آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ارزيابي ماينر 4 از نظر يك برنامه نويس ميكروكنترولر

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام
من از سایت puls detector دستگاه tiny را ساختم و با کمی تغییرات نتیجه خوبی گرفتم مثلا با لوپ 60 سانتی یک النگوی طلای 15 گرمی را توی 80 سانتی سنس میکنه یا یه سینی 30*30 را توی 160 که برای یه فلزیاب با این قطعات خیلی خوبه.الان در حال اتوماتیک کردنش هستم که اگه بتونم حدود 20 درصد قویتر میشه.
الان میخوام ماینر 4 را که از همونجا دانلود کردم بسازم بنظرتون ارزش ساخت را داره ؟ ( از لحاظ برد میتونم تقویتش کنم)
من الان حدود 15 سالی هست که کار تعمیر و تقویت بعضی از فلزیاب ها را انجام میدم اگر کسی باشه که علاقه داشته باشه میتونیم با هم فکری هم یه دستگاه خوب بسازیم
سلام دوست عزیز
ببخشید من دیر جواب دادم ولی ماینر رو نسازی بهتره
مطمئن باشه اگه خوب بود مدارش ارائه نمیشد , شاید بگی این همه مدار در نت ارائه شده ولی اکثر مدارها که در نت هستن یا از داخل فلزیاب کشیده شده و یا کار تحقیقاتی هست اما ماینر رو خود شرکت سازنده داده و هیچ وقت شرکت به ضرر خودش عمل نمیکنه
الان هم اگه شرکتش داره مداره جدید گذاشته فایل هگز و اون قطعه piu رو داره میفروشه
در کل من ماینر ساختم اصلا بدرد نمیخورد خیلی خطا داره برد پایین و غیره و اصلا طراحی بخش قدرت یا ارسال پالسش درست نیست استفاده از igbt در فلزیاب های پالسی بجای mosfet با مشکلاتی همراه میشه
نکته بعدی اینه که برنامه نوشته شده محدوده و کارایی لازم رو نداره مثلا تفکیکش 15 درصد عمل میکنه ولی اگه محدودنبود باید 50 تا 70 درصد عمل بکنه و 100 درصد هم برای فلزیابهای vlf هست
نکته دیگه که ماینر داره مثل مشکل فلزیاب چنس اینکه تغییرات خروجی پس از تقویت سیگنال در حد چند 10 میلی ولته که همین باعث خطای زیاد و نویز بیشتر هست شما اگه مدار فلزیاب چنس رو ساخته باشی این قضیه مشهوده

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
در ضمن اینم ادرس جدید و مدارات جدید البته بخش میکرو و piu فروشی میباشد
Home

بالا