آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تعمیر کارت گرافیک

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام خدمت دوستان گرامی
من تایپیک ها را دیدم . متاسفانه فقط مشکل را نوشتند و دوستان هم محبت کردند و توضیحات را به صورت کلی گفتند .
خواهشا می شود یکی از دوستان با تجربه ، از ابتدا روش تست کارت گرافیک ( منظورم قطعات است ) را توضیح دهند . یک کارت گرافیک که مشکل دارد را چطور تست می کنند . قطعاتی مثل ترانزیستور و ماسفت های روی گرافیک چطور تست می شوند و از سالمی آن ها مطمئن شویم .
ممنون و سپاس

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
سلام از بوق سلامت کارت گرافیک میشه عیب یابی کرد . شما در چه سطحی از تعمیرات هستید

سلام دوست عزیز . بله درسته . شما مبتدی فرض کن . حداقل تا حدودی قطعات را می شناسم . می خواهم بدانم الان یه کارت گرافیک بیارن خدمتتان بگن مشکل داره . از روی سیستم چک می کنید یا نه جدا از سیستم ، خاموش چک می کنید .
این ترانزسیتورها یا ماسفت هاش را چطوری میشه تست کرد ؟
کریستالش را چطوری تست می کنید ؟
آی سی های 8 پایه را چطوری میسه فهمید سالم هستند یا نه ؟
خود چیپ اصلی را پطور مطمئن شویم سالم است یا مشکل داره ؟
ممنون دوست عزیز

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوست عزيز:
شما براي تعميرات قطعات كامپيوتر از جمله كارت گرافيك بايد اطلاعات جامع در زمينه تست قطعات از جمله فت ها/ماسفت ها/رگلاتور/خازن/كريستال و... داشته باشيد كه اين اطلاعات در انجمن موجود مي باشد/در ضمن براي تست كارت گرافيك هم بايد كارت گرافيكي را كه تعمير كرده ايم روي يك سيستم داراي بازي نصب كنيم و بعد با چند ساعت كار در بازي كه گرافيك سنگيني مي خواهد مي توانيم متوجه شويم كه گرافيك مورد نظر سالم است يا نه/در ضمن هيچ نرم افزاري براي تست گرافيك مانند يك بازي گرافيك الا نمي تواند پاسخ سريعي به شما بدهد/در بعضي از موارد كارت گرافيك تعمير مي شود و در ويندوز به درستي كار مي كند ولي در بازي دچار گير يا هنگي مي شود

erfan_065

کاربر
2013-03-29
4
13
با سلام یک کارت گرافیک دارم موقعی که ماسقت چک می کنم بوق میزنه و بعد که از روی برد ورش میدارم سالم ولی روی برد همن قسمتی که ماسفت ورداشتم باز هم بوق میزنه علتش از چیه ممنونم راهنمایم کنین

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام یک کارت گرافیک دارم موقعی که ماسقت چک می کنم بوق میزنه و بعد که از روی برد ورش میدارم سالم ولی روی برد همن قسمتی که ماسفت ورداشتم باز هم بوق میزنه علتش از چیه ممنونم راهنمایم کنین

کاربر گرامی
لطفا برای مشکلتون ،تاپیک جداگانه ایجاد کنید و از تاپیک دیگران برای مطرح کردن سوال خودتون استفاده نکنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا