آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر لپ تاپ samsung n150 plus

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
سلام خدمت همه بزرگان و همکاران و استادان... .

من یک لپ تاپ سامسونگ واسه تعمیر دارم که سوییچ روشن و خاموش کردنش اسلایدی بود البته کنده شده بود با بدبختی ی سوییچ واسش درست کردم از تو بر قطعی داشت . قبل از اینکه این سوییچ رو درست کنم تو یکی از روشن شدنای لپتاپ یک خازن اس ام دی روی برد نورانی شد و ذوب شد بعد که با مولتی متر پیگیری کردم دیدم به اولین پایه سوکت فلت ال سی دی راه داشت.
حالا سوال من اینه این خازنای قهوه ای اس ام دی سرامیکی که سوخته من بر اساس خازنای کناریش که هم اندازه بودن به احتمال زیاد با خازنای از رو بردای دیگه با همون اندازه تعویض کنم مشکلی به وجود میاد؟
چجوری بدونم چه خازنی جاش بزارم؟

راستش خازن جای اون گذاشتم و ی پایه خازن 18 ولت داره ولی پایه بعدی که به فلت متصل هست ولتاژی روش نیست یا وقتی روشنه با مولتی متر تست میکنم ولتاژ در حال کاهش نشون میده از 5 یا 6 ولت به صفر میرسه
حالا عکس هم حتما اضافه میکنم ولی cpu این لپ تاپ bga هست و پشت cpu چیپی وجود داره که هیت سینک نداره که یه i روش بزرگ نوشته که خیلی داغه

با همه این اوصاف لپ تاپ سوییچ میشه ولی تصویر نداره

سوال دیگم اینه که ممکنه این مینی لپ تاپ با هارد تصویر نده؟
با مانیتور هم تصویر نمیده

خوشحال میشم از تجربیات شما عزیزان بتونم استفاده کنم

ممنون

یا حق... .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوست گرامی ، یک عکس با کیفیت از اون قسمت smd قرار دهید ولی بهترین راه استفاده از نقشه است
یک مسئله مهم اینست که شما باید پیگیری کنید که چرا اون قطعه سوخت باید مسیر را دنبال کنید احتمالا در مسیر بعد اون قطعه smd شورتی یا اتصال به وجود آمده است
در مورد سوالی که در رابطه با تست smd فرمودید باید عرض کنم بهترین روش تست قطعات smd ، استفاده از ابزار smd tester است
در مورد سوال هارد باید عرض کنم که بدون هارد دستگاه باید تصویر دهد
موفق باشید

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست من دقیقا نگاه کن ببین تصویر هست یا نه . احتمال اینکه تصویر باشه و لایت نباشه هست . اون 18 ولت رو هم که میگی به پایه اول وصله و 18 داره احتمالا واسه لایت هستش . خروجی مانیتور بگیر ببین تصویر داری یا نه . اگه داری احتمالا لایت پروندی

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
ازین که دیر جواب دادم ببخشید

من ی تستر خازن خریدم خیلی خوب تونستمی خازن با همون ظرفیت جاش بزارم

چند تا عکس هم گذاشتم که بتونم خوبب توضیح بدم

واقعا ممنون

از دوست عزیزم بابت نقشه ممنون من نقشه رو گرفتم ولی واقعا این مدل لپ تاپ هیچ چیزی روی برد ننوشته

به زور میشه رو اس سی ها چیزی دید که با مشخصات نقشه بخونه شایدم من تو نقشه ضعیف باشم

بهر حال ولی این چیپ که نشون دادم به حدی داغ میکنه که قابل دست زدن نیست و حتی ریبال و ریسولد کردمش ولی بازم همین مشکل رو داره بازم از بابت دیر جواب دادنم از دوستان عذر میخوام واقعیتش متوجه نشدم کسی جواب داده به این پست

یاحق

پیوست‌ها

• 192.6 کیلوبایت بازدیدها: 133
  • 147 کیلوبایت بازدیدها: 130
  • 160.9 کیلوبایت بازدیدها: 129
  • 68.5 کیلوبایت بازدیدها: 136
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arefmard
بالا