آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشكل بار گرفتن سيستم

salmanian_h

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2014-01-11
395
359
با سلام

كامپيوتر به واسطه گرفتن بار الكتريكي بوت نميشه كه بعد از تخليه بار بوت ميشه. ولي بعد از چند ساعت كه خاموش مي مونه دوباره بار الكتريكي ميگيره و بوت نميشه.
(asus p8h61-m le)مدل مادربرد .

پاورشم گرين 380 واته
ممنون ميشم از راهنماييتون

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,700
(تبرستان) آمل
به نام خدا
دوست عزیز لطفا مشخصات سیستم - مشخصات و نام و مدل مین برد -CPU -RAM و... را اعلام کنید و موضوع پست را درست کنید مناسب نیست .
الان مطمئن هستید پاور سالمه؟
اگر سالمه معمولا خازن های اطراف CPU خراب میشوند FET های اطراف CPU هم باید بررسی شود
ضمن کامل کردن مشخصات نتیجه را اعلام فرماید
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
به حقه چیزی نشنیده عزیزم این بار نیست.اگه اینجوریه که حداقل دو متر از کیس فاصله بگیر چون خطر مرگ وجود داره پسر خوب همونجور که دوستان گفتن مشکل شارج و دشارج نامناسب خازن های تغزیه هست.که بهش میگن نشتی خازن.یعنی شما هربار که خازن رو با به برق زدن کیس شارج میکنی نشتی صورت میگیره وتا چند ساعت که خازنها به خصوص اون بزرگا شارج دارن مدار رو قطع نگه میدارن.پس به دنبال ورم یا ترکیدگی خازن روی مادربرد یا تو پاورت بگرد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
حالا برعکس این قضیه برا شما اتفاق افتاده.توصیم اینه یه کم در مورد خازنه مطالعه بکن منظورمو بهتر میفهمی.البته این مشکل میتونه از مقاومت ان تی سی پاور هم باشه که با سرد وگرم شدن هوا رفتارشو عوض میکنه.من خودم چند بار این مشکل رو داشتم و فقط و فقط با سرویس و تعویض خازنهای ورم کرده پاور مشکلم حل شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

salmanian_h

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2014-01-11
395
359
ممنون حبيب جان. منم همين فكر رو كردم ولي مشكل از رم بود. تحقيق كردم متوجه شدم يه سري رم هاي كينگ استون مشكلات خيلي رندم و ريزي از جمله بوت نشدن رو بعضي از سيستم ها و همين مشكلي كه بيان كردم . (به قول خودم بار مي گرفت). الان رمشو عوض كردم خوب شده. :28000000:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
رم های کینگستون کاملا تقلبی شدن
رم های اصلی اون خیلی گرونن