آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مادربرد asrock G31ms تصویر نمیدهد

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
درود
جناب عرفان عزیز
با توجه به مراحلی که توضیح داده شده و کارهایی که انجام شده
ارزش تعمیر نداره
اشتباه اول شما هیت دادن بود و بزرگتر از آن ریسولد کردن چیپ یوده
برفرض اگر هم درست شود ممکنه زیاد کار نکنه و مشکل قابل بازگشت باشه
با این حال عکس واضحی از روی مین و پشت مین بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

نه من اونقدری هم که شما فکر میکنید گرما ندادم که ریسولد بشه ... فک نکنم چیپم اونقد هم داغ شده باشه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت عرفان جان عزیزم
وقتی این تاپیک را امروز دیدم متوجه شدم بیشتر اساتید در این تاپیک شرکت کردند و همه دوست دارند که شما رودتر به نتیجه برسید محدود تاپیک هایی هستند که بیشتر اساتید شرکت میکنند و این نشان دهنده این است که دوستان از ورود شما با خوانواده تعمیرکاران خوشحالند و همچنین دوست دارند که زودتر در این زمینه پیشرفت کنید
اینها را گفتم که به اینجا برسم شما در پست های قبلی فرمودید که زیاد حوصله مطالعه ندارید و بیشتر دوست دارید عملی و تجربی یاد بگیرید که به نظرم این طرز فکر کاملا اشتباه است حتما و حتما باید تئوری را بسیار زیاد مطالعه کنید ( مثل پایه الکترونیک مقدماتی و متوسطه و پیشرفته ) بخصوص شماتیک و نقشه خوانی
بیشتر اساتید که در این انجمن به جایی رسیدند بیشتر تاپیک ها را مطالعه کردند و حتی وقتی موضوعی را پیدا نکردند و فارسی آن موجود نبود به سایت های خارجی میروند و ترجمه میکنند و مطالعه میکنند
حالا بریم سر اصل موضوع
اینجور که فرمودید مادربرد سلف پریدگی داشت و باید بیشتر نگاه کنید که جای دیگر آن سلف پریدگی نداشته باشد
موضوع دیگر اینکه وقتی روی چیپ فشار می آورید چراغ های دیباگر عکس العمل نشان میدهد و این یعنی چیپ باید با BGA ماشین ریبال شود که در مادربرد pc ارزش این کار را ندارد
خلاصه این مادربرد باعث تجربه برای شما شد
راستی لینک زیر را هم مطالعه کنید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=25836
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
دوست گرامی ، فقط یک درخواستی از شما دارم
شما برای موفقیت در این زمینه نباید در هیچ زمانی دلسرد شوید همچنین خود من در شروع کارم کلی مادربرد خراب کردم تا کمی در تعمیرات مادربرد رو به راه شوم البته اون موقع در سرتاسر اینترنت یک مقاله درست و حسابی پیدا نمیشد ولی شانس شما و خدا را سپاس در این زمان بینهایت مطلب آموزشی وجود دارد
مطلب دیگر اینکه سعی کنید اوراقی زیاد جمع کنید چون قطعات مادربرد در بازار یافت نمیشود
پایه موفقیت در تعمیرات علاقه و پشتکار و تمرین و تمرین و تمرین است
پایدار باشید

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
درود
نا امیدت نمیکنم، ولی با هیت که به شمالی دادی و جنوبی رو که ریسولد کردی،زیاد امید نداشته باش که تعمیر بشه.
نمیدونم رو چه حسابی هیت دادی و ریسولد کردی؟؟لطفا قسمت های مختلف سایت رو مطالعه کن تا کم کم راه بیوفتی. تو پست های قدیمی میتونی از تجربیات آقای اکبری که با کاربری bardia جواب میدادند استفاده کنی
آفرین آقای نصوحی گل.آفرین.با هیتی ک زحمتشو کشیدن مادربردو تعطیلش کردن.هیت آخرین مرحله و اونهم اما و اگر داره

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با درود خدمت عرفان جان عزیزم
وقتی این تاپیک را امروز دیدم متوجه شدم بیشتر اساتید در این تاپیک شرکت کردند و همه دوست دارند که شما رودتر به نتیجه برسید محدود تاپیک هایی هستند که بیشتر اساتید شرکت میکنند و این نشان دهنده این است که دوستان از ورود شما با خوانواده تعمیرکاران خوشحالند و همچنین دوست دارند که زودتر در این زمینه پیشرفت کنید
اینها را گفتم که به اینجا برسم شما در پست های قبلی فرمودید که زیاد حوصله مطالعه ندارید و بیشتر دوست دارید عملی و تجربی یاد بگیرید که به نظرم این طرز فکر کاملا اشتباه است حتما و حتما باید تئوری را بسیار زیاد مطالعه کنید ( مثل پایه الکترونیک مقدماتی و متوسطه و پیشرفته ) بخصوص شماتیک و نقشه خوانی
بیشتر اساتید که در این انجمن به جایی رسیدند بیشتر تاپیک ها را مطالعه کردند و حتی وقتی موضوعی را پیدا نکردند و فارسی آن موجود نبود به سایت های خارجی میروند و ترجمه میکنند و مطالعه میکنند
حالا بریم سر اصل موضوع
اینجور که فرمودید مادربرد سلف پریدگی داشت و باید بیشتر نگاه کنید که جای دیگر آن سلف پریدگی نداشته باشد
موضوع دیگر اینکه وقتی روی چیپ فشار می آورید چراغ های دیباگر عکس العمل نشان میدهد و این یعنی چیپ باید با BGA ماشین ریبال شود که در مادربرد pc ارزش این کار را ندارد
خلاصه این مادربرد باعث تجربه برای شما شد
راستی لینک زیر را هم مطالعه کنید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=25836
موفق باشید

من خاک پای همه اساتید هستم و خوشحالم از اینکه این همه اساتید در اینجا هست و به من کمک میکنه واقعا ممنون از همه
بعله و این مین هم تجربه ای شد تا دفه بعدی الکی هیت ندم به مین
با تشکر از همه دوستان اگر خدا بخاد این یک مین رو هم بیخیال میشم و سرنوشتش مثله بقیه میشه مجبور میشم برای مشتری یه مین همین مدل بخرم و بهش بدم

ممنون از همه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
من خاک پای همه اساتید هستم و خوشحالم از اینکه این همه اساتید در اینجا هست و به من کمک میکنه واقعا ممنون از همه
بعله و این مین هم تجربه ای شد تا دفه بعدی الکی هیت ندم به مین
با تشکر از همه دوستان اگر خدا بخاد این یک مین رو هم بیخیال میشم و سرنوشتش مثله بقیه میشه مجبور میشم برای مشتری یه مین همین مدل بخرم و بهش بدم

ممنون از همه
با درود
دوست بزرگوار ، شما تاج سرید
یک سوالی برام پیش آمده است مگه مین مشتری پیش شما خراب شده که میخواهید براش هم مدل بخرید
شما یک مین براش بگیرید و پول قطعه و اسمبل و ویندوز را هم بگیرید
شما تلاشتان را کردید و درست نشد
اصلا قرار نیست هر چیزی که برای تعمیر میاد تعمیر بشه
بنده همیشه قظعه را بررسی میکنم که اگر ارزش تعمیر دارد تعمیر میکنم اگر کمی متوجه بشوم که مثلا این قطعه در آینده مشکل ساز میشود خیرش را میخورم و تعویض میکنم
اتفاقا بعضی موقع ها تعویض هم خوب است هم روی قطعه سود میگیری هم اجرت
موفق باشید

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با درود
دوست بزرگوار ، شما تاج سرید
یک سوالی برام پیش آمده است مگه مین مشتری پیش شما خراب شده که میخواهید براش هم مدل بخرید
شما یک مین براش بگیرید و پول قطعه و اسمبل و ویندوز را هم بگیرید
شما تلاشتان را کردید و درست نشد
اصلا قرار نیست هر چیزی که برای تعمیر میاد تعمیر بشه
بنده همیشه قظعه را بررسی میکنم که اگر ارزش تعمیر دارد تعمیر میکنم اگر کمی متوجه بشوم که مثلا این قطعه در آینده مشکل ساز میشود خیرش را میخورم و تعویض میکنم
اتفاقا بعضی موقع ها تعویض هم خوب است هم روی قطعه سود میگیری هم اجرت
موفق باشید

متچکرم
شما لطف دارید ولی خب به قدی مین برد مشتری رو داغون کردم که اگه جای دیگه هم ببره ممکنه برای من بد شه و بگن تعمیرکار قبلی خراب ترش کرده. پس بهتره که یه مین بهش بدم و شر ماجرا رو کم کنم اینجوری اعتبار مغازم هم زیر سوال نمیره

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
ببین اگه دیباگر خط تیره نشان میدهد یعنی بایوس فرمان ندارد،که سر بودن سی پی یو بر میگرده به بایوس که باید اولش پروگرام کنی اگه نشد خود بایوس عوض کن به احتمال زیاد جواب میگیری چون من خودم زیاد به این مشکل برخوردم (اینو امتحان کن ببینم جواب میگیری تا بیشتر راهنمایی بشی)

بالا