آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تعویض و یا رفع شکستگی پایه سوکت LGA

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
تایپیک خوبی رو باز کردی
چند باری انجام دادم جواب هم داد ولی اصلا تمیز در نیومد - مخصوصا اون پلاستیک کفی روی سوکت همش اب میشد
حالا از دوستان و همکارامن تقاضا هم تجربیاتشون رو تو این مبحث ارائه بدن و هم اینکه الان یه ماردبرد آک آک دارم که تمام پایه هاش شکسته و له شدن - میخاستم کل سوکت رو عوض کنم باید چیکار کنم ؟
لطفا بگید چطور سوکت رو از مادربرد اوراقی جدا کنم و چطور اون رو جا بدم - ممنون

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوست عزيز:
براي اينكار نياز به bga machin است چون استفاده از هر گونه هيتر باعث آب شدن پايه پلاستيكي مي شود/در ضمن در بعضي از موارد احتمال دارد يك يا چند پايه كج شده باشند كه با كمي تجربه و حوصله مي توان پايه ها رو به جاي اصلي برگرداند

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
سلام ووقت بخیر خدمت دوستان محترم .
بنده با استفاده از پری هیتر و IR قلع مردگی سوکت سی پی یو رو میگیرم ، چون با استفاده از IR هیچ قطعه پلاستیکی آب نمیشه .
تا حالا چند مادربرد AMD و 775 رو انجام دادم که خدا رو شکر تا حالا برگشت نداشتم .
امیدوارم که این تجربه بنده به کارتون بیاد .
با تشکر و روز خوش .

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
سلام ووقت بخیر خدمت دوستان محترم .
بنده با استفاده از پری هیتر و IR قلع مردگی سوکت سی پی یو رو میگیرم ، چون با استفاده از IR هیچ قطعه پلاستیکی آب نمیشه .
تا حالا چند مادربرد AMD و 775 رو انجام دادم که خدا رو شکر تا حالا برگشت نداشتم .
امیدوارم که این تجربه بنده به کارتون بیاد .
با تشکر و روز خوش .

با تشكر از شما دوست عزيز كه تجربه خود را در اين زمينه براي همگان قرار داديد/دوست عزيز از شما يك در خواست دارم اگر برايتان مقدور است از مراحل اين تجربه عكس و يا فيلم بگيرد و در اپلود كنيد تا بهتر بتوانيم از تجربه شما استفاده كنيم/با تشكر

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
سلام مجدد خدمت همه دوستان .
بنده برای این کار ابتدا زیر بانک سی پی یو رو با تینر 10000 شستشو میدم و با هیتر خوب خشک میکنم و سپس خمیر فلکسی مرغوب به زیر بانک سی پی یو تزریق میکنم و مادربرد رو روی پری هیتر قرار میدم و میگذارم دما به نزدیکیهای 200 درجه برسه و در این موقع با استفاده از IR دستی و دمای 250 درجه شروع به هیت دادن به صورت چرخشی از بالا میکنم .
این کار رو دقیقا" مثل عمل ریسولد چیپ انجام میدم یعنی صبر میکنم تا قلع های بانک سی پی یو کاملا" ذوب گردد و یک تکان کوچک نیز به بانک سی پی یو میدهم و میگذارم مادربرد سرد شود .
بنده این کار رو با تقریب 70 درصد انجام میدم و تا حالا مادربردهایی نیز داشته ام که با این روش احیا نشده اند ولی برگشت کار نیز نداشته ام .
این عکس رو هم از دستگاه IR و پری هیتر برای دوستان قرار میدم و امیدوارم که به کار دوستان بیاید .
البته این نکته قابل ذکر است که ، رفع قلع مردگی بانک سی پی یو به این روش احتیاج به تجهیزات دارد .
با تشکر .

پیوست‌ها

• 49.8 کیلوبایت بازدیدها: 136
  • 69 کیلوبایت بازدیدها: 137

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476