آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ asus مدل x59s هنگ میکند

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
لپ تاپ asus مدل x59s هنگ میکند به طوری که در عکسهای زیر نشان دادم روی صفحات نصب ویندوز چه 7 و چه xp قفل میکند و تنها راهکارش قطع برقه و حتی دکمه power هم کار نمیکند... این قفل کردن سخت افزاریه و من هاردشو در آوردم و روی یک کامپیوتر دیگه ویندوز روش زدم و هیچ مشکلی از هاردش ندیدم در مرحله بعد قصد دارم رمشو عوض کنم راستی دو تا خط هم تو مانیتورشه که نمیدونم به این هنگ کردن مربوط میشه یا نه؟ 20050311490.jpg
20050311492.jpg

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
دوست عزیز قطعات را یکبار ری اسمبل کن در صورت درست نشدن سی پی یو راچک کرده و خمیر سیلیکون بزنید و از سالم بودن فن اطمینان حاصل کنید وبه قول دوست عزیزمان اگر ال سی دی شما باضربه دچار اون خطها نشده باشه احتمال زیاد مشکل از چیپ گرافیک میباشد و احتمال دارد که هنگ سیستم با ان ارتباط داشته باشد

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
با تشکر از پاسخ شما دوستان
خط های روی ال سی دی مال اینه که لب تاب قبلن از دستش افتاده و اون خطها به وجود اومدن-رم ها رو دراوردم و یک ماجول رم سالم به صورت نوبتی تو اسلات اول و دوم انداختم ولی توفیقی حاصل نشد- باطری رو هم دراوردم و با آداپتورش کار میکنم. راستی یک نکته جالب اونم اینکه دوباره نصب ویندوز xp و 7 رو از سر گرفتم و دقیقن تو همین نقاط قبلی که تو عکس هست هنگ میکنه...در مرحله بعد میخوام یک بار سیستمو ری اسمبل کنم (به توصیه دوستمون0noff) البته میشه قبلش با usb بایوس مادر بوردشو آپدیت کرد ولی میترسم هنگ کنه وسط کار...

آخرین ویرایش:

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
خطهای روی ال سی دی مربوط به چیپ گرافیک نمیشه و ایراد از خود ال سی دیشه چون رو مانیتور اکسترنال تصویر بی خطه:dubbio00: همونجوری که تو عکس معلوم کردم پلاستیکهای دور چیپ شمالی با وجود هیت سینک حرارت زیادی متحمل شدن و تعغیر شکل دادن و این چیپ پس از چند دقیقه روشن بودن چنان داغ میشه که انگشت رو نمیشه دو ثانیه رو هیت سینکش نگه داشت! یقینن علت هنگ داغ شدن همین چیپه... اما برا تعمیرش چه باید کرد؟ این چیپ حتمن تو بازار نیست اوراقیش هم خیلی بعیده گیر بیاد...شما راه دیگه ای سراغ ندارین؟
20050317496.jpg

آخرین ویرایش:

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوست عزیز.
خط همونطور که متوجه شدین از LCD هست.
مگه چیپست گرافیکش چیه که گیر نمیاد؟ به قیافه و اندازه چیپست زیر هیت سینک میخوره G630 یا 631 باشه که به وفور 85000 تومان گیر میاد!

بالا