آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: پروژه تبدیل و استفاده از lcd لپ تاپ به عنوان مانیتور؟؟!!

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
سلام دوستان
یک ال سی دی لب تاب دارم که میخوام تبدیلش بکنم به یک مانیتور کلن این کار شدنی هست یا نه؟ و اینکه مقرون به صرفه هست یا نه؟
با سلام :
ارسالات تون ناقص هست :
باید مدل و مارک لب تاپ و وضعیت فعلی ال سی دی انرا نیز بزارید .
همچنین اسپم ندهید

stranglove

کاربر
2012-01-25
4
6
با سلام و احترام اول عذر خواهی بابت اینکه تاپیک قدیمی رو آپ می کنم .2 عدد لپ تاپ به نام و مدل hp-tx21250ee و acer Aspire 5536 دارم که متاسفانه هر 2 بعلت معیوب شدن چیپ گرافیک و تعویض چیپ آنها توسط نمایندگی و معیوب شدن مجدد آنها بعد از کمتر 1 ماه روی دستم مونده . با توجه به اینکه ظاهرا امکان درایو کردن ال سی دی لپ تاپ وجود دارد و حقیر در بخش تعمیرات قصد ساخت میکروسکوپ دیجیتال را دارم از اساتید محترم تقاضا می کنم حقیر را راهنمایی فرمایند.

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
با سلام واحترام
دوست گرامی نمایشگرهای لپ تاپ ، نسبت به مانیتورهای رومیزی فاقد المانهای زیر هستند
1-منبع تغذیه
2-برد RGB
3- بایوس جهت شناسایی INTERFACE
و....

بنابراین یک ال سی دی لپ تاپ به تنهایی درواقع فقط نقش پنل رو در مانیتورهای رومیزی ایفا می کنند .
برای استفاده از اونها بعنوان یک EXTERNAL MONITOR باید ضعف های اون رو برطرف کرد .نمیدونم شاید برد مبدل آماده برای اینکار در دسترس باشه . اما بهرحال یه نگاهی به مقاله زیر که از یک سایت خارجی نقل قول کردم بیاندازید .با تشکر
How do I connect my VGA card to a LCD display taken from an old laptop ?

Many people have recently started to ask how to connect an LCD screen taken from an old laptop computer. This is a very common question in many discussion forums. The common answer is NO.
Circuit diagram Laptop LCD Display to VGA Interface Project

The LCD is generally driven by a custom chip set and for many laptops, the interface requirements are very different than in VGA interface. Generally the needed conversion is a difficult and expensive task. This is not a task for a novice, and many professionals will also not bother.
Circuit diagram Laptop LCD Display to VGA

Circuit diagram Laptop LCD Display to VGA Maxim

Circuit diagram Laptop LCD Display to VGA display

Circuit diagram Laptop LCD Display to VGA
The real answer is: IF the screen can directly accept a VGA input signal (which the majority of LCD screen used in laptops don’t accept). If the display has a VGA input, or some other analogue RGB input, you can propably get VGA signal wired to that display in some way and propably picture with some cating. Otherwise you’re much better off just buying a ready made LCD monitor.
If the display does not have analogue RGB inputs (like practically all LCD screens in laptops use), there is no simple solution for this conversion because the differences of the interfaces used in normal VGA monitor connections and the interfaces used in laptop LCD screen. The LCD screen on laptops typically use a special digital inteface between the graphics controller and LCD screen itself. Those interfaces can be special high speed parallel or serial interaces and there are many flavour of them in use. The graphics cards inside the laptops have that special interface compatible with the display in this laptop, but normal PC graphics cards do not have this kind of interfaces. One problem is also that there is wide variety of LCD display interfaces in use, so first you need to figure out what interface is used (can get hard) and then get somewhere information how to interface to it (information might not be publically available). Here is a list of some LCD screen interfaces used or in-use nowadays:

• Analog VGA (used in external LCD displays but not in laptops normally)
  • 44-pin TTL parallel
  • TTL level clock and 8 data lines interface that has signals that match with 26 pin “VGA feature connector

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,723
7,471
دامغان
دوست عزیز برد ماژول برای انجام اینکار در بازار موجود میباشد که هم دارای پورت hdmi میباشد av -vga هم دارد منتها من روی دو مدل پانل تست زدم ولی به نتیجه نرسیدم موندم پانلا خرابن یا عملکرد برد صحیح نمیباشد
مدل برد هم pcb800099 میباشد
موفق باشید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام با این تبدیل و برد فکر کنم بشه این عکس رو ببینید B140RW01-N140O6-LP140WD1-notebook-lcd-font-b-screen-b-font-DIY-ad-board-kit-turn-a.jpg

saghi88

کاربر vip
کاربر
2009-08-06
132
269
با سلام و احترام اول عذر خواهی بابت اینکه تاپیک قدیمی رو آپ می کنم .2 عدد لپ تاپ به نام و مدل hp-tx21250ee و acer Aspire 5536 دارم که متاسفانه هر 2 بعلت معیوب شدن چیپ گرافیک و تعویض چیپ آنها توسط نمایندگی و معیوب شدن مجدد آنها بعد از کمتر 1 ماه روی دستم مونده . با توجه به اینکه ظاهرا امکان درایو کردن ال سی دی لپ تاپ وجود دارد و حقیر در بخش تعمیرات قصد ساخت میکروسکوپ دیجیتال را دارم از اساتید محترم تقاضا می کنم حقیر را راهنمایی فرمایند.

برد یدکی لپتاپ توی بازار هست و حدود قیمت 250 تا 400 گیر میاد
لپتاپ هارو زنده کنی بهتر تا ماژول هارو استفاده کنی
و لپتاپ رو اگه مشتری باشه اوراق کنی میتونی چند برابر قیمت نقدش کنی
فقط مهم اینه که مشتری داشته باشی:nevreness::nevreness::nevreness:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,723
7,471
دامغان

stranglove

کاربر
2012-01-25
4
6
سلام مجدد و تشکر از همه دوستان و اساتید گرامی بنده این ایده را با توجه به پیدا نکردن مشتری جهت فروش مطرح کردم و هم اینکه کاری سخت و لذت بخش را تجربه کنم و بعد از مدتها به زندگی الکترونیکیم برگردم . حقیقت اینکه برد یدکی هم اگر تهیه شود باز هم به همون قیمت می توان فروخت ... واینکه آیا برد یدکی چیپ اصلی گرافیک رویشان نصب هست یا همانند همان چیپ هایی که برایم تعویض کردند ؟ اگر تعمیرکار مطمئن سراغ دارید که در سایت فعالیت دارد لطفا معرفی کنید . در سایت کویر چند برد برای راه اندازی دارند که عنوان نشده همه lcd ها رو ساپورت می کنند یا نه . و اینکه بعضی از لپ تاپ ها برد vga هم دارند . من چطوری متوجه بشوم که در کجا قرار دارند ؟ از لطفتان بی نهایت سپاسگذارم

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,723
7,471
دامغان
دوست عزیز بنده متوجه منظورتان نشدم
ولی اگر قصد دارید از پانل لبتاپ به عنوان مانیتور استفاده کنید عکسی از برچسب ان ارسال نمایید تا بررسی شود ایا این برد ان را ساپورت میکند یا خیر
موفق باشید

بالا