آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: طراحی یک گیرنده و فرستنده با بلوتوث

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
درود بر همه
از اونجایی که نمیدونم درست تاپیک زدم یا نه اگر بد جا تاپیک زدم لطفا مدیران عزیز منتقل کنن

کسی میتونه راهنماییم کنه دو تا دستگاه درست کنم یکی رسیور باشه یکی سندر؟
یعنی مثلا با یه راه ارتباطی مثل بلوتوث روی یک برد نصب شه با یک سنسور مثلا دما سنج... یه آی سی پروگرم کنیم که اگر دما برای مثال از 100 درجه بیشتر شد یک پیغام به طور پیشفرض که در سیستم تعریف کردیم برای اون رسیور ارسال کن ... اون رسیور هم مثلا بوق بزنه
همچین چیزی کسی از اساتید بلد هست؟؟؟
در کل من میخام یه دستگاه گیرنده و فرستند درست کنم
یه گیرنده داشته باشیم به عنوان مستر
چند تا فرستنده هم دو سه جا بذارم هر کدوم که دماشون مثلا از 100 درجه بیشتر شد به مستر پیغام بده و مستر بوق بزنه
حالا اگر رو مستر LCD هم باشه که نشون بده مثلا کانکشن یکم (همون سنسور فرستنده اول) دماش بالا رفته و بوق بزنه عالی میشه
بعد خودم بقیه دستکاری هاشو انجام میدم و تکمیلش میکنم اونجوری می خوام
خیلی نیاز دارم اگر کسی هست تورو خدا دریغ نکنید:dast:

با تشکر از همه :43000000::khandehhh:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
درود بر همه
از اونجایی که نمیدونم درست تاپیک زدم یا نه اگر بد جا تاپیک زدم لطفا مدیران عزیز منتقل کنن

کسی میتونه راهنماییم کنه دو تا دستگاه درست کنم یکی رسیور باشه یکی سندر؟
یعنی مثلا با یه راه ارتباطی مثل بلوتوث روی یک برد نصب شه با یک سنسور مثلا دما سنج... یه آی سی پروگرم کنیم که اگر دما برای مثال از 100 درجه بیشتر شد یک پیغام به طور پیشفرض که در سیستم تعریف کردیم برای اون رسیور ارسال کن ... اون رسیور هم مثلا بوق بزنه
همچین چیزی کسی از اساتید بلد هست؟؟؟
در کل من میخام یه دستگاه گیرنده و فرستند درست کنم
یه گیرنده داشته باشیم به عنوان مستر
چند تا فرستنده هم دو سه جا بذارم هر کدوم که دماشون مثلا از 100 درجه بیشتر شد به مستر پیغام بده و مستر بوق بزنه
حالا اگر رو مستر LCD هم باشه که نشون بده مثلا کانکشن یکم (همون سنسور فرستنده اول) دماش بالا رفته و بوق بزنه عالی میشه
بعد خودم بقیه دستکاری هاشو انجام میدم و تکمیلش میکنم اونجوری می خوام
خیلی نیاز دارم اگر کسی هست تورو خدا دریغ نکنید:dast:

با تشکر از همه :43000000::khandehhh:
با سلام :
نگفتی چقدر برد مسافت داشته باشه ؟؟
منتظرم .
موفق باشید

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
مسافت زیاد مهم نیست... شما فکر کنید دو متر... فعلا من از کار جواب بگیرم... بعدا تغییرات رو روش انجام میدیم و کاملش میکنیم
به هرحال یه بلوتوث نهایت ده بیست متر جواب میده دیگه

با تشکر از شما

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
مسافت زیاد مهم نیست... شما فکر کنید دو متر... فعلا من از کار جواب بگیرم... بعدا تغییرات رو روش انجام میدیم و کاملش میکنیم
به هرحال یه بلوتوث نهایت ده بیست متر جواب میده دیگه

با تشکر از شما
با سلام :
در این صورت میتونی از دو تا ماژول اماده که در ریموت کنترلها بکار برده میشه استفاده کرده و دیتای دریافتی از سنسورهای دما { مثلا lm35 } را توسط ماژول فرستنده به ماژول گیرنده ارسال کرده و پس از دریافت از گیرنده و اشکارسازی ان - یک ولتاژ دیجیتالی باینری را به عنوان فرمان به کنترل کننده بعدی اعمال کنید .
موفق باشید .

-

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با سلام :
در این صورت میتونی از دو تا ماژول اماده که در ریموت کنترلها بکار برده میشه استفاده کرده و دیتای دریافتی از سنسورهای دما { مثلا lm35 } را توسط ماژول فرستنده به ماژول گیرنده ارسال کرده و پس از دریافت از گیرنده و اشکارسازی ان - یک ولتاژ دیجیتالی باینری را به عنوان فرمان به کنترل کننده بعدی اعمال کنید .
موفق باشید .

-

خب شما در حد دکترا توضیح دادید من متوجه نشدم... ریز ریز با جزئیات بگید لطفا... چی بخرم... از صفر میخام شروع کنم چه کارایی انجام بدم ؟
با تشکر از شما

ho3in

کاربر
2009-04-20
48
136
درود
اگه میخواهید صدا بفرستید،از گیرنده و فرستنده FM میتونید استفاده کنید.کلی نقشه تو اینترنت پیدا میکنید.مثلا برای فرستنده از آی سی KT0803 و گیرنده از یک رادیوی کوچیک استفاده کنید.آی سی TDA7000 هم یک گیرنده رادیو هست.ولی برای ارسال اطلاعات دیگه،مثلا فرمان انجام کاری،باید از فرستنده و گیرنده های رادیویی که آمادش تو بازار موجود هست استفاده کنید.برای اطلاعات بیشتر توی این زمینه بهتره کتاب دیجیتال رشته ی الکترونیک دوره متوسطه(دبیرستان) فنی و حرفه ای(کاردانش) رو تهیه و مطالعه کنید.مباحثش آسون و کاربردیه.فقط باید حوصله به خرج بدید.
موید باشید

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با درود
ما میخاهیم یه سنسور بذاریم یه جا با یه فرستنده
مثلا سنسور دما
به محض اینکه دما از 100 بالاتر رفت دستگاه یک آلارم بفرسته به گیرنده
گیرنده هم یک ال سی دی یا مثلا چند تا دونه لامپ led داشته باشه و بوق هم بزنه و لامپاش چشمک بزنن مثلا 4 تا سنسور داریم چهارتا لامپ رو گیرنده هم هست
اگر سنسور اول 100 شد رو گیرنده لامپ شماره 1 روشن شه و بوق بوق کنه
در این حد میخایم

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
دوست خوبم
شما میتونید از ماژول های hmt و hmr استفاده کنید که یک ماژول فرستنده دگیری گیرنده هست

اونوقت دما رو توسط فرستنده ها به گیرنده ها برسونید
با میکرو کنترلر avr

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
قطعاً باید از ماژول استفاده کنید.بنده قبلاًدرخواست راهنمایی در مورد ماژول کرده بودم که اساتید لطف کردند و راهنمایی های بسیار بسیار بسیار مفیدی کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میتونید در پست زیر راهنمایی ها رو مشاهده و استفاده کنید!!!

http://www.irantk.ir/irantk45085/

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام
قطعاً باید از ماژول استفاده کنید.بنده قبلاًدرخواست راهنمایی در مورد ماژول کرده بودم که اساتید لطف کردند و راهنمایی های بسیار بسیار بسیار مفیدی کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میتونید در پست زیر راهنمایی ها رو مشاهده و استفاده کنید!!!

http://www.irantk.ir/irantk45085/
با سلام :
جناب فرزاد این ماژول ها چیزی برای تشریح و کنکاش ندارند - برای بکارگیری : کافیست که یک ولتاژ + معمولا 5ولتی و یک گراند منفی و یک پایه که برای ترانزیت دیتا دارند و از این بیشترش را باید توسط مطالعه دیتا شیت هر ماژول برداشت و بکار گرفت - وقتی بحث از ماژول میشه یعنی مدار اماده ای که یک پارچه و حتی تقریبا غیر قابل تعمیر ... لذا جای بحث دیگری ندارند و در صورت خرابی باید تعویض گردند سایر اطلاعات اعم از فرکانس کاری و ترانزیت دیتا و ولتاژکار .... را از دیتا شیت میتوان برداشت .
موفق باشید .

بالا