آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نظرتون در مورد delta pulse چیه؟

mahditala

کاربر vip
کاربر
2008-03-16
178
359
دوستان دستگاه من بوق داره ولی به هیچ فلزی حساس نیست با چند تا سیم پیچ هم امتحان کردم ولوم را که کم و زیاد میکنم ماسفت داغ نمیکند:69000000:

gpx5000

کاربر
2011-08-12
36
66
استان گلستان
با سلام خدمت دوستان عزیز من خودم دلتا پالس رو نساختم اما دستگاههای دیگه شبیه همین سیستم pi و با همین موسفت رو کار کردم اگر شما صدای پالس رو دارین پس مطمئنا 556 داره کارشو انجام میده و پالسو میفرسته پس بهتره ای سی های tl062 , lf 357 و 4538 و مخصوصا 4066 و ترانزیستورهای تو مسیر پایه موسفت که تو شماتیک اومده رو چک کنی یه مورد دیگه هم باید بدونین اینه که برای ساخت کویل اگه به دیتا شیت موسفت مراجعه کنین می بینین که اهم پایه های irf740 نباید کمتر از 0.6 باشه در غیر اینصورت موسفت می سوزه حتی با یک اتصالی کوچک دو پایه موسفت احتمال سوختن وجود داره و یک نکته دیگه اینکه همیشه ابتدا کویل رو وصل کنید بعد دستگاه رو روشن کنین چون باید موسفت حتما از بار خازنی تخلیه بشه و تا جائی که امکان داره نباید موسفت داغ کنه چون با داغ شدن موسفت ثبات دستگاه پائین میاد باز هم بگم من اطلاعی در مورد این دستگاه یا ساختش ندارم و تستش هم نکردم اینها تماما از روی تحربه و کار با دستگاههای دیگه بود که خدمت دوستان عرض کردم اگرم اشتباه بود بخوبی خودتون ببخشید امیدوارم مفید باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
سلام به همگی

اتفاقی این پست رو دیدم ،دلم نیومد راهنمایی تون نکنم. مشکل اکثر دوستان همین داغ کردن ماسفت IRF840 هستش که میشه بجاش از ماسفت IRFP460LC استفاده کرد که به هیچ وجه داغ نمیکنه
IRFP460LC در مدارات آمپلی فایر فوق سریع استفاده میشه و چون مقدار اهمش کمتر از IRF840 هستش نسبت به عبور جریان مقاومت کمتری از خودش نشون میده (حتی هتسینک هم نیاز نداره)

من تو اکثر مدارات ازش بجای IRF840 استفاده میکنم و بدون هیچ مشکلی کار میکنه (قیمتش فکر کنم الان دونه ای 10تومنه)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh
دوست عزیز من اصلاً با شما موافق نیستم کی همچین چیزی گفته تقریباً اکثر بچه های همین انجمن هم دلتا 2 را ساختند و بهترین نتیجه را گرفتند ، نسبت به فلزیاب هایی که الآن در بازار و سایت ها است به نظر من اونی که مونتاژ یک مدار فلزیاب ساده را بلد نیست و نتیجه نمی گیره به طور ذاتی مشکل داره نه دلتا 2.
یا حق

نه دوست عزیز این حرف را نزن همه ی بچه های انجمن دارن زحمت می کشند شما هم اگر مشکلی دارید بگویید تا با کمک هم انشا الله حلش کنیم اینقدر هم سایت خارجی ، سایت خارجی نکن مگر خودمان چطوریم...؟؟؟!!!

bahram4321

کاربر
2018-02-28
5
1
سلام دوستان من مدار دلتا پلاس 2 رو ساختم تنها مشکلی که دارم ولوم صدا هست و ولوم کم زیاد میکنم صدای بلندگو کم زیاد نمیشه چرا ولوم کار نمیکنه حتی ولوم صدا رو عوض کردم درست نشد لطفا راهنمای کنید :smilie_help:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: optical

asadof

کاربر
2009-08-07
123
69
دوستان کسی میدونه اهم و امپدانس اصلی سیم پیچ دلتا پالس باید چقدر باشه من 700 - 800 میکرو هانر و 2.8 - 4 استفاده میکنم

ا
امپدانس مدار 0.5 اهم هستش
اونی که شما میگید ظرفیت لوپ با مقدار اهم لوپ هستش ربطی بهم نداره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: optical
بالا