آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

حمام BM34 !

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
با عرض سلام

تعمیرکاران مدارات اتومبیل با مشکل لحیم کاری و یا عدم کنترل مدار ( بعلت کثیف بودن) روبرو شده اند
با استفاده از یک دستگاه ویبراتور ( دندان پزشکی) و کمی بنزین و آب و مقداری تاید ( مربوط به ماشین لباس شویی نباشد) براحتی مدار را تمیز و از کار بر روی این برد لذت ببرید
ابتدا کمی بنزین داخل ظرفی بریزید و با استفاده از ویبراتور در حالت سریع ، شروع به تمیز کردن چربی ها نمایید ، مدتی در حال سریع ، دستگاه کار کند و سپس سرعت را کم و مدتی نیز به همین حالت به کار ادامه دهد
با ستفاده از فشار باد ، بنزین ها را تمیز کنید
داخل ظرف ، مقداری آب جوش بریزید و مقدار تاید اضافه نمایید ، روش بالا را تکرار کنید
در پایان فیبر را استفاده از آب معمولی شتشو دهید و با فشار باد فیبر را خشک کنید
از این روش برای اکثر مدارا الکترونیک میتوانید استفاده کنید ، من برای تمیز کردن انواع مدارات موبایل و دستگاه اندازه گیری و برد های یخچال استفاده میکنم

پیوست‌ها

• 225.1 کیلوبایت بازدیدها: 243
  • 234 کیلوبایت بازدیدها: 242
  • 238 کیلوبایت بازدیدها: 245
آخرین ویرایش:

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
با عرض سلام

تعمیرکاران مدارات اتومبیل با مشکل حلیم کاری و یا عدم کنترل مدار ( بعلت کثیف بودن) روبرو شده اند
با استفاده از یک دستگاه ویبراتور ( دندان پزشکی) و کمی بنزین و آب و مقداری تاید ( مربوط به ماشین لباس شویی نباشد) براحتی مدار را تمیز و از کار بر روی این برد لذت ببرید
ابتدا کمی بنزین داخل ظرفی بریزید و با استفاده از ویبراتور در حالت سریع ، شروع به تمیز کردن چربی ها نمایید ، مدتی در حال سریع ، دستگاه کار کند و سپس سرعت را کم و مدتی نیز به همین حالت به کار ادامه دهد
با ستفاده از فشار باد ، بنزین ها را تمیز کنید
داخل ظرف ، مقداری آب جوش بریزید و مقدار تاید اضافه نمایید ، روش بالا را تکرار کنید
در پایان فیبر را استفاده از آب معمولی شتشو دهید و با فشار باد فیبر را خشک کنید
از این روش برای اکثر مدارا الکترونیک میتوانید استفاده کنید ، من برای تمیز کردن انواع مدارات موبایل و دستگاه اندازه گیری و برد های یخچال استفاده میکنم

سلام آقای اصفهانی عزیز
مثل اینکه از لحیمکاری خسته شدید و زدید تو کار حلیم!

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام وتشکر
تقریباً شبیه دستگاه آلتراسونیکه.ولی به نظر بنده برای هر بردی نمیشه ازش استفاده کرد من از دستگاه آلتراسونیک برای شستشوی برد گوشی k800سونی اریکسون ازش استفاده کردم ولی چون میکروفون روی برد لحیم  شده بود مواد داخل میکروفون نفوذ کرد و مجبور شدم میکروفون رو عوض کنم.ولی اگه دقت بشه که قطعه آسیب پذیری روی برد نباشه وسیله خوبی هست.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
سلام آقای اصفهانی عزیز
مثل اینکه از لحیمکاری خسته شدید و زدید تو کار حلیم!
با عرض سلام
کاوش جان اصلاح شد!
چون در اصفهان زندگی میکنم ، زبانم برگشته و بجای لحیم ، حلیم مینویسم

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
با سلام وتشکر
تقریباً شبیه دستگاه آلتراسونیکه.ولی به نظر بنده برای هر بردی نمیشه ازش استفاده کرد من از دستگاه آلتراسونیک برای شستشوی برد گوشی k800سونی اریکسون ازش استفاده کردم ولی چون میکروفون روی برد لحیم شده بود مواد داخل میکروفون نفوذ کرد و مجبور شدم میکروفون رو عوض کنم.ولی اگه دقت بشه که قطعه آسیب پذیری روی برد نباشه وسیله خوبی هست.
با عرض سلام
تقریبا شبیه است ، با این اختلاف که قدرت لرزش بسیار بالایی دارد
من تعمیرکار اتومبیل هستم و موبایل های خود را تعمیر میکنم و تا امروز با این روش صدمه ای به قطعه زده نشده ( بجز ال سی دی )
برد های دیگر چون کولر های گازی و لباسشوئی را میتوان از این روش ، جهت تمیز کردن استفاده نمود

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
با درود

لطفا در مورد دستگاه دستگاه ویبراتور ( دندان پزشکی) توضیح دهید
چند عکس از این دستگاه و قیمت و احتمالا مدل و مارک آن را بنویسید .

با تشکر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
با درود

لطفا در مورد دستگاه دستگاه ویبراتور ( دندان پزشکی) توضیح دهید
چند عکس از این دستگاه و قیمت و احتمالا مدل و مارک آن را بنویسید .

با تشکر
با عرض سلام
عزیزم دستگاهی با ساختار بسیار ساده میباشد! یک سیم پیج که بر روی هسته پیچیده شده E شکل و صفحه ای که توسط فلزی نزدیک این سیم پیچ قرار دارد و با برقراری نیرو شروع به لرزش میکند و توسط یک دیمر میتوان لرزش را کم و زیاد کرد
مارک های مختلفی در بازار موجود است و نمیتوانم نامی ببرم ، قیمت جدید را ندارم ، قبلا در حدود 100 تومان بود ( سالها قبل)

پیوست‌ها

بالا