آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: پرسش و پاسخ برای راه اندازی سرور آپدیت نود 32

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام دوستان
من تصمیم گرفتم یک سرور برای آپدیت No*d3*2 راه اندازی کنم. در این مورد خیلی سایتها رو گشتم و خیلی مطالعه کردم. به این نتیجه رسیدم ساده ترین راه استفاده از نرم افزا NO*D3*2 Update Vie*wer هست. اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیدم که با این روش بشه اینکار رو کرد یا نه ولی اگر عملی بشه از روشهای دیگر ساده تر هست.
این تاپیک رو ایجاد کردم تا با هم روش فکر کنیم و پیش بریم تا به نتیجه برسیم. در ادامه میخوام یک سیستم اکانتینگ هم براش راه اندازی کنیم.
ولی مرحله به مرحله پیش میریم.
اول از همه اینکه نرم افزار NO*D3*2 Update Vie*wer ورژنهای زیادی داره که تو سایتهای ایرانی همه ورژن 4 یا 5 اون هست که طبیعتا فقط ورژنهای 5 به پایین نود رو برای آپدیت پشتیبانی میکنه.
اما من موفق شدم نسخه NO*D3*2 Update Vie*wer 7.00.1 Final رو گیر بیارم که تا نسخه 7 نود رو آپدیت میکنه. و این خیلی بدرد بخور هست. میتونید از ضمیمه همین تاپیک دانلودش کنید.
حالا کاری که این نرم افزار میکنه اینه که از سرورهای نود32 آپدیت رو میگیره و تو یک پوشه میریزه. ولی فرقی که با آپدیت خود نود داره اینه که آپدیتی که این نرم افزار میگیره قابلیت این رو داره که نرم افزار نود 32 از اون مسیر آپدیت بشه. یعنی شما در نرم افزار نود چه آنتی ویروسش و چه سکیورتی برای آپدیت شدن مسیر پوشه آپدیت این نرم افزار رو که بدید مثل سرورهای خود نود فایل ها رو میگیره و آپدیت میشه. و نیازی به کپی کردن و ریست کردن نود نیست.

این کار علاوه بر اینکه میتونه برای راه اندازی سرور آپدیت نود به ما کمک کنه برای یک فرد معمولی هم کاربرد داره. چون میتونه بعد از هر بار تعوی ویندوز یا نصب نود روی یک سیستم دیگه همین پوشه رو آدرس بده و سریع آفلاین آپدیت کنه...

خب حالا بریم سراغ نرم افزار. نرم افزار رو من هم تازه گرفتم و وقت نکردم زیاد باهاش کار کنم. اما ظاهرا باید یک یوزر وپسوورد نود32 داشته باشیم و بهش بدیم. بعد این شروع میکنه به گرفتن آپدیت ها و در پوشه ای ذخیره میکنه. منتها من زیاد از آنتی ویروس نود خوشم نمیاد و تا حالا باهاش کار نکردم و user و pass نود32 رو هم ندارم. شما اگر یوزر و پسوورد دارید باهاش کار کنید ببینید موفق میشید فایلهای آپدیت نود را بگیرید؟

اگر موفق بشیم حالا میتونیم مسیر ذخیره سازی فایلها را در پوشه ای بدیم که روی سرور در مسیر روت هست. بعد از طریق اینترنت و دادن IP یا دامین همه کسایی که آدرس را داشته باشند می توانند آپدیت را انجام دهند. اگر بخوایم محدویدتی اعمال کنیم باید یک نرم افزار اکانتینگ نصب کنیم و فقط به یوزر و پسوورد اجازه دسترسی به این پوشه رو بدیم که این کار باشه برای مرحله دوم.

اگر دوستان موفق شدند به من هم خبر بدند. منم دارم روش کار میکنم
امیدوارم فقط منتظر من نباشید و شما هم باهاش کار کنید. من مخصوصا این تاپیک رو ایجاد کردم که با هم روش کار کنیم و سریعتر پیش بریم.
موفق باشید
پسوورد فایل فشرده : irantk.ir
[hide][/hide]

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
این پسووردها رو از جایی گیر آوردم که نوشته بود مربوط به امروز (19 بهمن 1392) هست. از منوی بالا روی آیکونی که شبیه یک کلید زیرد هست کلیک کنید و check password from file کلیک کنید و آدرس این فایل ت**ت که ضمیمه کردم را بدید. میبینید که 6 پسوورد را وارد میکنه. البته من هنوز موفق نشدم آپدیت کنم و ظاهرا یا این یوز رو پسوردها مشکل دارند یا تو برنامه باید کار دیگری هم انجام بدیم. شما اگر نود نصب دارید ببینید این یوزر و پسووردها درست کار میکنه؟

تاپیک قدیمی است و فایل حذف گردید

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
خب فکر کنم موفق شدم. تنظیمات را باید به این شکل انجام بدید بعد کلید play برای آپدیت روشن میشه. حالا بعد از آپدیت باید ببینیم آپدیت قابل استفاده هست یا خیر!
[hide]
نکته ای که اینجا وجود داره باید مسیر آپدیت را عوض کنید و به مسیر فلدری که در روت سرو قرار داره تغییر بدید. (درصورتی که نیاز دارید روی سرور استفاده کنید)

Snap1.jpg
Snap2.jpg

[/hide]

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پستهای قبلی چون آموزشی نداشت و اسپم شده بودند حذف شدند. اینطور که تو پیام خصوصی به من گفتند همین روش که من توضیح دادم در پستهای اول تا چهارم درست هست. دوستان هم میتوانند استفاده کنند. من فردا روی سرور نصب میکنم ببینم چی میشه هنوز مطمئن نیستم کلاینتها بتونن راحت آپدیت کنن از اون مسیر... فقط ایشون میگن بعد از مدتی ممکنه IP سرور بن بشه ، ولی من فکر کنم تا آدرس سرور و یوزر و پسووردهای اون رو پابلیک نکنیم و به صورت خصوصی به کسی تحویل بدیم مشکلی پیش نمیاد. باید تنظیمات امنیتی سرور رو درست انجام داد که مشخص نشه چه چیزی روی سرور نصب هست.

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
درس 6
خداوکیلی دارم بیهوش میشم ساعت 3:21 شبه صبحه بامداده نمیدونم
تنظیمات برای گرفتن آپدیت
[hide]
بریم توی قسمت ستینگ
خوب تب اول را با هم چک میکنیم
مشاهده فایل‌پیوست 85061
مستطیل های سبز هرچی هست را تیک دار کنید
نکته 2 - یادتونه گفتم یه آپدیت هست از تریال بدتر ( یوزر و رمز هم نمیخواد براش بدی به نرم افزار)
تیک تریال اینجا (قرمزه) را که بزنید میشه همون آپدیت

[/hide]

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
درس 7
TAB Mirror
[hide]
خوب و اما اینجا را ببینیم با هم

مشاهده فایل‌پیوست 85062
زرد-پوشه و مکان آپدیت را قرار میدیم که میشه C:/wamp/www/Your Update Folder
قرمز-تا تیک این قسمت را بزنید PLAY گرفتن آپدیت برای شما فعال میشه و میتونید آپدیت را دریافت کنید
بنفش(اینجا میتونید به خدا پناه ببرید و آپدیت اورجینال واسه خلق الله درست کنید)
ولی با این حال همین آپدیت V3 را هم بزارید با مشکلی مواجه نخواهید شد.

2 تا تب بعدی به هیچ کار شما نمیاد ولی بعدا درس میدم و میگم که به چه دردی میخورن
حالا OK میکنیم و نتیجه را مشاهده میکنیم

play.png
و حالا مشاهده میشه که گزینه PLAY یعنی گرفتن آپدیت برای ما فعال شده
[/hide]

آخرین ویرایش:

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
درس آخر برای امشب
ساعت 3:43 بامداد
تست کردن آپدیت
[hide]
خوب کاری که ما کردیم این بود که آپدیت آفلاین گرفتیم
گذاشتیمش توی Server و آدرس سرور را به عنوان آدرس آپدیت آفلاین به خورد آنتی ویروس دادیم
لازم به ذکر هست
بعد از ورژن 4 دیگه آپدیت آفلاین برای نود بسته شده
و باید با تنظیماتی از ظریق ریجستری آپدیت سرور را فعال کنید
ولی شما میتونید از فایل های آنتی ویروس که توسط همکاران ما ادیت شدن استفاده کنید(کرک شده هستن)
پیشنهاد بنده سایت **** از اینجا آنتی ویروس خود را دانلود کنید (کرک شده داره)
نحوه نوشتن آدرس در آپدیت سرور بدین گونه هست
http://YourIpPublic/UpdateFolder/
Example:http://10.20.30.40/update
OR
http://Your Domain/Update
Eample:http://server.ir/update
فردا آموزش تصویری این موضوع را میگذارم
حالا میتونید ریدایرکت کنید آدرس ها و 1001 راه کار دیگه برای آدرس دهی

[/hide]
ویرایش شد
لطفا آدرس سایتهای دیگر رو نگذارید این برای بار دوم!

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
خوب دوستان کار تا اینجا تمام شد و شما دارای یک سرور آنتی ویروس رایگان شدید
فقط نکات امنیتی را بگم
[hide]

1-دسترسی آیپی های خارجی را ببندید
2-IPS , IDS مواظب باشید
3-اتک زیاد بهتون میخوره عادیه ( همکاران شما هستن که میخوان رقیب خود را از میان بردارند) ( اسم نمیارم ولی یک شرکت محترمی به خود بنده هم پیشنهاد داده بود واسه اتک دادن به سرور های نود و اختلال در آنها (قبلا نمایندشون بودم)
4-آدرس سرورتون را به جز یوزرهاتون به کسی ندید
5-سعی کنید ماهانه سرور کرایه کنید ( هر ماه تمدید کنید)
[/hide]
------------------------------------------------------------------------
و اما لازم میدونم بگم که واسه همه مشکلات بالا راه هست
جوری که حتی بدون کرک کردن نود میشه واسش یوزر و رمز بسازی و مانیتورینگ کنی که چه زمانی و با چه IP آپدیت کرده
حتی به واسطه همین سرور آنتی ویروس میشه مکان لپتاب سرقتی را پیدا کرد
و خیلی کار های دیگه
خواهشمندم این تاپیک قبل از بن شدن سرور تعمیرکاران توسط نود حذف گردد
موفق و پیروز باشید

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
دوست عزیز میدونم برای آموزشهاتون خیلی وقت گذاشته بودید اما به دلیل نگارش و ادبیات نامفهوم (اصلا بعضی جملات معلوم نیست چی به چی نوشتید) و عمدتا تکراری بودن با مطالبی که من بالا نوشتم حذف کردم.
تنها مطلب جدید که شما به اموزشهای من اضافه کردید این بود که ورژن 4 به بعد از رجیستری میشه آپدیت افلاین را فعال کرد. شما مطمئنید در ورزنهای جدید هم میشه با گرفتن نسخه کرک شده آپدیت آفلاین را فعال کرد؟

مسئله ای که برای من مبهم هست برای هر آپدیت پوشه مستقلی ایجاد میشه به نام مثلا 4 و 5 و 6 و 7 که اینها احتمالا برای ورژنها مختلف نود هست.
حالا ما لایسنی که داریم همان یکی برای گرفتن آپدیت برای تمامی این ورژنها کافیست؟ و اینکه در نود 32 سمت کاربر برای هر ورژن باید آدرس پوشه مستقیم همون ورژن رو بدیم؟ یا همون آدرس پوشه اصلی رو باید بدیم؟؟

در مورد اینکه اتک به سرور شما زیاد میشه! این حرفتون ربطی به آپدیت نود نداره به هر سروی میتونه اتک بشه.
در مورد اینکه ماهیانه اجاره کنند من دلیلی نمیبینم! فوقش IP توسط دیتاسنتر بن میشه که IP جدید میخرند.

بالا