آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم شناسای ساتا در مین برد گیگا مدل m52lt-d3p

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
پاسخ : عدم شناسای ستا در مین برد گیگا مدل m52lt-d3p

سلام
دوست عزیز شما که دیگران رو متهم میکنید به نداشتن شهامت . خودتون که فرمودین ایراد رو بر طرف کردین با تعویض قطعه . چرا شهامت گفتن اینکه چی رو عوض کردین نداشتید؟؟؟؟
در ضمن این مین Dual bios هست و هر 2 بایوسش کنار I/O گوشه شما چپ بالای مادر برد هست و می باید هر 2 تا با هم پروگرام شود.
موفق باشید.

سلام من دنبال بحث با کسی نیستم داداش جان تو هم وقتی یه ایراد داشته باشی که منتظر جوابش باشی ولی دوستات که چیز بلدن بیان نگاه کنن اما جوابی ندن خیلی ناراحت میشی بعدش کسی نپرسید که من بگم ایراد چی بود داداش ایراد هم از مقاومت کنار ساتا بود که ترکیده شده بود

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام اقا رضا
منم منظوری نداشتم و فقط خواستم زحمات عزیزانی که زحمت میکشن و جواب میدن نا دیده گرفته نشه و گرنه خدایی نکرده قصد جسارت نداشتم.:khandehhh:
گزینه verifiy توی همون گزینه های بالا هست . البته اگه شما auto رو بزنید خودش همه مراحل erase - write- verify رو انجام میده . و برای مادربرد هایی که 2 تا بایوس دارن باید حتما هر 2 با هم رایت بشن.
اینم فایل بایوس ورژن 3
موفق باشی

پیوست‌ها

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
سلام اقا امیر دستت درد نکنه داداش :

بااین بایوس هم همون پیغام قبلی رو میده هردو رو باهم بایوس کردم جواب نمیده یکی یکی تست کردم بازم همین خطا رو میده واقعا دیگه خسته کننده شده
جالبه تو بایوس میره ولی اگر نری توبایوس همون پیغام میاد ریسیت میشه
کارایانجام شده:
1-تعویض پاور رم cpu شستشوی مین تعویض کارت گرافیک

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
احتمال اینکه ic بایوس خراب باشه هست.
اگر تونستی و مدل مشابه مادربرد رو گیر آوردی تعویض کن ببین تغییری میکنه.
ما رو هم با خبر کن دوست عزیز.
موفق باشی

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
سلام خدمت دوستان عزیز:
این عکس هارو نگاه کنید ببینم کسی چیزی دست گیرش میشه؟
20140216_170921.jpg
20140216_171135.jpg

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
دوستان این عکس ها از همون مین هست که بازی در اورده توی محیط بوت این ارور قرمز ها نشانه چی می تونه باشه یکی از دوستان نوشته ببرش تو محیط ویندوز ولی ویندوز رو بالا نمیاره این عکس رو میاره بعد از ارم گیگا دوباره ریسیت میشه
1.jpg

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام دوست عزیز
برد رو نگاه بنداز زیر لوپ ببین قطعه ای نسوخته باشه . در ضمن قطعاتی مثل ic صدا و شبکه رو تست داغی بزن ببین چیزی پیدا میکنی.
یادمه توی یک مادر برد ایسوس یک فیوز smd بزرگ دغال شده بود و توی بایوس گیر میکرد.
در ضمن manual برد رو از اینترنت بگیر و جامپر ها رو حتما از روی اون با مادر برد چک کن .
بایوس رو هم defualt کن.

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
سلام خدمت دوست عزیزم :

اقای امیر این مین قبلا که دست خودم بود و مشکل ساتا که داشت قشنگ بدون مورد می امد بالا.
اما ساتا رو شناسای نمیکرد
بعد که ایراد رو پیدا کردم رفعش کردم جو گیر شدم گفتم بزار بایوس جدید روهم بدم که دیگه خیالم راحت بشه که از وقتی بایوس جدید رو ریختم اینطوری شد خودم کردم که لعنت بر خودم باد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir99

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
براتون امکان داره دوباره برش گردونین به حالت قبل؟
یادمه فرموده بودین که یه مقاومت عوض کردین.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_hori
بالا