آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن مادر برد A740GM-M

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام دوستان
در این مادر برد سر پین سویچ 4.5 ولت رو دارم. 3.3 رو روی بایوس دارم. فقط یک ولتاژ 4.5 روی I/O دارم که وقتی می خوام با اهم متر اندازه گیری کنم چند تا از چراغهای دیباگر بصورت کم رنگ چشمک میزنن.
روی کریستال ولتاژ ندارم. عوض کردم کریستال رو فرقی نکرد و هیچ قطعه ای هم داغ نمیکنه.
روی چیپ جنوبی هم فشار اوردم و بایوس هم زدم. 4 پین هم جدا کردم. سیم سبز و مشکی رو هم زدم فقط FF میده و هیچی داغ نمیکنه.
خلاصه هر چی بلد بودیم انجام دادم نشد که نشد.
دوستان اگر کسی راهنمایی داره ممنون میشم .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان
در این مادر برد سر پین سویچ 4.5 ولت رو دارم. 3.3 رو روی بایوس دارم. فقط یک ولتاژ 4.5 روی I/O دارم که وقتی می خوام با اهم متر اندازه گیری کنم چند تا از چراغهای دیباگر بصورت کم رنگ چشمک میزنن.
روی کریستال ولتاژ ندارم. عوض کردم کریستال رو فرقی نکرد و هیچ قطعه ای هم داغ نمیکنه.
روی چیپ جنوبی هم فشار اوردم و بایوس هم زدم. 4 پین هم جدا کردم. سیم سبز و مشکی رو هم زدم فقط FF میده و هیچی داغ نمیکنه.
خلاصه هر چی بلد بودیم انجام دادم نشد که نشد.
دوستان اگر کسی راهنمایی داره ممنون میشم .

دوست عزیز ابتدا چک کنید ایسی I/O ولتاژ 5 ولت ورودی و خروجی را دارد یا نه ؟ در ضمن چک کنید در ورودی و خروجی ایسی کلاک ولتاژ دارید یا نه ؟ وضیعت چراغهای دیباگر را مشخص کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
دوست عزیز تمام این چیزایی که شما نوشتین رو انجام دادم و در توضیحات نوشتم.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
دوست عزیز تمام این چیزایی که شما نوشتین رو انجام دادم و در توضیحات نوشتم.

دوست عزیز نگفتی کدوم چراغهای دیباگر روشن هستند ؟

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir99

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام اگه این کد رو می ده در بعضی از مادربردها دیدم که تمام مادبرد درست سی پی یو مشکل داره شما اول بایوس رو پروگرام کنید سی پی یو رو تعویض کنید ویک مدل پایینتر بذارید وفتهای کنار اسلت رم هم تست کنید مورد داشتم درمادربرد گیگا مدلش یادم نیست که این کدرو می داد ویکی از فتهای کنار اسلت رم سوخته بود تعویض کردم ردیف شد موفق باشید

آخرین ویرایش:

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
دیباگر هیچ کدی نمیده.
فقط وقتی سیم سبز و مشکی رو سویچ میکنم ff میده . و وقتی در حال اندازه گیری ولتاژ i/o بودم روی یکی از پایه ها که 4.5 ولت رو دارم همون موقع چند تا از چراغهای دیباگر بصورت ضعیف چشمک میزنن.
ممنون از توجه و جوابهای دوستان

بالا