آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش بودن کد دیباگر در مادربرد ناشناخته

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
درود بر تمامی اساتید و دوستان
یه مادربرد دارم همونطور که عکسش پایین هست مارکش نمیدونم چیه فقط روش نوشته N520A سی پی سو AM2 میخوره رم DDR2
وقتی پاور رو وصل میکنم خود به خود روشن میشه و دیباگر هم کدش خاموشه
از یکی از دوستام گرفتمش یه قطعه اش روش نیست همه قطعات چک شدن و مشکلی ندارن فقط اون قطعه نیست
خواستم بدونم کسی میدونه اون قطعه چیه؟؟

پیوست‌ها

• 163.4 کیلوبایت بازدیدها: 74
  • 69.5 کیلوبایت بازدیدها: 77

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
دوستان لازم به ذکر هست این عکس که گذاشتم و قطعه ای که دورش خط کشیدم تو این عکس هست چون عکس رو از اینترنت گرفتم ولی تو مادربرد من همچین قطعه ای نیست

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
اولین گام چک کردن چشمی مادربرد برای یافتن قطعه ای که شاید سوخته باشه و قابل رویت باشه.پریدگی،قطعی خطوط اطراف محل پیچ شدن مادر برد..همچنین بازدید اسلت های رم گرافیک و یو اس بی.لمس قطعاتی مثل ای سی I/O و پل و سایر قطعات برای حرارت غیر نرمال.
البته ببخش که اینها رو گفتم چون نمیدونم در چه سطحی از تجربه هستید و جسارت نباشه.
دوست عزیز آیا میتونید با جمپرon ,off مادر برد رو خاموش کنید؟چک کنید ولتاژ Vcore در سی پی یو رو دارید.

آخرین ویرایش:

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سلام وادب
اولین گام چک کردن چشمی مادربرد برای یافتن قطعه ای که شاید سوخته باشه و قابل رویت باشه.پریدگی،قطعی خطوط اطراف محل پیچ شدن مادر برد..همچنین بازدید اسلت های رم گرافیک و یو اس بی.لمس قطعاتی مثل ای سی I/O و پل و سایر قطعات برای حرارت غیر نرمال.
البته ببخش که اینها رو گفتم چون نمیدونم در چه سطحی از تجربه هستید و جسارت نباشه.
دوست عزیز آیا میتونید با جمپرon ,off مادر برد رو خاموش کنید؟چک کنید ولتاژ Vcore در سی پی یو رو دارید.

عرض ادب داداش گلم
خدمت شما عرض کنم که از آماتور ها هم یه سطح پایین ترم ... دوسدارم یاد بگیرم تعمیرات مادربرد رو . بخاطر همین قطعات اسقاط و مادربرد های خراب رو میخرم با سوال و پرس و جو از اساتید تجربیاتی رو برای خودم جمع میکنم
و اضافه کنم که در رابطه با این مین یکی از تعمیرکاران دیده و کلی روش کار کرده و عیب ایراد گیری کرده ولی آخری دیده اون قطعه نیست روش... کلی حرف شنیدم ازش که میگفت تو بهم گفتی این مادربرد دست نخورده است...
منم فک نمیکردم دست خورده باشه. حالا از اینا گذشته قطعه پریدگی نداریم...

سپاس از محبت ها و راهنمایی های بی دریغ شما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
دوست عزیز
معمولا سوئیچ شدن پس از وصل پاور میتواند از آیسی IO و یا چیپ جنوبی باشد
باز هم شما ابتدا ولتاژگیری کنید از خازن های اطراف چیپ جنوبی و خازن های کنار آیسی IO و نتیجه را اعلام کنید
ضمنا آیسی IO آیسی بزرگ کنار اسلات پی سی آی هست و برند آن ITE میباشد

بالا