آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد Asrock مدل G41M-S3

m.sjafie

کاربر
2013-11-13
28
49
esfahan
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
یه مادربرد g41m-s3 آوردند که تصویر نمیده هیچ علامت سوختگی یا داغ شدن چیپ و آی سی ها هم نیست دیباگر هم میذارم no code میده clear cmos هم کردم جواب نداد .مشکل از کجا میتونه باشه هر کاری لازم هست بگید تا تست کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
یه مادربرد g41m-s3 آوردند که تصویر نمیده هیچ علامت سوختگی یا داغ شدن چیپ و آی سی ها هم نیست دیباگر هم میذارم no code میده clear cmos هم کردم جواب نداد .مشکل از کجا میتونه باشه هر کاری لازم هست بگید تا تست کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

ابتدا سیستم را با یک رم دیگر تست کنید و بایوس را هم پروگرام کنید و اگر مشکل حل نشد روی چیپ شمالی فشار بیاورید و اگر تصویر امد چیپ را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
دوست عزیز وقتی روی قطعه ای هیدسینک قرار میدن یعنی اون قطعه باید داغ کنه اگه داغ نکنه مشکل و وقتی هیدسینک نمیزارن یعنی نباید داغ کنه.طبق گفته جناب jaxtor عمل کنید.مشکل عدم کد دادن میتونه از bios.ich.i/o.pwm.mch و ... باشه.

m.sjafie

کاربر
2013-11-13
28
49
esfahan
ببخشید دیر جواب میدم خدمتتون عرض کنم رو چیپ ها فشار اوردم فرقی نکرد کد دیباگر هم تغییر نکرد cpu داغ میکنه یعنی vcore هست داغی بیش از حد رو چیپ ها و آی سی ها نیست پروگرم بایوسش را پیدا نکردم که پروگرم کنم دیگه چیکار کنم؟
فایل پروگرمش را از کجا میشه گیر آورد search کردم نبود

• Like

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
سلام دوست عزیز من تا حالا دو تا از این مادربرد برام آوردن نقطه ضعف این مادربرد چیپ جنوبیشه برا تستش هم پراپ مشکی اوومترت رو به گروند بزن وقرمزش رو به پایه های ساتا.اگه با بیشتر از دو پایش بوق زد چیپ جنوبی سوخته.

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
آقا شرمنده.اشتباه شد.باید بایه های ساتا یکی بوق بزنه دوتا نزنه باگراند

• Like
بالا