آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن دستگاه ASUS K40ID

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
سلام عزیزان.. یه دستگاه با مشخصات فوق واسم آوردن که وقتی برق رو بهش وصل می کنم چراغ باطری روشن میشه و باطری رو شارژ می کنه اما لپ تاپ استارت نمیخوره.. همه قطعات رو جدا کردم و برد رو تنها تست کردم بازم همینجوریه و روشن نمیشه .. در ضمن ولتاژ 3.3 رو هم در قسمت دکمه پاور دارم.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام دوست عزیزم
آپدیت بایوس رو انجام دهید وولتاژ گیری روی پایه های I/O ,BIOS ؟

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
بایوس رو آپدیت کردم .. دستگاه یه مدت 5 ثانیه استارت خورد و روشن شد.. بلافاصله خود ب خود خاموش شد.. و دیگه روشن نشد
لطفا راهنمایی کنید.

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام
1-ببینید روی برد قطعه ای داغ نمیکند.
2-ولتاژ گیری حتما.
3-باطری بایوس عوض کنید برای اطمینان.
5-هیت ملایم روی چیپها یادتون نره
خسته هم نباشید

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
بایوستو یکلبار پروگرام کن بایوست مشکل داره.از فایل بایوست مطمن شو
دوست عزیز پروگرم کردم.. فایل بایوس رو هم همینجا درخواست دادم واسم گذاشتن.. البته فابلی ک گذاشته بودن مال سایت ایسوز بود.. اگر فایل بایوس تست شده ای برای این دستگاه دارید ممنون میشم بگذارید.
شاید اشکال کار واقعا همین باشد!

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام عزیزان.. یه دستگاه با مشخصات فوق واسم آوردن که وقتی برق رو بهش وصل می کنم چراغ باطری روشن میشه و باطری رو شارژ می کنه اما لپ تاپ استارت نمیخوره.. همه قطعات رو جدا کردم و برد رو تنها تست کردم بازم همینجوریه و روشن نمیشه .. در ضمن ولتاژ 3.3 رو هم در قسمت دکمه پاور دارم.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

دوست عزیز ابتدا ولتاژهای 5 و 3/3 ولت ورودی و خروجی ایسی I/O چک شود و ببینید ولتاژ 19 ولت بر روی ایسی شارژ وجود دارد یا نه سپس فتهای مدار شارژ مخصوصا فتهای کنار سوکت شارژ تست شوند و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم.. ولتاژها درسته و فت ها هم ظاهرا مشکلی ندارن :(

بالا