آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: Gordak 952 مشکل هویه

reza6777

کاربر
2011-04-17
17
151
با سلام خدمت دوستان Gordak 952 4 ساله دارمش که این چند مدت هوای گرمش کم شده وهویه الان بعضی موقع ها روشن نمیشه و مجبور چند بار خاموش روشن کنم تا اوکی بشه ..پمپ بادشو چک کردم سرویس کردم فایده نداشت ولی دوتا مقاومت داره که سیاه شدن نمیدونم از اونها هست یانه .... بعد هویه اش قاطی میکنه و بعضی وقتا 2 بار باید خاموش روشن کنم تا روشن بشه ... خازن های 16 ولت 1000 و عوض کردم و یه خازن 35 ولت 470 و داشت عوض کردم ولی نتیجه نداشت... ممنون میشم راهنمایی کنید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام خدمت دوستان Gordak 952 4 ساله دارمش که این چند مدت هوای گرمش کم شده وهویه الان بعضی موقع ها روشن نمیشه و مجبور چند بار خاموش روشن کنم تا اوکی بشه ..پمپ بادشو چک کردم سرویس کردم فایده نداشت ولی دوتا مقاومت داره که سیاه شدن نمیدونم از اونها هست یانه .... بعد هویه اش قاطی میکنه و بعضی وقتا 2 بار باید خاموش روشن کنم تا روشن بشه ... خازن های 16 ولت 1000 و عوض کردم و یه خازن 35 ولت 470 و داشت عوض کردم ولی نتیجه نداشت... ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

مقاومت های مشکوک به چه قطعاتی متصله
آیا منطبق با نقشه موجود در سایت است ؟
شماره آی سی ها را اعلام کنید

ابتدا ببینید در زمان روشن و خاموش کدوم کنتاکت های کلید قطع و وصل میشه
سپس زمانیکه روشن می کنید و روشن نمیشه کلید به همان صورت روشن باشه و خاموش نکنید و سپس کنتاکت کلید را بصورت دستی اتصالی دهید اگه روشن شد کلید خرابه
درغیر اینصورت ممکنه سوکت ها شل باشه و لذا بررسی کنید و اگر موارد فوق نبود مشخصات توضیح کاملی ارسال کنید

سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام

عکسهای واضح از برد مدار چاپی آن و با کیفیت یعنی نوشته های قطعات روی آن خوانا باشد و کارهایی که کردی ( خازنهای تعویضی و مقاومتهای سیاه مشکوک) روعکس نیز علامتگذاری کن تا راحتتر راهنمایی شوی

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
ممنون میشم راهنمایی کنید .ایسی های حساس یا تریاک های که میدونید رو ذکر کنید عوض کنم شاید راه افتاد ...درضمن کلید تست شد و سالمه
دستگاه رو کامل چک کردم همه اتصالی های سوکت ها چک شد ولی نتیجه نداد

سلام

2 تا پست زدی ولی 1 سوال جواب ندادی .
چرا ؟
اگه میخوای قطعات را کیلویی عوض کنی نیاز به راهنمایی نداره از جلو عوض کن تا درست بشه. (شیر یا خط هم بد نیست )

سپاس

آخرین ویرایش:

reza6777

کاربر
2011-04-17
17
151

سلام

2 تا پست زدی ولی 1 سوال جواب ندادی .
چرا ؟
اگه میخوای قطعات را کیلویی عوض کنی نیاز به راهنمایی نداره از جلو عوض کن تا درست بشه. (شیر یا خط هم بد نیست )

سپاس

میدونید چرا گفتم ایسی های حساس یا تریاک های که میدونید رو ذکر کنید . اخه این مورد فقط برای من پیش نیومده و حتما چند نفر این مشکل و داشتن .... لااقل من برم مستقیم جایی که بگن ...حالا من چرا اومدم پست گذاشتم خاستم شما و دوستان کمکم کنید ....من 4 ساله که این و دارم این اواخر قاطی کرد ..قصدم تعویض کیلویی نیست .اگه اینطور بود بردشو میبردم و همه ایسی ها و میخریدم و عوض میکردم .به راهنمایی شما نیاز دارم ...فداتون بشم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
میدونید چرا گفتم ایسی های حساس یا تریاک های که میدونید رو ذکر کنید . اخه این مورد فقط برای من پیش نیومده و حتما چند نفر این مشکل و داشتن .... لااقل من برم مستقیم جایی که بگن ...حالا من چرا اومدم پست گذاشتم خاستم شما و دوستان کمکم کنید ....من 4 ساله که این و دارم این اواخر قاطی کرد ..قصدم تعویض کیلویی نیست .اگه اینطور بود بردشو میبردم و همه ایسی ها و میخریدم و عوض میکردم .به راهنمایی شما نیاز دارم ...فداتون بشم

سلام
عزیزم در اینصورت اگر میخواهید بدون کشف عیب قطعات حساسی که غالبا میسوزند تعویض کنید این روش تعویض نیم کیلویی است

چرا نمیخوای قطعه خراب را کشف و تعویض کنی
بجای این مطالب نامرتبط پاسخ سوالاتو بده که عیب مشخص بشه

مواردی که من و اساتید عزیز فرمودند بشرح زیره

1- مقاومت های مشکوک به چه قطعاتی متصله ؟
2- آیا منطبق با نقشه موجود در سایت است ؟
3- شماره آی سی ها را اعلام کنید
4- عکسهای واضح از برد مدار چاپی آن و با کیفیت یعنی نوشته های قطعات روی آن خوانا باشد
5- و کارهایی که کردی ( خازنهای تعویضی و مقاومتهای سیاه مشکوک) روعکس نیز علامتگذاری کن تا راحتتر راهنمایی شوی
6- سیم هویه ممکنه مشکل پیدا کرده باشه و سنسور هویه فر مان نده مسیر سوکت تا داخل هویه راچک کنید قطع و وصل نشه

انصافا آیا فقط به یکی از موارد فوق پاسخ دادی ؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا