوام درکم کنید)

دوم سوادی که حداقل ما می شناسیم هیچ ربطی به این باورها عجیب نداره چه بسیار دانشجو در پی این موضوعات هستند برای نمونه در زمان دانشجویی یکه دانشجو هوافضا به سراغم اومد و درخواست مداری برای شارژ باطری لیتیومی با استفاده از انرژی یه موتور دی سی رو داشت که با پرس و جو متوجه شدم که برای ساخت پهبادی میخواهد که برای همیشه در اسمان پرواز کند که یک موتور بزرگ در وسط انرا به پیش ببرد و دو موتور در بال ها انرژی باد ناشی از حرکت هواپیما رو به باطری ها برساند خنده دار ترین و همزمان ناراحت کننده ترین ایده ای بود که شنیده بودم

سوم
تصوربنده اینه که هدف این سایت آموزش وتبادل اطلاعات وتجربیات اعضاست ولی ظاهرا اشتباه میکنم واینجا کسانی که دریک زمینه اطلاعات کمتری دارن نباید حضور داشته باشند مبادابا سوالاتشان به یک سری ازین دانشمندان توهین کرده باشند
بنده منظور شما را اینگونه برداشت کردم که شما ازادی (که البته هستید) که هر سوالی بپرسید اما من ازاد نیستم ان گونه که فکر میکنم پاسخ دهم؟

چهارم استاد غزال از ابتدای تاپیک تا به حالا نه فقط با دلایل علمی (67) بلکه با دلایل عقلی و منطقی (54) عدم امکان این قضیه رو بارها در حد ابتدایی و یا شاید هم پایین تر توضیح دادن که دیگه لازم به تکرار مکررات توسط من نیست
مثلا در پست 54 در مفهوم این گونه گفتند که در جهان کنونی اگر قرار باشد همچنین پروژه ای عملی باشد کشور های پیشرفته و توسعه یافته که هم توانایی علمی و هم امکانات فراوانی در دست دارند قادر به این کار نبوده اما افرادی چون من در یک کارگاه کوچک کشور جهان سوم چطور میتوانند اما افردای با پیش کشیدن تئوری توطئه برای مثال (107) پاسخ میدهند (جلل مخلوق)
فراموش نشه که قدرتها و شرکتهای نفتی در جهان وجود دارند که بنا به منافعشون دنیا را به شکلی اداره میکنند که مخالف سر سخت انرژی های پاک هستند . و بشدت این گونه طرح ها را با شگرد های گوناگون نابود میکنند.

این همان نفوذ خرافات و ماورا است که عرض کردم و برای من دغدقه ست

برای مثال اخر مثلا همین دوست جوان پست 153
در تصورش نیست که امکان دارد برای مثال غزال یک فامیل یا یک نام مستعار باشد و استاد غزال را خانم خطاب میکند اما

اینگونه تمام شد که با پاسخ شما این انگیزه در من ایجاد شد که شاید بتوانم اولین نفری باشم که این مطلب رو از غیر ممکن که واژه ای بدون استدلال هست به معادل فیزیکی ممکن اون تبدیل کنم

اما میخواهد اولین نفری باشد که میخواهد قانون طبیعت را بشکند

در کل عرض میکنم ما (البته که من هم در این ما قرار دارد) که نمیتوانیم حتی تفکراتی که جامعه به خورد ما داده را بشکنیم میخواهیم قانون طبیعت را بشکنیم

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
پاسخ : کسی میتونه کمک کنه

سلام من هم یک ویدئو دیدم که ساده تر از اینها بود. پیرمردی در کارگاه خود یک دینام (ژنراتور) 220 ولت رابا یک الکتروموتور موازی و کوپل کرده بود. برای مدت کوتاهی دوشاخه الکتروموتور را به برق می زد . الکتروموتور سرعت گرفته و ژنراتور تولید برق را بکار می انداخت. خروجی برق ژنراتور هم برای مصارف برقی استفاده می شد و هم مصرف الکتروموتور را تامین می کرد. سپس دوشاخه را از برق خارج می ساخت و این دو تا هم دیگر را می چرخاندند. از برق تولیدی یک دریل ایستاده و یک لامپ و یک پنکه را هم زمان استفاده می کرد. ضمنا صدای زیادی هم تولید می شد. اگر وات هر دو دستگاه را می دانستم من هم امتحان می کردم. قدرت یک الکتروموتور چقدر باید باشد تا ضمن تغذیه موقت ژنراتور برق اضافی تولید کند؟ دوستان مسلط به مسائل ژنراتور ها پاسخ بدهند چرا که سال آینده قبض برق ها تصاعدی خواهد بود.

همه مسائل به کنار
چطور برق ژنراتور رو با برق شهری سنکرون میکرد؟؟!!
خیلی پیر دانایی بود
احتمالا با نیروی ذهن و ماورایی عملیات سنکروزیشن انجام میداد
دوست عزیز اساتید بارها به اشکال مختلف توضیح دادن
در حالت ایده‌آل تاکید میکنم در حالت ایده‌آل توان خروجی نمیتواند از توان ورودی بیشتر شود یعنی اینکه توانی که ژنراتور ایجاد می‌کند بدون در نظر گرفتن تلفات میتونه نهایت همون موتور رو بچرخونه و خروجی اضافه تری ندارد
چرا اینقدر اصرار دارید که قوانین رو نفی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sonysony

mamad_kh.f.n

کاربر
2021-07-10
31
62
23
شهرضا اصفهان
]با سلام
در وحله ی اول هدف بنده توهین یا تحقیر هیچ یک از افراد حاضر یا غیرحاضر نبوده بلکه تحقیر کلیت موضوع بوده و تکریم تفکر بوده هر چند اگر در یک انجمن غیر مرتبط یا توسط افرادی که کار ان ها مرتبط به مهندسی نباشد پافشاری میشد مشکلی نبود اما افرادی که باید حداقل هایی را بدانند ان را نمیدانند
این قضیه بسیار مشابه رفتار مسئولین کشوری هست که دقیقا این گونه اند و مرا به این نتیجه میرساند که مشکل عدیده ی کشور از همین نوع تفکر و فرهنگ غلط است پس مرا ازار میدهد (و امیدوام درکم کنید)

دوم سوادی که حداقل ما می شناسیم هیچ ربطی به این باورها عجیب نداره چه بسیار دانشجو در پی این موضوعات هستند برای نمونه در زمان دانشجویی یکه دانشجو هوافضا به سراغم اومد و درخواست مداری برای شارژ باطری لیتیومی با استفاده از انرژی یه موتور دی سی رو داشت که با پرس و جو متوجه شدم که برای ساخت پهبادی میخواهد که برای همیشه در اسمان پرواز کند که یک موتور بزرگ در وسط انرا به پیش ببرد و دو موتور در بال ها انرژی باد ناشی از حرکت هواپیما رو به باطری ها برساند خنده دار ترین و همزمان ناراحت کننده ترین ایده ای بود که شنیده بودم

سوم

بنده منظور شما را اینگونه برداشت کردم که شما ازادی (که البته هستید) که هر سوالی بپرسید اما من ازاد نیستم ان گونه که فکر میکنم پاسخ دهم؟

چهارم استاد غزال از ابتدای تاپیک تا به حالا نه فقط با دلایل علمی (67) بلکه با دلایل عقلی و منطقی (54) عدم امکان این قضیه رو بارها در حد ابتدایی و یا شاید هم پایین تر توضیح دادن که دیگه لازم به تکرار مکررات توسط من نیست
مثلا در پست 54 در مفهوم این گونه گفتند که در جهان کنونی اگر قرار باشد همچنین پروژه ای عملی باشد کشور های پیشرفته و توسعه یافته که هم توانایی علمی و هم امکانات فراوانی در دست دارند قادر به این کار نبوده اما افرادی چون من در یک کارگاه کوچک کشور جهان سوم چطور میتوانند اما افردای با پیش کشیدن تئوری توطئه برای مثال (107) پاسخ میدهند (جلل مخلوق)

این همان نفوذ خرافات و ماورا است که عرض کردم و برای من دغدقه ست

برای مثال اخر مثلا همین دوست جوان پست 153
در تصورش نیست که امکان دارد برای مثال غزال یک فامیل یا یک نام مستعار باشد و استاد غزال را خانم خطاب میکند اما

اما میخواهد اولین نفری باشد که میخواهد قانون طبیعت را بشکند

در کل عرض میکنم ما (البته که من هم در این ما قرار دارد) که نمیتوانیم حتی تفکراتی که جامعه به خورد ما داده را بشکنیم میخواهیم قانون طبیعت را بشکنیم[/QUOTE]

با سلام و احترام
دوست عزیز جبهه گرفتن برای موضوعی که با شخصیت یک فرد تعریف میشه کاری بیهوده است... شما هیچوقت نمیتونید اعتقادات یک فرد رو تغییر بدید
حتی با شکنجه کردن فرد این اعتقاد رو به تحمیل میکنید...به عبارت دیگر شما اعتقاد خودتون رو به قفرد مقابل میخورونین کاری که این نظام انجام داد هم همین بود.
در آخر اینو اضافه کنم که قانون طبیعت.. قانون واقعیت هاست...اگر کسی بخواهد با واقعیت دست و پنجه نرم کند... مثل اینه که بر روی یک پشت بام 10 متری بره و واقعیت رو در نظر نگیره... و 11 متر راه بره... قطعا واقعیت اونرو به زمین میکوبه و نابود میکنه... اینو در دنیای امروز همه میدونن
اما
وجود جرقه های ذهنی برای انسان همیشه مفید و سازنده بوده
با دانستن واقعیت اینکه روی پشت بام 10 متری نمیتوان 11 متر راه رفت میتوان این جرقه در ذهن ایجاد کرد و این عمل رو به واقعیت تحمیل کرد... یا به عبارت دیگر واقعیت را با نپذیرفتن آن به چالش بکشیم و در این راه شاید نتوانیم واقعیت را تغییر دهیم اما جرقه ی اولیه موجب ایجاد جرقه های دیگر و در آخر آتش نو آوری و اختراع میشود... و این شخصیت یا ذهنیت شخص نشاندهنده ی ذهن بدون دغدغه های اون هست که بنظر بنده شما بخاطر دغدغه های فکری زیادتون امکان خلق رویا ها و جرقه های ذهنی درون خودتون رو ندارین... امیدوارم تفکرتان انقدر آرامش پیدا کند که به سمت ایجاد تخیل های نو آورانه شود
این رو هم خاطرتان عرض کنم :
واقعیت،قوانین طبیعت، قوانین فیزیک، وتمام تفکرات امروزی توسط ذهن انسان خلق و پذیرفته شده اند... در گذشته ی دور هیچکدام از این قوانین وجود نداشته چون شخصی آنرا نساخته و نپذیرفته بود، اما با گذشت زمان قوانین ایجاد و از نسلی به نسل دیگر منتقل وپذیرفته شد.. در حدی که کسی جرعت مخالفت با آن را نداشت... تصور کنید در دنیای گذشته هستید... و چیزی در مورد قوانین نمیدانید... آنوقت چه؟
صحبت های من فقط برای نشان دادن شخصیت خوده بنده هست و هیچ بحث
وجبهه ای در این موضوع نخواهم داشت
با تشکر از خاطر عزیزتون

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,417
استان گلستان
هی هیء.......
هر چقدر هم که بعضی از عزیزان و دوستان خسته میشن میگن این چیزا خرافاته و غیر ممکن و کلی دلیل
عاقلانه میارن،
باز هم بعضیا این دروغ ها رو باور میکنن.
یاد درخواست یکی از دوستان افتادم که میگفت:
اینورتری میخوام که با یه باتری قلمی کولر گازی رو چند ساعت روشن نگه داره...
از زمانی که این درخواست رو از ایشون شنیدم ،فهمیدم که بعضی ها هنوزم که هنوزه از درک قوانین پایه
فیزیک هم عاجز هستن...

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
با سلام و تشکر

واقعیت،قوانین طبیعت، قوانین فیزیک، وتمام تفکرات امروزی توسط ذهن انسان خلق و پذیرفته شده اند... در گذشته ی دور هیچکدام از این قوانین وجود نداشته چون شخصی آنرا نساخته و نپذیرفته بود، اما با گذشت زمان قوانین ایجاد و از نسلی به نسل دیگر منتقل وپذیرفته شد.. در حدی که کسی جرعت مخالفت با آن را نداشت... تصور کنید در دنیای گذشته هستید... و چیزی در مورد قوانین نمیدانید... آنوقت چه؟

کاملا با متن بالا موافقم ولی اجازه بدید مثالی بزنم
از نظر ما (در فضای 3 بعدی) زمین کروی ست اما طبق نظریه های دانشمندان امکان وجود ابعاد بیشتر 4 بعد (که بعد چهارم را انیشتین ارائه داد) وجود دارد که ما قادر به حس کردن آن نباشیم واقعیت شاید چیز دیگری باشد اما واقعیت از دید ما زمین کروی است پس اگر کسانی بگویند زمین تخت است چه در واقعیت ما چه واقعیت واقعیت اشتباه هست. و همچنین عدم اعتماد ما به علم در این موارد نشان از بینش وسیع نیست بلکه بیانگر بینش کاملا سطحی نگرانه هست
علم ما شاید همه ی واقعیت نباشد اما حتمی قسمتی از واقعیت هست برای مثال قوانین نیوتون ی بر روی زمین کاملا دست اند اما در فضا یا اندازه های کوچک کاربردی ندارند چون فقط قسمت هایی که نیوتون قادر به دیدنش بود مدل شده و در مقیاس های دیگر کمیت هایی اهمیت دارد که نادیده گرفته شده اما اگر قوانین کاملتر (قوانین کوانتم و انشتین) را برای زمین در نظر بگیرم بازهم جواب معادلات نیوتون تا حد قابل قبولی جوابگوست (هر چند که همان قوانین انیشتین و کوانتوم فقط جزئی کمی بزرگ تر از قانون نیوتون است و واقعیت چیز بزرگ تریست)

ما باید از امید های واهی دست برداریم و شروع به تلاش کنیم

بالا