آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ DELL VOSTRO 1520

alikhiri1365

کاربر
2013-12-11
36
69
سلام دوستان
ب گفته مشری لپ تاپ فوق پس از اتصالی در شارژر دیگر روشن نشد ..پس از بررسی لپتاپ متوجه داغ شدن بیش از حد io شدم آن را تعویض کردم io جدید داغ نمیکنه ولی باز هم لپ تاپ روشن نمیشه ؟؟ روی پین های io ولتاژ دارم درضمن روی سوئیچ ولتاژ 14 ولت دارم ......دوستان لطفا کمک کنند

alikhiri1365

کاربر
2013-12-11
36
69
با سلام ممنون از راهنمایی دوستان pedro121 وsolvent
دنبال بایوسشم بایوس رو بزنم نتیجه رو میگم
ioچون داغ میکرد به حدی که انگشت رو می سوسوزند عوض کردم حالا بایوس رو میزنم ببینم چی میشه ...نتیجه رو میگم
دوست عزیزabas2011رو
روی سوئیچ ولتاژبیشتر دارم .....خبرش رو میدم ...

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان
ب گفته مشری لپ تاپ فوق پس از اتصالی در شارژر دیگر روشن نشد ..پس از بررسی لپتاپ متوجه داغ شدن بیش از حد io شدم آن را تعویض کردم io جدید داغ نمیکنه ولی باز هم لپ تاپ روشن نمیشه ؟؟ روی پین های io ولتاژ دارم درضمن روی سوئیچ ولتاژ 14 ولت دارم ......دوستان لطفا کمک کنند

دوست عزیز ابتدا چک کنید ببینید ولتاژ 5 ولت در ورودی ایسی I/O و 5 و 3/3 ولت در خروجی این ایسی دارید یا نه و بعد ولتاژ 19 ولت بر روی ایسی شارژ نیز چک شود دوست عزیز به احتمال زیاد مقاومت های SMD ورودی ولتاژ ایسی I/O و مقاومتهای اطراف سوکت شارژ اسیب دیده اند که نمی توانند ولتاژ را کنترل کنند این مقاومتها حتما چک شود در ضمن مشکل شما ربطی به بایوس ندارد و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا