آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: خراب شدن پایه های اتصال خازن به مادربرد ایسوز مدل M2N - X

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
:dispirited: هیتر ندارم . مسعود جان از اینکه وقتتو به من دادی بسیار سپاسگزارم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
نا امید نباش
با هویه هم میشه
باید سریع سوییچ کنی
هویه 40 که خیلی خسته کنندست
ولی با هویه 60 به راحتی میشه این کار رو کرد
یادمه قبلا هیتر نداشتم
با هویه 60 I/O عوض میکردم
یادش بخیر

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
دوستان عزیز از اینکه به من امیدواری میدید صمیمانه تشکرمیکنم . من اینجا امکاناتم محدوده ، خواستم یک موقع وقت گرانبهای عزیزان رو بیش از این تلف نکنم . سعی میکنم با همون هویه کار رو انجام بدم ، نتیجه متعاقبا" خدمتدتون ارائه خواهد شد.

• Like

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
سلام مشکل شما اینه که داری با آوومتر آنالوگ کار میکنی.راه دادن یا خط دادن در اصطلاح ما تعمیر کاران یعنی اتصال صفر یا همون صددرصد.پس باید عقربه آوومترت تا آخر حرکت کنه.بعد شما به نظرم با این سطح دانشتون راجب الکترونیک هنوز قادر به تعمیر این چنین دستگاهی نیستید.ولی بلاخره ما همه از یه جایی شروع کردیم دیگه.دوست من دستورات اساتید درست بود به خصوص دستور مدیر فروم.ولی این رو بدون وقتی خازن رو از رو مادربرد در میاری اگه لم کار دستت نباشه قطعا با جاش بیرون میاد ولی این به معنی نابودی برد نیست.من یه ابتکار تو این زمینه دارم.اونم اینه که خازن رو تا آخر روی برد بنشون.اون پایه ای که جاش سالمه که لحیم کن ولی اون پایه ای که کنده شده جاش رو به روش قبل لحیم نکن.دو روش وجود داره
1)سیم کشی که قطعا مشتری ایراد میگیره و خسارت ازت میخواد
2)راه بهتر-سیم لحیم نازک مخصوص اس ام دی تهیه کن حدودا دو سانت- اونو مثا پیله ابریشم با انگشتت تا بزن.بعد با پنس بگیرش بندازش تو روغن لحیم.بعد از کنار پایه خازن فرو کن و تا جایی که میشه واردش کن.بهد هویه رو بگیر روی پایی خازن(نه روی سیم لحیم مچاله شده)سیم لحیم آب میشه و اطراف پایه رو محکم از داخل میگیره.جالبه بدونی که داخل جای پایه بیرون اومده ی خازن عایق نیست و هادی هست.ولی به سختی لحیم به خودش جذب میکنه.موفق باشید

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
سلام مشکل شما اینه که داری با آوومتر آنالوگ کار میکنی.راه دادن یا خط دادن در اصطلاح ما تعمیر کاران یعنی اتصال صفر یا همون صددرصد.پس باید عقربه آوومترت تا آخر حرکت کنه.بعد شما به نظرم با این سطح دانشتون راجب الکترونیک هنوز قادر به تعمیر این چنین دستگاهی نیستید.ولی بلاخره ما همه از یه جایی شروع کردیم دیگه.دوست من دستورات اساتید درست بود به خصوص دستور مدیر فروم.ولی این رو بدون وقتی خازن رو از رو مادربرد در میاری اگه لم کار دستت نباشه قطعا با جاش بیرون میاد ولی این به معنی نابودی برد نیست.من یه ابتکار تو این زمینه دارم.اونم اینه که خازن رو تا آخر روی برد بنشون.اون پایه ای که جاش سالمه که لحیم کن ولی اون پایه ای که کنده شده جاش رو به روش قبل لحیم نکن.دو روش وجود داره
1)سیم کشی که قطعا مشتری ایراد میگیره و خسارت ازت میخواد
2)راه بهتر-سیم لحیم نازک مخصوص اس ام دی تهیه کن حدودا دو سانت- اونو مثا پیله ابریشم با انگشتت تا بزن.بعد با پنس بگیرش بندازش تو روغن لحیم.بعد از کنار پایه خازن فرو کن و تا جایی که میشه واردش کن.بهد هویه رو بگیر روی پایی خازن(نه روی سیم لحیم مچاله شده)سیم لحیم آب میشه و اطراف پایه رو محکم از داخل میگیره.جالبه بدونی که داخل جای پایه بیرون اومده ی خازن عایق نیست و هادی هست.ولی به سختی لحیم به خودش جذب میکنه.موفق باشید
باسلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز و گرامی جناب آقای habib_azadi
از راهنمایی شما بسیار متشکرم . قصدم از ورود به این انجمن استفاده از تجربیات شما عزیزان است . البته من در واحد انفرماتیک یک سازمان دولتی مشغول بکارم و در حد امکان و توانایی خود و راهنمایی اساتید گرامی قصد افزودن به تجربیات خود و همچنین برای سازمان ، جلوگیری از هزینه های سربار را دارم . لذا با امکانات کمی که در اختیار دارم میخواهم در کارم مثمر ثمر واقع شوم . ضمن اینکه از تعمیراتی که انجام میدهم هیچگونه مزایایی شامل حال من نخواهد شد . ولی من با قراردادن وجدان کاری در سرلوحه کارم ، قصد ارائه خدمات مفید با تجربیات و راهنمایی شما اساتید گرامی را دارم . ومن ا... التوفیق

• Like

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
باسلام و احترام
بامراجعه به تایپیکهای ارسالی در سایت روش تست فت را توسط مولتیمتر در مدار رامتوجه شدم .
سه عدد فت موجود در ردیف خازنها سوخته است که باید عوض کنم و از مطلبی که دوست عزیزم جناب آقا حبیب گفتند استفاده کنم . انشاا... که مشکل رفع شود. موفق باشید.

بالا